Sport 08.02.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:36.

DUKAT PREMIER LIGA

BJELOVAR 27
MKA*IPC 26
Bjelovar - Sportska dvorana. Gledatelja: 600. Suci: Jurinović (Zadar) i Mrvica (Biograd na moru).
Bjelovar: Grgić, Jurjević 2, Šimunović 2, Tojčić 1, Pećina 3, Gotal 3, Prihić 1, Dragičević 6, Đikić 4, Merhar 5, Karabatić, Gavramović, Miličević, Vuglač, Obran. Trener: Darko Granater
MKA*IPC: Lončar, Sladoljev, Pažin, Balog 1, Karačić 5, Crnić 3, Zadravec, 2, Turk 3, Pašalić 1, Herman 4, Ćavar 4, Jelinić 3, Varga, Marčec, Krajner. Trener: Josip Borković
- - - -
Odlučujući dio prvenstva Čakovčani su otvorili porazom, koji ih nakon ostalih rezultata 16. kola “spušta” na 5. mjesto tablice.
Nije međutim trebalo biti tako, bilo je prilika za bolji rezultat, imali su sve uvjete za to, posebno spominjemo vrlo dobro suđenje. Nisu čak u većem dijelu susreta igrali loše kako je na kraju ispalo, ključ za bolji rezultat imali su u rukama vratari koji su tijekom 60 minuta imali tek 6 obrana plus obranjeni sedmerac. Unatoč toga vodili su Čakovčani 5 minuta pred kraj prvog poluvremena 12:8, poluvrijeme je zbog grešaka ipak završeno samo 13:13. Imali su Čakovčani povoljan rezultat i u većem dijelu drugog poluvremena, opet su međutim 5 minuta pred kraj susreta propustili realizirati dva zicera i domaći su uzeli ponuđeno te se opravdano veselili važnoj pobjedi i bodovima.
Ovaj rezultat na početku nastavka prvenstva opominje, ostaje tjedan dana za razmisliti o razlozima i dobro se pripremiti za subotnji susret u Čakovcu (dvorana Graditeljske škole, 19 sati) s Medveščakom. Koji im je i inače veliki dužnik, unatoč što su ih u prvom dijelu prvenstva pobijedili u Zagrebu. Očekuje se i adekvatna, tradicionalna podrška s tribina.

OSTALI REZULTATI 16. KOLA: Croatia osiguranje - Osijek 38:27, Moslavina - Zamet 29:34, Siscia - Karlovac 32:30, Poreč - Nexe 27:25, Metković - Buzet 26:25, Medveščak - Varteks di caprio 32:29, Split - Dubrava 24:28.
16. Moslavina 16 2 2 12 418:518 6
PAROVI 17. KOLA: Split - Croatia osiguranje, Dubrava - Bjelovar, MKA*IPC - Medveščak, Varteks di Caprio - Metković, Buzet - Poreč, Nexe - Siscia, Karlovac - Moslavina, Zamet - Osijek.

RUKOMET
DUKAT 1. HRL (M)
U subotu Prelog - Umag
Već od 4. siječnja se mladi rukometaši Preloga pripremaju za tešku borbu za ostanak koja ih čeka u drugom dijelu prvenstva 1. HRL. Na 20-ak treninga i nekoliko pripremnih utakmica trener Kuček je nastojao posložiti postojeći igrački kadar na najbolji mogući način.
- Došlo je prerano i prenaglo do smjene generacija i to je uzrok ovoj teškoj situaciji u kojoj se nalazimo. Stariji, iskusniji su prestali, a mladi još nisu stasali. Veliki je pritisak na tim mladićima (16-20 god.) koji bi trebali nositi igru i izboriti opstanak u prilično jakoj konkurenciji. Tri ekipe od ovih pet (Prelog 7, Trilj 6, Solin 6, Umag 6, Slatina 4), koje su na dnu, izjednačenog bodovnog salda, direktno ispadaju. Zadatak je zaista težak, ali obzirom da imamo bolji raspored nego u prvom dijelu, nadam se da ćemo uspjeti, optimističan je Kuček.
Posebno će biti značajni susreti s direktnim konkurentima za ispadanje od kojih prvi (Umag) stiže ove subote u Prelog te će biti značajna i podrška navijača da dođu u što većem broju i pomognu preloškim rukometašima da ostvare važnu pobjedu. (Z. Premuš)

