Sport 10.12.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:35.

CENTROMETAL 0:3
(17:25, 15:25, 17:25)
Rijeka - Dvorana Mladosti na Trsatu. Gledatelja: 50. Suci: Poropat (Rovinj) i Beslač (Split).
Centrometal: M. Posavec, D. Posavec, T. Posavec, Petran, Palinkaš, Vabec, Grubišić, Todorović, David, Harambašić, Krečak. Trener: Josip Treska
Čvrsto, ozbiljno i kvalitetno odradili su odbojkaši trenera Josipa Treske posljednju jesensku ligašku utakmicu. Fenjeraš nije imao nikakvih izgleda u srazu s raspoloženim gostima. Dominacija gostujućih odbojkaša bila je u svakom setu, pa su veliku minutažu dobili i igrači koji manje igraju (David, Harambašić), koji su trenerovo povjerenje u potpunosti opravdali. U igri gostujućih odbojkaša sve je štimalo. Palinkaš je odigrao briljantno, Vabec servisima razarao domaćine, dok je Krečak sjajnim blokovima zaključao mrežu. Čitav treći set vrlo dobro je odradio mladi Dino Harambašić na poziciji korektora (umjesto kapetana Tomice Posavca) i pokazao da se na njega u nastavku prvenstva može i te kako računati. I svi ostali igrači iz zapisnika dali su velik obol trećoj pobjedi u nizu. Uhvaćen je priključak sa sredinom ljestvice, pa će u nastavku prvenstva odbojkaši trenera Treske krenuti u lov za 5. ili 6. mjestom, koje vode u doigravanje za prvaka države.
Ostali rezultati posljednjeg, 9. jesenskog kola: Rijeka - Varaždin 3:0, Mursa – Mladost (KL) 0:3, Daruvar - Karlovac, Šibenik - Sisak.
10. G.Vežica 9 0 9 3:27 1
• Prvenstvo se nastavlja krajem siječnja 2010. godine. (R. Kolarek)

2. A LIGA CENTAR (Ž)
Kaštelanke pokorile i Vrbovčanke
KAŠTEL - VRBOVEC 3:0
(25:13, 25:20, 25:19)
Kaštel: M. Ivačić, Šestan, Vincek, Obadić, Knezić, A. Novak, L. Novak, Lepen, Goščiej, Toplek, Prprović, Sabol. Trener: Marko Obadić
Trebao je to biti derbi kola, ali od derbija ni „D“. Trećeplasirane Vrbovčanke (u Čakovec stigle s velikim ambicijama) provele su se u dvorani ETŠ-a kao bose po trnju. Domaće su loše otvorile set i gošće s 3 poklon poena vode 3:0. Međutim, brzo su domaće posložile kockice i preko pucački izuzetno raspoložene Lee Lepen brzo primirile gošće i u silnom naletu ekspresno došle do seta. Puno teže bilo je u drugom, jer su gošće nešto podigle razinu svoje igre. Ali domaće su u subotu bile vrlo koncentrirane, dobro je radio servis i prijem, što je uz standardno efikasan napad bilo dostatno za osvajanje i drugog seta. U trećem je proradila Mateja Gošćiej(prva topnica Kaštelanki), a kada je bilo najteže odlično je povukla iskusna Željka Obadić, pa gošćama nije bilo spasa. Sve je bilo gotovo za svega 69 minuta čiste igre. Bravo Kaštelanke!
Zaostali susret 7. kola:
KAŠTEL - AZENA II 3:0
(25:13, 25:7, 25:11)
Laka, brza i uvjerljiva pobjeda domaćih odbojkašica nad tehnički znatno inferiornijim gošćama. Razlika u kvaliteti bila je ogromna, pa je trener Obadić u trećem setu ubacio u vatru kompletnu “klupu“, a igračice su trenerovo povjerenje u potpunosti opravdale.
Ostali rezultati 11. kola: Plavi Zmaj - Bjelovar 3:1, Orao - Olimpik 0:3, Sisak - Novi Zagreb II 3:0, Don Bosco - Multibibus 3:1, Gorica - Karlovac 1:3.
13. Orao 10 0 10 2:30 1
• U 12. kolu Kaštelanke odlaze po potvrdu jesenskog naslova zagrebačkom Multibibusu.

