Košarka 17.11.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:50.

Naši s polovičnim uspjehom

Šesto kolo A-2 sjever donijelo je polovičan uspjeh za naše predstavnike. Međimurje je deklasiralo Mladost u Đurđevcu s 48 poena razlike dok je Čakovec poražen od Vindije na domaćem terenu s tri koša razlike.

Mladost-Međimurje 63:111 (10:29, 21:37, 22:19, 10:26)

Međimurje: Gašparić 14, Kranjčec 4, Novak M. 24, Đokić 2, Posavec 2, Varga 17, Drk 10, Dodlek 9, Krajačić 21, Guld 8.

Susret koji je Međimurje riješilo već na samom početku što je na kraju i bilo najvažnije jer u utorak 18. studenog u Čakovcu već igraju finale KUP-a “Krešimir Ćosić“ regije sjever protiv Grafičara iz Ludbrega s početkom u 21 sat u dvorani prve OŠ.  Nakon prve četvrtine bilo je plus 19, a do poluvremena i plus 35 što je bila prilika da trener Stjepan Novak svim igračima da priliku, a oni su je i iskoristili jer su se svi upisali u listu strijelaca. Glavne okosnice momčadi su odmorene za finale kupa, a najbolji u ovom susretu su bili Mario Novak s 24 i Danijel Krajačić s 21. Spomenimo kako je Mladost u samo tjedan dana izgubila od oba naša predstavnika utakmicu, prvo od Čakovca, sada od Međimurja.

Čakovec-Vindija 84:87 (21:24, 15:16, 12:24, 36:23)

Čakovec: Novak 14, Baksa, Kranjčec, Keresteš 2, Vojković 2, Radiković 25, Vinko Novak 9, Biševac 20, Vehtersbah-Stojan 2, Perčić 1, Hrkač 9.

Gosti iz Varaždina dobili su prve dvije četvrtine susreta i na poluvrijeme otišli s malom prednošću od četiri poena razlike. Treća četvrtina bila je najlošija za Čakovec, gosti i taj period dobivaju, ali s uvjerljivih 12 poena razlike za plus 16 uoči posljednjih deset minuta.  Činilo se da je sve gotovo, a onda je uslijedila je uraganska posljednja četvrtina u kojoj je Čakovec zabio čak 36 poena i stigao nadomak poravnanja rezultata, ali razlika je ipak bila prevelika za potpuni preokret i na kraju je Vindija slavila s tri poena razlike. Čakovec su predvodili Tomislav Radiković s 25 te Vedran Biševac s 20 koševa.

Sljedeće kolo na rasporedu je gradski derbi između Međimurja i Čakovca.

Ostali rezultati 6. kola: Križevci-Podravac 66:77, Koprivnica-Petar Zrinski 69:90, Ivančica-Grafičar 82:101, Radnik-Bjelovar 103:99.

Parovi 7. kola (22. studenog): Međimurje-Čakovec, Bjelovar-Mladost, Grafičar-Radnik, Petar Zrinski-Ivančica, Podravac-Koprivnica, Vindija-Križevci.