III. LIGA SJEVER (M)
Nastavak prvenstva
14. prvenstvenim kolom, u subotu 13. veljače, nastavlja se prvenstvo Treće rukometne lige sjever-muški. U kojem nastupaju dva naša sastava, “Nedelišće” čiji su rukometaši nakon prvog dijela zauzeli s 20 bodova visoko 3. mjesto, i “MKA*IPC II” (Čakovec) koji u drugi dio prvenstva startaju s 8. mjesta i 14 bodova. Jesenji prvaci su rukometaši “Ivanske” s 25 bodova. U 14. kolu domaćini su mladi Čakovčani, u goste im dolazi momčad “Kućana”, dok “Nedelišće” gostuje kod “Lipe” u Lipiku.
U Trećoj ligi kod žena prvenstvo se nastavlja 20. veljače, jesenje prvakinje “Zrinski” Čakovec sa 16 bodova ugošćuju drugoplasirani sastav “Koke II” Varaždin s kojom su u prvom dijelu prvenstva jedini put poražene. Rukometašice “Preloga” jesen su s 10 bodova završile na 6. mjestu. One gostuju u Ivancu kod tamošnjeg istoimenog sastava.

ŽRK “ZRINSKI” ČAKOVEC
Nema odmora za mlade
U Ženskom rukometnom klubu “Zrinski” gotovo da nije bilo odmora između dva dijela prvenstva. Posebno se to odnosi na mlade sastave koji su u “stalnom pogonu”. Spomenut ćemo rezultate u zadnjih 10-ak dana.
Najmlađe rukometašice rođ. 2000. godine i mlađe igraju Regionalnu ligu u mini rukometu, u 4. krugu u Ivancu zabilježile su 2 poraza, sa Slatinom minimalno 15:14, a od Tvin Trgocentra Virovitice 12:5. Mlade su Čakovčanke tek početnice, ako ih treba na neki način “obraniti”.
U Ligi regije sjever igraju mlade rukometašice rođ. 1998. godine i mlađe, u 2. krugu u Križevcima zabilježile su pobjedu 21:8 nad domaćim Mlinarom, tijesno s 11:10 poražene od vršnjakinja koprivničke Podravke.
Da su vodeći sastav 1. HMKRL-B (rođ. 1994. i mlađe) potvrđuju dvije uvjerljive pobjede, s Brod Gymnasiumom iz Sl. Broda 38:5 i Slavonkom iz N. Gradiške 26:4. Čakovčanke su od HRS-a dobile organizaciju državnog prvenstva od 15. do 18. travnja.
Konačno u 1. HMKRL-A (djevojčice rođene 1996. i mlađe) u 4. krugu u Varaždinu pobijeđen je sastav Nature Agro iz Đurđevca 26:7, a u susretu s Podravkom Koprivnica poraz 17:15. Non-stop igranje mladih Čakovčanki se nastavlja.

1. HMKRL
Poraz i pobjeda mladih Čakovčana
U nastavku prvenstva mladi rukometaši čakovečkog prvoligaša MKA*IPC-a doživjeli su poraz i pobjedu. Prvi poraz u prvenstvu doživjeli su u Petrinji od tamošnjih mlađih kadeta istoimenog kluba, bilo je 20:17. Iz redova Čakovčana velike primjedbe i kritike na suđenje. U drugom su susretu zabilježili sigurnu pobjedu s kvalitetnim sastavom Moslavine iz Kutine 22:18 i unatoč poraza s Petrinjom zadržali 1. mjesto na tablici.
Pod vodstvom trenera Alana Belka igrali su: Mišević 4, Horvatić 10, Kolarić 3, Škrobar 6, Rešetar, L. Raguž 3, Pustić 7, Hajdarović, Torner 1, Puklek 4, Varošanec 1, Breznik, Vidović i Kočevar.