2. A LIGA CENTAR (M)
Totovcu triler!
TOTOVEC - OGULIN 3:2
(25:16, 21:25, 22:25, 25:18, 9:25)
Totovec: D. Pergar, J. Pergar, Kovačić, Rešetar, Topličanec, Sušec, Krklec, J. Kozar, S. Kozar, Đurđek
Vrlo teško stigli su domaći odbojkaši do bodova nad vrlo dobrim gostima. Prvi set domaći su odradili u svom stilu i očekivala se laka pobjeda. Međutim u naredna dva seta, raspoloženi gosti igraju znatno čvršće, osvajaju oba seta i znatno su bliži konačnom uspjehu. Ipak, domaći su proigrali u pravom trenutku, poboljšan je prijem servisa, proradio je i blok i na semaforu stoji 2:2. U odlučujućem, 5. setu, domaći pokazuju više mirnoće i na kraju se ipak zasluženo raduju.
Ostali rezultati 8. kola: Croatia - 4 Rijeke 3:1, Varaždin II - Petrinja 3:0, Gorica - Medicinar 1:3, Čazma - Žerek 3:2.
10. Petrinja 8 0 8 6:21 2
• U posljednjem, 9. kolu, odbojkaši Totovca gostuju u Petrinji.

2. B LIGA CENTAR (M)
Toplicama derbi
NEDELIŠĆE - TOPLICE 1:3
(25:14, 22:25, 24:26, 21:25)
Nedelišće: David, Štebih, H. Novak, K. Novak, Kolarek, Prevalšek, Kopačević, Vuk, Vibovec, Harambašić
Pobjedom u derbi susretu 9. kola, odbojkaši Toplica su došli do naslova jesenskog prvaka. Domaći su sjajno krenuli u meč i prvi set uvjerljivo dobili. Gosti su uzvratili u drugom, mada su u završnici domaći dobro pritisnuli. Trenutak odluke zbio se u trećem setu. Domaći su vodili s 2 razlike sve do 19:17, gosti preokreću na 23:22, ali su domaći pri 24:23 prvi stigli do set lopte. Nisu izdržali i gosti su s 3 uzastopna poena dobili ključni set. Pokušali su domaći u četvrtom stići do poravnanja, ali gosti su bili homogeniji i stigli do važnih bodova.
POLJOOPSKRBA - PLAVI 0:3
(25:15, 25:17, 25:20)
Plavi: Mavrič, Škvorc, Novak, Jančikić, Bilas, L. Hranilović, M. Hranilović, Premužić, Somi
Loše izdanje odbojkaša iz Peklenice na gostovanju u Zagrebu. Vrlo loš parket dvorane i skučenost prostora učinili su svoje, a gosti su još k tome odigrali daleko ispod svojih mogućnosti, pa je konačan rezultat realan prikazanom na parketu dvorane u Gračanima. Pokušali su Plavi nešto više u trećem setu, ali bilo je to nedostatno za osvajanje barem počasnog seta.
Neodigrani susret: Zagreb II - Plavi 0:3 bb.
1. Plavi 9 6 3 20:11 18
2. Toplice 9 6 3 20:14 18
3. Nedelišće 9 5 4 19:16 15
4. Daruvar 8 3 5 12:17 8
5. Zagreb 9 4 5 12:15 7
6. Poljoops. 8 2 6 9:14 4
• U posljednjem, 10. jesenskom kolu, na rasporedu je međimurski derbi. Odbojkaši Nedelišća ugošćuju vodeće Plave. Susret se igra u dvorani Atona u subotu, 12. prosinca s početkom u 17 sati. (R. Kolarek)