Sport 03.12.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:35.

CENTROMETAL - DARUVAR 3:0
(25:11, 25:17, 25:15)
Nedelišće - dvorana OŠ. Gledatelja: 150. Suci: Zamaklar (Belišće) i Radanović (Osijek).
Centrometal: David, Palinkaš, Grubišić, Vabec, Petran, D. Posavec, Harambašić, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, Makarov, Krečak. Trener: Josip Treska
Nakon odličnog nastupa i senzacionalne pobjede u Rijeci odbojkaši Centrometala u pretposljednjem su jesenskom kolu na svom parketu ugostili pretposljednji Daruvar. Utakmica se (zbog zauzetosti dvorane Aton) igrala u školskoj dvorani u Nedelišću. Domaći su od starta pokazali tko je gazda u dvorištu i silovitom igrom već od starta potpuno slomili goste iz Daruvara. Krenuli su domaći agresivno i u 1. setu prednost je rasla od 8:3, pa do nevjerojatnih 25:11. Sijevalo je sa svih strana, a u samoj završnici preporođeni Todorović s četiri je uzastopna servisa slomio goste, a posljednji poen donio je odličnom realizacijom na mreži Krečak. U drugom su se gosti odlično držali do 10:9, a potom domaći gromovitom serijom skok servisa raspoloženog Vabeca odlaze na 16:9 i tu je pitanje pobjednika seta već bilo riješeno. Pribojavali smo se malo eventualnog opuštanja u 3. setu, ali domaći su i tada grizli maksimalno. Odlično je radio prijem servisa (Petran), ali i igra u polju i na servisu, pa gostima nije bilo spasa. Lupali su i Vabec i Todorović i Tomica Posavec, odlični su bili i srednjaci (M. Posavec, Krečak), pa je tehničaru Grubišiću bilo olakšano proigravanje na mreži. Posljednja 3 poena u ovoj utakmici (trajala je tek 53 minute čiste igre) donio je nezaustavljivim skok servisima Miroslav Vabec. Slijedi veliki pljesak objektivne domaće publike, koja je u velikom broju došla u subotu bodriti svoje ljubimce. S nova 3 boda odbojkaši Centrometala su ponovo u igri za visok plasman!
Ostali rezultati 8. kola: Varaždin - Mursa 3:2, Sisak - G. Vežica 3:0, Karlovac - Rijeka 1:3, Mladost (KL) - Šibenik 3:0.
10. G.Vežica 8 0 8 3:24 1
• U posljednjem, 9. jesenskom kolu, odbojkaši Centrometala gostuju u Rijeci, kod domaće Gornje Vežice.
R. Kolarek

2. A LIGA CENTAR (Ž)
Preokret Kaštelanki!
KARLOVAC - KAŠTEL 2:3
(25:22, 23:25, 25:21, 18:25, 12:15)
Kaštel: Šestan, Lepen, M. Ivačić, Goščiej, Prprović, A. Novak, L. Novak, Vincek, Toplek, Obadić, Sabol, Knezić. Trener: Marko Obadić
Uzbudljiva derbi utakmica 10. kola. Kaštelanke su izvukle pobjedu nakon gubitka 2:1 u setovima i zadržale vrh ljestvice. Utakmica je trajala čak 130 minuta čiste igre.
Ostali rezultati 7. kola: Multibibus - Sisak 3:0, Novi Zagreb II - Olimpik 0:3, Orao - Plavi Zmaj 0:3, Azena II - Gorica 3:1, Vrbovec - Don Bosco 3:0; zaostali susret 6. kola: Don Bosco - Kaštel 0:3 (11:25, 13:25, 20:25).
13. Orao 9 0 9 2:27 1
• U 11. kolu Kaštelanke dočekuju visokoplasirani Vrbovec. Susret se igra u dvorani ETŠ-a u subotu, 5.12. s početkom u 17 sati. A u srijedu, 2.12., (ETŠ, 19.15 sati) igraju zaostali susret s Azenom II.
2. B LIGA CENTAR (M)
Nedelišće preuzelo vrh
NEDELIŠĆE - POLJOOPSKRBA 3:1
(22:25, 26:24, 29:27, 26:24)
Nedelišće: H. Novak, Prevalšek, Branilović, Kolarek, Vibovec, David, Kopačević, Harambašić, Marciuš
Izuzetno teško došli su domaćini do bodova u srazu s iskusnim i igrački ojačanim Zagrepčanima. Prvi set dobili su zasluženo gosti, a domaći su pokazali više koncentracije i mirnoće kod završnih poena u naredna 3 seta i na koncu ipak zasluženo slavili. U redovima domaćina odličan nastup Harambašića i Prevalšeka.
PLAVI - DARUVAR II 3:0
(25:13, 25:13, 25:21)
Plavi: Mavrič, Turk, Jančikić, Novak, Premužić, L. Hranilović, M. Hranilović, Časar
Laka, uvjerljiva i brza pobjeda sastava iz Peklenice, nad gostima iz Daruvara. U prva dva seta domaći su bili dominantni u svim segmentima odbojkaške igre, ostavivši mlade Daruvarčane na „trinaestici“. Tek u trećem setu gosti su uhvatili malo zraka, pružili jači otpor, ali nedostatan za osvajanje seta.
1. Nedelišće 8 5 3 18:13 15
2. Toplice 8 5 3 16:13 15
3. Plavi 8 5 3 17:11 14
4. Zagreb 8 5 3 15:9 13
5. Daruvar 6 2 4 9:14 5
6. Poljoops. 7 1 6 6:19 1
• U 9. kolu odbojkaši Nedelišća (nedjelja, 6.12., 14.30 h) u derbiju kola ugošćuju Toplice, dok Plavi gostuju u Zagrebu kod Poljoopskrbe.

2. A LIGA CENTAR (M)
Loš nastup kod vodećeg
MEDICINAR - TOTOVEC 3:0
(25:14, 25:15, 25:20)
Totovec: Rešetar, Krklec, Topličanec, J. Pergar, D. Pergar, S. Kozar, Kovačić, Đurđek, Sušec, J. Kozar
Nakon odličnog nastupa u prošlom kolu nad Žerekom, odbojkaši Totovca s puno su optimizma i nade krenuli u goste vodećem Medicinaru. Međutim, nisu u Zagrebu pružili ni dio igre prikazane s Varaždincima i na kraju su visoko poraženi. U prva dva seta Medicinari su bili za klasu jači, a naši su odbojkaši bolje zaigrali tek u trećem, ali i to je bilo nedostatno za osvajanjem barem seta.
Ostali rezultati 7. kola: Čazma - Croatia 3:0, Žerek - Gorica 3:1, Ogulin - Varaždin II 3:1, Petrinja - 4 Rijeke 0:3.
1. Medicinar 7 7 0 21:5 19
2. Čazma 7 5 2 16:9 14
3. 4 Rijeke 7 4 3 14:11 12
4. Ogulin 7 3 4 13:13 11
5. Gorica 7 3 4 13:14 10
6. Žerek 7 3 4 12:14 10
7. Croatia 7 3 4 12:15 10
8. Totovec 7 3 4 13:14 9