Sport 26.11.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:35.

IV. HNL: Međimurski klubovi ugodno iznenadili

Završen je prvi dio prvenstva IV. HNL, a naslov jesenjeg prvaka zasluženo su osvojili nogometaši Podravine, bez poraza s impozantnom gol razlikom 60:4, no tek s bodom više od nogometaša Čakovca (13 11 1 1 52:9 34) što najavljuje vrlo zanimljivo proljeće. Jer samo između ta dva sastava treba tražiti konačnog prvaka i onog tko će u novoj sezoni igrati u 3. HNL-istok. Ostali klubovi, njih 12, rasporedit će mjesta između 3. i 14. Osim Čakovca u prvenstvu igra još sedam međimurskih predstavnika. Opći je dojam da su oni u odnosu na proteklu sezonu igrali bolje i gotovo svi ostvarili bolji plasman (osim Dinama iz Domašinca). Kredino redom:
Za NK “ČAKOVEC” smo rekli da je osvojio 2. mjesto, mogao je međutim i bolje da nisu nepotrebno izgubljeni bodovi u Gojancu kod Plitvice, kasnije i u Čakovcu u susretu s Podravinom gdje je rezultat bio neriješen, a mogli su prema igri i prilikama slaviti Čakovčani. Trener Mario Kovačević (navodno je u međuvremenu odstupio) imao je na raspolaganju kvalitetan sastav koji u drugom dijelu prvenstva ako se budu vukli pravilni potezi može zamijeniti mjesto s Podravinom i plasirati se među trećeligaše.
Na 3. mjesto prvenstvene tablice plasirao se “GRANIČAR” Kotoriba (13 8 0 5 28:14 24), što je uspjeh za ovu kvalitetnu i dobro vođenu momčad, šteta je samo da su pred kraj prvenstva izgubljeni neki sigurni i planirani bodovi.
Odmah iza Graničara na 4. mjesto plasirala se čakovečka “SLOGA” (13 7 3 3 27:15 24). Unatoč problema s financijama odgovorni su uspjeli okupiti mladi i kvalitetni sastav no i oni su neplanirano izgubili neke bodove što ne umanjuje dobro mišljenje o njima.
Najugodnije iznenađenje prvenstva je plasman na 5. mjesto (13 7 1 5 25:15 22) novajlije u ligi “SLOBODE” Slakovec. Imaju kvalitetni sastav, dobro vođen, imaju svoje vjerne navijače i oni su izgubili nekoliko bodova da budu bolje plasirani, no i ovaj je plasman poticajan.
Na visokom 6. mjestu su nogometaši “TRNAVE” Goričan (13 6 3 4 16:16 21), u odnosu na prošlo prvenstvo kada su se do kraja borili osigurati status.Također ugodno i pozitivno iznenađenje.
“DINAMO” Palovec (13 6 1 6 20:26 19) može i mora bolje, momčad “vrijedi” više od sadašnjeg, nadamo se, samo trenutnog 8. mjesta. Ima za to uvjeta, vjerojatno i želje onih koji ih moraju na terenu provesti u djelo-igrača.
Iznenađenje, pomalo neugodno, je tek 10. mjesto nogometaša “ČUKOVCA ‘77” (13 4 1 8 18:28 13) koji su dobro počeli, a loše završili prvi dio prvenstva.
Svim ovim momčadima drugi je dio prvenstva prilika da svoj poredak poprave, imaju za to sve uvjete i mogućnosti.
Najteže će, ipak, biti nogometašima “DINAMA” Domašinec koji su čvrsto na začelju tablice, posljednji, 14. (13 1 1 11 9:51 4). To će mjesto teško izbjeći i na kraju prvenstva iako “nikad ne recite nikad”. Ovakav se zaključak nameće jer su u prvom dijelu prvenstva bili vrlo neuvjerljivi, s nizom problema, najviše igračkih.
Prvenstva pauza svima će dobro doći da realno proanaliziraju jesenski učinak i isplaniraju proljetni - odlučujući.