Sport 10.12.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:35.

RUKOMETNA PREMIER LIGA: Državni prvaci prejaki

Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 2000. Suci: Jeftić i Cepanec (Varaždin).
MKA*IPC: Lončar, Sladoljev, Pažin 4, Barić, Balog 2, Karačić 5, Crnić 2, Zadravec 7, Rodik 1, Petek, Marčec 1, Krajner, Pašalić 1, Herman 3, Ćavar, Hamonajec. Trener Davor Varga
Croatia osiguranje: Škof, Šego, Bumbak, Marić 2, Gajić 4, Loke 3, Lazarov 5, Kopljar 1, Špoljarić 1, Lubej 1, Džomba 4, Gojun 3, Štrlek 7, Vukić 3, Valčić, Balić 1. Trener Senjanin Maglajlija
- - - -
Nakon dužeg vremena konačno pravi rukometni ugođaj u dvorani Graditeljske škole. Velik broj gledatelja, uglavnom sportsko i korektno navijanje i nekompletni domaćin dočekao je ovaj put najbolji, kompletni sastav državnih prvaka. Zbog težih ozljeda izostali su iz momčadi Mesarić i Jelinić, zbog kazne Turk, a ozlijeđeni su igrali Pašalić, Krajner te Pažin.
I jači bi sastavi s toliko problema teško izašli na kraj sa Zagrepčanima, naši se međutim nisu predali i prvih 30 minuta odigrali vrlo dobro. Posebno do 16. minute kada je rezultat bio uglavnom tijesan s vodstvom Zagrepčana golom razlike. I to je vodstvo moglo biti anulirano da su Crnić u 8. i Ćavar u 11. minuti realizirali zicere. Tek od 17. minute gosti su se rezultatski odvojili, domaći nekoliko puta nepotrebno pogriješili. Nepotrebno su suci u jednom momentu prekinuli igru, gostima je smetalo bubnjanje iznad njihovih glava, prekid im je dobro došao, a domaće poremetio u igri. Ipak u 25. minuti ponovo su došli na samo -2, nisu izdržali s nekoliko brzih kontri Džombe i Štrleka pa je poluvrijeme završilo 18:14 u korist zagrebaša.
Početkom drugog dijela propustili su domaći realizirati 2-3 zicera, nekoliko su puta nepotrebno izgubili loptu što kod gostiju ne prolazi. Kazna je brzo stigla i u 47. minuti stekli su gosti nedostižno vodstvo 27:18, na kraju je to bilo također +9. Čakovčani nisu izdržali tempo drugog poluvremena, nisu imali ni dovoljno raspoloženih igrača. Osim oba vratara, Karačića i posebno Karla Zadravca koji je bio najbolji pojedinac susreta, ostali su popustili i tu leži uzrok ipak, to ponavljamo, preuvjerljivog poraza.
Unatoč svega gledatelji su zadovoljno napustili dvoranu, nadamo se da će isto tako zadovoljni biti i u petak, tada su Čakovčani ponovo domaćini, ugošćuju zagrebačku “Dubravu”, najavljuju pobjedu koja će ih uoči posljednjeg kola i gostovanja u Splitu zadržati na visokom 3. mjestu prvenstvene tablice. Utakmica s “Dubravom” igra se u dvorani GŠ-a s početkom u 19.30 sati.
Snimio Z. Premuš

Ostali rezultati 13. kola: Dubrava - Varteks di Caprio 37:31, Split - Buzet 29:25, Bjelovar - Nexe 36:38, Medveščak - Karlovac 35:25, Metković - Zamet 26:25, Poreč - Osijek 35:31, Siscia - Moslavina 35:18.
1. Croatia 12 12 0 0 471:293 24
2. Nexe 13 11 0 2 457:372 22
3. MKA*IPC 13 8 1 4 371:339 17
4. Poreč 12 7 1 4 363:332 15
5. Siscia 13 6 2 5 375:355 14
6. Buzet 13 5 3 5 335:356 13
7. Bjelovar 13 6 0 7 374:380 12
8. Metković 13 5 2 6 343:354 12