Sport 17.02.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

NOGOMETNO PH ZA KADETE: Uvjerljivo posljednji

U Umagu je protekli tjedan u organizaciji HNS-a igrana završnica nogometnog kupa Hrvatske za kadete, na kojoj je nastupilo pet pobjednika regionalnih prvenstva, među inim igrali su i kadeti čakovečkog Međimurja, pobjednici Regije sjever. Nisu se proslavili, na kraju su bili posljednji na tablici, bez pobjede s katastrofalnom gol razlikom. Dobro su počeli, prvi su dan s prvakom iz 2008. godine Cibaliom Vinkovci odigrali 0:0, imali su više prilika za pogodak, jednom su pogodili stativu. I na drugoj utakmici s Dinamom Zagreb prvo su poluvrijeme odigrali dobro, nije im suđen kazneni udarac, u drugom su poluvremenu “potonuli” i poraženi su uvjerljivo 4:0. Iza toga još slabije s Istrom 1961 Pula, poraz 2:0 iako spominjemo da im ni na toj utakmici nije suđen kazneni udarac. Što nije razlog porazu. Posljednju utakmicu sa splitskim Hajdukom, pobjednikom natjecanja bolje da ni ne spominjemo. Bila je to utakmica kojoj je zbog rezultata svaki komentar suvišan, bilo je to sve drugo nego nogomet. Splićani su pobijedili čak 14:1 i komentar zaista nije potreban. Ozljede i kartoni nisu dovoljan razlog za ovako sramotni poraz. Koji opominje odgovorne u klubu i Školi nogometa da treba mnogo bolje i kvalitetnije raditi da se stignu ostali finalisti.
U Umagu su pod vodstvo trenera Dragutina Naranđe za “Međimurje” nastupili: Tizaj, Žvorc, Makar, Petak, Koren, Valentić, Šardi, Antolović, Barat, Sklepić, Bobičanec, Novak, Cvitanović, Flac, Marčec, Šarić, Šmit, Hergotić, Mihalic.
REZULTATI: 1. kolo: Cibalia - Hajduk 3:3, Dinamo - Istra 1961 1:0, Međimurje slobodno, 2. kolo: Međimurje - Cibalia 0:0, Hajduk - Dinamo 4:3, Istra 1961 slobodna, 3. kolo: Dinamo - Međimurje 4:0, Istra 1961 - Hajduk 0:1, slobodna Cibalia, 4. kolo: Međimurje - Istra 1961 0:2, Cibalia - Dinamo 0:4, Hajduk slobodan, 5. kolo: Hajduk - Međimurje 14:1, Cibalia - Istra 1961 2:0, Dinamo slobodan.
1. Hajduk 4 3 1 0 22:7 10
2. Dinamo 4 3 0 1 12:4 9
3. Cibalia 4 1 2 1 5:7 5
4. Istra 4 1 0 3 2:4 3
5. Međimurje 4 0 1 3 1:20 1