Sport 12.11.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:35.

3. HNL: Mladost konačno pobijedila

VIŠNJEVAC 1
NEDELIŠĆE 0
Višnjevac - igralište NK Višnjevac. Gledatelja 100. Sudac: Krmpotić. Strijelac: Radojčić (68, 11m).
Nedelišće: Posavec, Bujanić (68. Novak), Zavrtnik, Perišić (85. Hrušoci), Belović, Mihalic (65. Topolnjak), Premuš, Stanković, Fučko, Celinger, Jagec. Trener: Nenad Marčec
Tradicionalno neugodno gostovanje Nedelišća u Višnjevcu i ovaj put bilo je neugodno. Od samog dolaska domaćini su na sve moguće načine provocirali goste koji nisu nasjedali na te pritiske, ostali su pribrani i pošteno odigrali utakmicu ali na žalost suci koji su pod poluvremenom bili izloženi velikom pritisku - podlegli su uzavreloj atmosferi te su umnogome pomogli da su bodovi ostali u Višnjevcu. Utakmica je odigrana po teškom i blatnjavom terenu i bila je na rubu regularnosti. Izvanrednu priliku imao je Belović koji se nakon ubačaja našao sam pred domaćim vratarom ali njegov udarac zaustavila je vratnica. U 68. minuti nakon gostujućeg slobodnog udarca i duge lopte te evidentnog zaleđa kojeg ne signalizira pomoćnik domaći igrač izbija sam pred vratara Posavca koji ga ruši, sudac pokazuje na najstrožu kaznu ali na zaprepaštenje gostujućih igrača i crveni karton za vratara gostiju. Trener Marčec je tako iz igre izveo Bujanića i na gol postavio mladog juniora Darija Novaka, sina predsjednika kluba. Kazneni udarac kojeg je izveo Radojčić umalo je obranio dok je ostatak utakmice dobro obranio ne primivši pogodak. Gosti su imali priliku kada je nakon slobodnog udarca Jageca vratar domaćih obranio da bi se lopta odbila do Premuša koji puca ali loptu zaustavlja blato te utakmica završava minimalnom pobjedom domaćina.
MLADOST (P) 2
SLOBODA 0
Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Špoljarić. Strijelac: 1:0 Balent (9), 2:0 Balent (46).
Mladost/P: Marčec, Vutek, Hižman, Bađari, Radiković, Vlah (46. Božek), Hrešć (83. Mišić), Dodlek, Balent (89. Hozjak), Habuš, Sabol. Trener: Zoran Kraljić
Nogometaši Mladosti nakon devet kola konačno su ostvarili pobjedu i to potpuno zasluženo koja je prema propuštenim prilikama mogla biti i uvjerljivija. Od početka utakmice Mladost je dominirala terenom dok su odlične prilike na samom početku utakmice propustili Dodlek i Hrešć. Ipak, u 9. minuti Balent s dvadesetak metara postiže pogodak za 1:0. Gosti su imali priliku u 39. minuti preko Brlečića čiji udarac odličnom intervencijom zaustavlja domaći vratar Marčec. Najljepši trenutak utakmice dogodio se odmah na početku drugog dijela u 46. minuti kada je Sabol proigrao najboljeg igrača utakmice Balenta koji s 20-ak metara postiže rijetko viđeni pogodak za konačnih 2:0 i veliko slavlje domaćih igrača i publike.
Zlatko Premuš

Ostali rezultati 14. kola: NAŠK - Belišće 1:0, Lipik - Đakovo 5:0, Grafičar Vodovod - Križevci 0:1, Mladost (C) - Graničar 1:1, Bjelovar - Olimpija 3:0, Croatia (Đ) - Koprivnica 6:1, MV Croatia - Slavija 1:1.
1. Lipik 14 10 2 2 44:16 32
2. Croatia/Đ 14 7 5 2 31:15 26
3. Slavija 14 8 2 4 21:19 26
4. Bjelovar 14 7 4 3 26:13 25
5. Graničar 14 7 3 4 25:22 24
6. MV Croat. 14 7 2 5 33:17 23
7. Mladost/C 14 6 5 3 21:17 23
8. Đakovo 14 6 3 5 19:23 21