Sport 01.02.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:36.

KOŠARKA: Nedelišće dobilo Vindiju

A-2 LIGA SJEVER
Nedelišće dobilo Vindiju!
Nedelišće je napravilo pravo malo čudo i nakon poraza od 90 razlike prošlog vikenda, ovog su pobjedili Vindiju iz Varaždina nakon produžetaka. Međimurje je na gostovanju u Đurđevcu isprašilo Mladost sa 54 poena razlike. Čakovec je poražen kod kuće od Podravca iz Virja sa 16 poena razlike.

MLADOST - MEĐIMURJE 39:93
Košarkaši Međimurja odradili su jedan lakši trening protiv ekipe Mladosti iz Đurđevca. Utakmica je završila sa 54 poena razlike za Međimurje koje ni nakon 14 odigranih kola nezna za poraz i sve je vjerojatnije da će nas oni predstavljati u kvalifikacijama za A-1 ligu jer se teško može desiti da izgube 3 ili više utakmica u posljednjih 8 kola koliko bi trebali izgubiti da nebudu prvi. Bilo bi to ravno čudu.

ČAKOVEC - PODRAVAC 63:79
Oslabljena ekipa Čakovca koja je ušla u ovu sezonu, ne može parirati Podravcu kako su im parirali prošlih sezona, a kako i bi kad im je otišlo toliko kvalitetnih igrača. Solidan otpor unatoč svemu pružao je Čakovec, ali ipak je na kraju završilo +16 za goste iz Virja.

NEDELIŠĆE - ŠK VINDIJA 81-78 (produžeci)
Nitko nije vjerovao da Nedelišće može dobiti Vindiju iz Varaždina, posebno ne nakon prošlotjednog poraza od 90 razlike u Virju, a Virje je čak i lošije plasirano za 1 mjesto od Nedelišća. Odlično su odigrali Bačić i Šamarija, a pomogao im je i iskusni Štefić. Igralo je Nedelišće zonu u obrani, goste nije služio šut,a to je bio recept za pobjedu Nedelišća i veliko slavlje na kraju.
Ostali rezultati 14. kola: Ivančica - Križevci 49:77, Radnik - Bjelovar 79:83, Petar Zrinski - Grafičar 96:62.
12. Grafičar 14 1 13 15
Parovi 15. kola: Petar Zrinski - Čakovec, Grafičar - Mladost, Međimurje - Radnik, Bjelovar - Ivančica, Križevci - Nedelišće, ŠK Vindija - Podravac.

B-1 LIGA SJEVER
Mrtva trka Dubravčana i
M. Središća
GRAFIČAR - DUBRAVČAN 58:77
Dubravčan je na gostovanju u Ludbregu došao do još jedne očekivano lagane pobjede. Završilo je na kraju +19, a za očekivati je da će i Dubravčan i M. Središće do međusobnog ogleda u Donjoj Dubravi u 16. kolu dobiti sve utakmice, a onda će u paklenoj atmosferi međusobno riješavat o naslovu prvaka.

VINICA - M. SREDIŠĆE 47:83
Košarkaši Murskog Središća utakmicu su riješili već u prvoj četvrtini nakon koje je rezultat bio 11-33. Do poluvremena je razlika narasla do +35 za komarce, bilo je 20-55. Drugo poluvrijeme su igrači M. Središća samo pazili da se ne ozlijede teže pošto su igrači Vinice rasjekli dvama igračima usnicu a jednom raskrvarili nos. Spomenimo das u se svi igrači M. Središća upisali u strijelce.

PRELOG - MEĐIMURJE GLOBETKA 73:53
Prelog je nakon domaćeg poraza od M.Središća još jednom bio domaćin. Ovog puta su ugostili momčad Međimurje Globetke. Ostvarili su uvjerljivu pobjedu od ravnih 20 koševa razlike.

DONJI KRALJEVEC - KOTORIBA 58:80
Uvjerljiva pobjeda Kotoribe, na krilima najboljeg igrača Kotoribe Alena Zvošeca koji je postigao čak 8 trica na utakmici. Na kraju je završilo +22 za goste, što je na kraju i bilo za očekivati.

KOPRIVNICA - MLADOST 75:74
Bila je ovo napeta utakmica do samog kraja. Prvo poluvrijeme su igrači Mladosti bili u malom vodstvu, da bi u drugom Koprivnica okrenula i držala minimalno vodstvo. Malo sreće je na kraju falilo košarkašima Mladosti da upišu nove vrijedne bodove.
12. kolo: Lepoglava - Cestica 2000 igra se 2.2.