Sport 26.11.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:36.

KOŠARKA: Međimurju derbi

A-2 LIGA SJEVER
Međimurju derbi
Košarkaši Međimurja su slavili u derbiju protiv Podravca iz Virja sa uvjeljivih 17 koševa razlike i tako su iznenađujućim porazom Vindije od Bjelovara ostali usamljeni na vrhu ljestvice i jedina momčad bez poraza do sada. Sljedeći tjedan pak ih očekuje derbi u Varaždinu. Nedelišće je u gostima uvjerljivo nadigralo Grafičar u Ludbregu sa visokih 27 poena razlike. Čakovec se dobro držao u Križevcima, ali su na kraju ipak poraženi sa 10 poena razlike.
MEĐIMURJE - PODRAVAC 82:65
(19-25; 27-14; 21-22; 15-4)
Međimurje: Jelenić, Terek 4, Novak Marek 18, Vugrinec 7, Hrkač A., 15, Zaspan 11, Hrkač N. 2, Vurušić, Martinović, Čajić, Novak Manuel 11, Golubić 14
Međimurje je loše otvorilo utakmicu, pa je tako Podravac poveo i 10 poena prednosti u prvoj četvrtini koja na kraju završava sa 19-25. Probudili su se domaći na vrijeme i na početku druge četvrtine rade seriju 18-0, dobivaju drugu četvrtinu sa 27-14 i na poluvrijeme se odlazi sa prednošću Međimurja 46-39. Treća četvrtina bila je skroz u egalu, na kraju je gosti dobivaju sa minimalnih 21-22 i u posljednjih 10 minuta se ulazi sa prednošću Međimurja sa 6 koševa viška. Odličnom obranom u zadnjoj četvrtini u kojima su igračima Podravca dopustili samo 4 poena, zabili 15, Međimurje je na kraju uvjerljivo i zasluženo slavilo sa visokih 17 koševa razlike. Najbolji kod Međimurja Novak Marek sa 18 poena, a odličan je bio i mladi Andrija Hrkač koji je postigao 15 poena.
► Trebamo spomenuti i humanitarni karakter utakmice gdje se skupljao dobrovoljni prilog za djecu iz Centra za odgoj i obrazovanje. Iz košarkaškog kluba Međimurje se zahvaljuju svima koji su dali dobrovoljni prilog.
KRIŽEVCI - ČAKOVEC 91:81
(23-18; 22-23; 24-19; 22-21)
Čakovec: Horvat S. 4, Škrobar I. -, Prprović L. 26, Vehtersbah S. 0, Prprović M. 10, Golubić N. 8, Juras S. 13, Lnčarić M. 0, Bišvac V. 2, Karov V. 0, Ostoja D. 17, Valkaj J. 1
Čakovec se dobro držao tokom cijelog susreta protiv favoriziranih Križevaca. Nakon prve četvrtine su imali 5 koševa minusa. Drugu četvrtinu Čakovec je uspio dobiti s ‘pola’ koša pa se na poluvrijeme otišlo sa 4 koša prednosti, 45-41 za Križevce. Križevci i treću četvrtinu dobivaju kao i prvo sa 5 poena razlike, pa tako Čakovec u posljednju četvrtinu utakmice ulazi sa 9 poena zaostatka, koje na žalost nisu uspjeli stići. Poraženi su na kraju sa 10 koševa razlike. Bio je ovo i prvi susret Čakovca sa bivšim trenerom Zirdumom koji je pred 2 tjedna prešao iz redova Čakovca na klupu Križevaca.
GRAFIČAR - NEDELIŠĆE 59:86
Košarkaši Nedelišća iz kola u kolo igraju sve bolje. Na gostovanju u Ludbregu bili su i više nego uvjerljivi. Pobijedili su staru ekipu Grafičara sa čak 27 poena razlike. Nedelišće je u prva 3 kola doživjelo visoka 3 poraza, ali kako sezona odmiče, igraju sve bolje i u posljednja 4 kola ostvarili su 3 pobjede uz 1 poraz, koji je mogli bismo reći bio i očekivan, a to je onaj od Međimurja iz prošlog kola i sada su osmi na ljestvici a četvrtoplasirani sastav im bježi samo za jednu pobjedu.
Ostali rezultati 7. kola: Bjellovar - Š.K. Vindija 99:91 (nakon produžetaka), Petar Zrinski - Ivančica 69:52, Mladost - Radnik 72:104.
12. Radnik 7 1 6 -98 8
Parovi 8. kola: Čakovec - Radnik, Ivančica - Mladost, Nedelišće - Petar Zrinski, Podravac - Grafičar, Vindija - Međimurje, Križevci - Bjelovar.
B-1 LIGA SJEVER
M. Središću derbi
M. SREDIŠĆE - DUBRAVČAN 76:62
