Košarka 24.11.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:50.

A- 2 sjever 7. KOLO: Međimurju gradski derbi

Košarkaši Međimurja slavili su i u drugom ovogodišnjem gradskom derbiju protiv Čakovca. Nakon Kup-a, bili su bolji i u sedmom kolu A-2 lige sjever te su i dalje na vrhu ljestvice s sedam pobjeda, bez poraza kao i Podravac iz Virja.

Međimurje-Čakovec 97:73 (25:18, 33:11, 22:27, 17:17)

Međimurje: Gašparić 15, Kranjčec 5, Novak 25, Krajačić 18, Lepen, Varga 2, Drk 21, Dodlek 7, Blažinčić, Đokić, Guld 4.

Čakovec: Novak 8, Barlović, Kranjčec 3, Keresteš 8, Vojković 5, Vinko Novak 19, Bratić, Škoda, Vehtersbah-Stojan 10, Baksa, Hrkač 20.

Nakon prve četvrtine koju je Međimurje dobilo s sedam koševa razlike, susret je riješen u drugoj četvrtini koja je završila još uvjerljivije. Međimurje je taj period dobilo s 22 poena razlike za ukupnih plus 29 na poluvremenu. Čakovec je dobio drugo poluvrijeme, ali s pet poena razlike što je bilo dovoljno za ublažiti poraz. Mario Novak s 25 i Igor Drk s 21 najbolji u redovima pobjednika dok su se kod Čakovca najviše istakli Nikola Hrkač s 20 i Arijan Vinko-Novak s 19 poena.

Sljedeće kolo Čakovec dočekuje bivšeg prvoligaša, Križevce koji su protivnik protiv kojeg mogu doći do pobjede dok Međimurje igra protiv “run and gun“ sastava Bjelovara te je za očekivati velik broj koševa. Nakon toga, u posljednja tri kola, Međimurju slijedi papreni raspored. Prvo gostuju kod prvaka lige i momčadi koja ih je prošli tjedan u Čakovcu dobila u finalu kupa regije sjever, zatim im dolazi trećeplasirani Petar Zrinski s najjačom centarskom linijom u ligi, a posljednje kolo idu u goste neporaženom Podravcu.

Ostali rezultati 7. kola: Bjelovar-Mladost 109:88, Grafičar-Radnik 99:79, Petar Zrinski-Ivančica 86:84, Podravac-Koprivnica 103:53, Vindija-Križevci 85:57.

TABLICA u tiskanom izdanju lista Međimurje.

Parovi 8. kola (29. studeni): Čakovec-Križevci, Koprivnica-Vindija, Ivančica-Podravac, Radnik-Petar Zrinski, Mladost-Grafičar, Međimurje-Bjelovar.