Sport 26.11.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:35.

III. HNL: Mladost pobijedila, Nedelišće poraženo

MLADOST (P) 2
BELIŠĆE 0
Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Babić. Strijelci: 1:0 Balent (22), 2:0 Habuš (38, 11m).
Mladost/P: Viher, Vutek, Hižman, Bađari, Radiković, Novak (87. Hladnik), Hadžić, Dodlek, Balent (90. Mišić), Habuš, Sabol. Trener: Zoran Kraljić
U posljednjoj ovojesenskoj utakmici nogometaši Mladosti oslabljeni neigranjem Jarića i Marčeca su pred svojim gledateljima ostvarili važnu pobjedu nad Belišćem prije svega zahvaljujući vrataru Stjepanu Viheru koji je obranio dva jedanaesterca i nekoliko odličnih prilika gostiju te je umnogome pridonio da su bodovi ostali u Prelogu. Već u 12. minuti za goste je dosuđen kazneni udarac kojeg gostujući igrač Ratković ne uspijeva pretvoriti u pogodak, da bi domaćin u 22. minuti nakon ubačaja Hižmana, preko Balenta postigao pogodak za 1:0. U 38. minuti u gostujućem šesnaestercu je bio srušen Novak da bi sudac svirao i drugi jedanaesterac kojeg u pogodak za 2:0 pretvara Habuš. Nastavak je donio i dalje borbenu utakmicu. U samoj završnici u 82. minuti za goste je bio dosuđen novi jedanaesterac kojeg ne realizira K. Žaja. Do kraja još dvije prilike gostiju koje odlično brani domaći vratar te utakmica završava velikim i zasluženim slavljem domaćih igrača i navijača. Nakon utakmice prvo ime susreta Stjepan Viher vratar domaćina nam je rekao:
- Znali smo da nas očekuje teška utakmica protiv jakog Belišća. Oslabljeni neigranjem dvojice kvalitetnih igrača ali s dvojicom prinova pružili smo dobru igru koja nam je na kraju donijela vrijednu pobjedu. Pohvalio bih cijelu ekipu na odličnom zalaganju i htijenju te trenera i navijače koji su nas bodrili.
MV CROATIA 3
NEDELIŠĆE 0
Slavonski Brod - igralište MV Croatia. Gledatelja 150. Sudac: Karlović (Valpovo). Strijelci: 1:0 Kruljac (65), 2:0 Švarić (68), 3:0 Švarić (80).
Nedelišće: Košir, Belović, Đukes, Vibovec, Zavrtnik, Jagec (81. Hrušoci), Celinger, Mihalić (78. Stanković), Zanjko, Treska, Perišić
Nisu uspjeli nogometaši Nedelišća u Slavonskom Brodu ostvariti povoljan rezultat. U prvom dijelu gosti su odlično parirali domaćinu koji je stvorio jednu priliku koju je odlično obranio vratar Košir dok su oni zaprijetili preko Treske, ali bez rezultata.
U nastavku utakmice domaćin uspijeva u 65. i 68. minuti iz sumnjivih situacija postići pogotke za 2:0 da bi deset minuta prije kraja Švaruić postigao pogodak za konačnih 3:0. Posljednje jesensko kolu Nedelišću u Dunjkovec/Pretetincu ove subote donosi i derbi protiv drugoplasirane Slavije. Utakmica počinje u 13.30 sati, domaćin poziva gledatelje da dođu na ovu zasigurno kvalitetnu utakmicu.
Tekst i snimke
Zlatko Premuš

Ostali rezultati 16. kola: NAŠK - Lipik 3:2, Grafičar Vodovod - Đakovo 0:4, Mladost (C) - Sloboda 4:1, Bjelovar - Križevci 3:3, Višnjevac - Graničar 0:2, Croatia (Đ) - Olimpija 0:0, Slavija - Koprivnica 3:0.
1. Lipik 16 10 2 4 46:20 32
2. Slavija 16 10 2 4 29:20 32
3. MV Croat. 16 9 2 5 38:18 29
4. Mladost/C 16 8 5 3 29:19 29
5. Graničar 16 8 4 4 29:24 28
6. Croatia/Đ 16 7 6 3 31:16 27
7. Bjelovar 16 7 6 3 31:17 27
8. Đakovo 16 8 3 5 25:23 27