Peto kolo donijelo je dvoboj dva najjača sastava B-1 lige sjever. M. Središće je ugostilo Dubravčan iz Donje Dubrave. Bio je to pravi derbi, puna dvorana do posljednjeg mjesta, gosti su imali veliku podršku svojih Bad Blue Boysa iz Donje Dubrave koji su svojim navijanjem napravili odličnu atmosferu koju nemaju ni mnogi prvoligaši. Utakmicu bolje otvaraju gosti koji su poveli sa 6-1, da bi se domaćini probudili i stigli prednost, pa tako prva četvrtina završava neriješeno. Tokom druge četvrtine Dubravčan ima prednost koja se kretala između 1 i 4 koša razlike, ali bolja igra posljednje 2 minute druge četvrtine domaćina donosi rezultat 38-38 sa kojim se otišlo na poluvrijeme. Treću četvrtinu bolje otvaraju domaćini koji su malo zbunili goste svojom zonskom obranom, a to im donosi 8 poena prednosti. Dubravčan pak se nije predao i tako poenima Darka Varge, najboljeg u redovima Dubravčana, te Jakupaka vraćaju rezultat u egal na kraju treće četvrtine. Izjednačena borba se vodila sve do 4 minute do kraja utakmice kada komarci odlaze na 7 poena prednosti, a do kraja su tu prednost povećali na visokih 14 koševa razlike. Iskoristilo je M.Središće prednost u visini ispod koša, a najbolje je to iskoristio kapetan Tkalec, koji je iako je zabio samo 2 poena, imao i 8 asistencija kojima je razigrao druge, posebice centra Mikulaja (imao i 4 blokade). Kod M.Središća najbolji Alen Varga, Neven Mikulaj i Saša Srnec, dok su kod Dubravčana najbolji bili Darko Varga, Božidar Međimurec, Vedran Jakupak i David Štefić. Spomenimo i da je Dubravčan igrao oslabljen bez Renata Lukše.
■ Na poluvremenu utakmice su publiku odlično zabavile žene iz udruge sportske rekreacije “Sport za sve” iz Murskog Središća, koje su otplesale balet, labuđe jezero, a iz KK Mursko Središće im se zahvaljuju što su svojim nastupom uveličale derbi.
PRELOG - KOPRIVNICA 83:71
Košarkaši Preloga lakše su od očekivanog došli do pobjede protiv Koprivnice iako krajnji rezultat ne govori tako. Prelog je bio bolji u prve tri četvrtine i imao je preko 20 poena prednosti nakon 30 minuta igre. Posljednju četvrtinu šansu su dobili mlađi igrači, a Koprivnica je to iskoristila te je tako smanjila razliku na podnošljivih 12 koševa na kraju utakmice. Prelog je porazom Dubravčana u M.Središću ostao jedina neporažena momčad lige, te je tako vodeći na tablici, ali tek im u sljedeća 2 kola slijede pravi ispiti. Prvo gostovanje u Lepoglavi, a onda Dubravčan.
KOTORIBA - CESTICA 102:55
Kotoriba je nakon katastrofalnog poraza u Donjoj Dubravi od 48 koševa razlike, pobijedila sa 47 koševa razlike najslabiju momčad prvenstva Cesticu 2000. Očekivano uvjerljiva pobjeda Kotoribe koja ima isti omjer od 4 pobjede i 1 poraza kao i Dubravčan i M. Središće.
MEĐ. GLOBETKA - LEPOG. 79:63
Međimurje Globetka je ostvarila svoju drugu uzastopnu pobjedu. Ovog puta bili su bolji protiv Lepoglave sa 16 poena razlike. Ovom pobjedom Međimurje Globetka se popela jedno mjesto na tablici pa je sada sedma, sa istim brojem pobjeda kao i Lepoglava i Grafičar ispred njih.
VINICA - DONJI KRALJEVEC 61:64
Donji Kraljevec igra toplo-hladno u posljednja 3 kola. Pobjeda-poraz-pobjeda. Ovaj su puta pobijedili na gostovanju kod Vinice, teško, ali zasluženo sa 3 poena prednosti i sada se nalaze na osmom mjestu ljestvice sa 2 pobjede i 3 poraza.

MLADOST - GRAFIČAR 48:58
Mladost iz Ivanovca ugostila je ekipu Grafičara II iz Ludbrega. Bila je to utakmica dviju mladih ekipa, a bolji su na žalost bili gosti. Samo 48 postignutih poena na domaćem terenu bilo je premalo za pobijediti Grafičar. Gosti su pobijedili sa 10 poena prednosti.
1. Prelog 5 5 0 348:293 10
2. Dubravčan 5 4 1 431:289 9
3. M.Središće 5 4 1 425:302 9
4. Kotoriba 5 4 1 410:364 9
5. Lepoglava 5 3 2 372:378 8
6. Grafičar 5 3 2 334:343 8
7. Međ.Glob. 5 3 2 328:350 8
8. D.Kralj. 5 2 3 321:328 7