Sport 17.02.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:36.

CENTROMETAL - SISAK 3:2
(16:25, 15:25, 25:21, 25:22, 15:11)
Nedelišće - dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Hranić i Bingula (Zagreb).
Centrometal: Palinkaš, Grubišić, David, Vabec, D. Posavec, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, Krečak, Puđa, Harambašić. Trener: Josip Treska
U vrlo važnom i krajnje neizvjesnom susretu domaći su odbojkaši došli do zlata vrijednih bodova, čime su bodovno odmakli osječkoj Mursi i još više se približili doigravanju za prvaka države. Međutim, nakon 50 minuta igre gosti su imali 0:2, a domaći su izgledali poput razbijene vojske. Izgleda da je takav rasplet događaja na parketu bio i odlučujući na Valentinovo, jer tek su tada domaći proigrali. Umjesto neraspoloženog Marina Posavca u 3. setu u igru ulazi iskusni Marijan Palinkaš i kvaliteta igre Centrometala se diže. Prvi topnik Todorović igra sjajno, raspoložen je i Vabec, a već spomenuti Palinkaš briljira u obrani, ali i na mreži. Domaći prvo smanjuju na 1:2 i velikom borbenošću svih igrača ubrzo i poravnavaju na 2:2 uz veliku podršku iz gledateljstva. U odlučujućem, 5. setu, domaći kreću silovito i pri promjeni strana imaju kapitalnih 8:2. Nakon 13:9 izgledalo je da je sve riješeno. Ali gosti vraćaju servis te odmah potom poentiraju i već je 13:11. Nakon toga prolazi Vabec, a točku na „i“ stavlja servisom Mario Grubišić. Slijedi veliko veselje domaćih odbojkaša i njihovih navijača, jer osvojeni su bodovi vrijedni doigravanja. Bravo dečki!
Ostali rezultati 13. kola: G. Vežica - Varaždin 0:3, Rijeka - Mursa 3:1, Daruvar - Šibenik 3:0, Karlovac - Mladost (KL) odgođeno.
10. G. Vežica 13 0 13 3:39 1
► U 14. kolu na rasporedu je susjedski derbi. Odbojkaši Centrometala putuju u goste visokoplasiranom Varaždinu.
R. Kolarek

Prvi poraz Kaštelanki

PLAVI ZMAJ - KAŠTEL 3:0
(25:19, 25:15, 25:16)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, Obadić, M. Ivačić, Goščiej, A. Novak, L. Novak, Toplek, Prprović, D. Ivačić. Trener: Marko Obadić
Moralo se i to kad-tad dogoditi. Lider prvenstva u 17. je kolu gostovao u Dugoj Resi, kod drugoplasiranog Plavog Zmaja, gdje je pobjedom mogao riješiti sve dvojbe oko konačnog naslova. Krenule su Kaštelanke odlično u susret i u 1. setu imale uvjerljivih 8:14. Ali nakon toga domaće su ubojitim servisima razbile prijem gošći i serijom od 17:5 prigrabile set. U sljedeća dva seta (unatoč brojnim izmjenama) vodeći sastav lige nije bio na svojoj razini, pa su domaće odličnim servisima i igrom na mreži te u polju potpuno nadigrale gošće i za 70 minuta došle do 3 boda i potvrde 2. mjesta na ljestvici. Ipak, djevojke iz Pribislavca imaju još uvijek najveće izglede za konačan naslov, jer sastav iz Duge Rese ima odrađen i susret više.
Ostali rezultati 17. kola: Sisak - Azena II 3:0, Olimpik - Don Bosco 0:3, Bjelovar - Karlovac 0:3, Orao - Vrbovec 0:3, N. Zagreb II - Multibibus 1:3.
13. Orao 16 0 16 4:48 2
► U 18. kolu (ETŠ, subota, 20.2., 17 h) odbojkašice Kaštela ugošćuju zagrebački Olimpik.

2. A LIGA CENTAR (M)
Krov procurio -
susret odgođen
Susret 11. prvenstvenog kola između odbojkaša Totovca i Varaždina II je odgođen zbog prokišnjavanja dvorane Visoke učiteljske škole u Čakovcu, pa će se dogovorom klubova odigrati naknadno.

2. B LIGA CENTAR (M)
Nedelišće lako s
Daruvarom
NEDELIŠĆE - DARUVAR II 3:0
(25:17, 25:16, 25:15)
Nedelišće: D, Kopačević, Vuk, David, H. Novak, Prevalšek, Vibovec, Puđa, Kolarek, Štebih, Marciuš
Lako, brzo i uvjerljivo odbojkaši iz Nedelišća naprašili su mlade Daruvarčane i s 3 domaća boda zadržali izglede za vrh ljestvice. Sve je bilo riješeno za manje od 60 minuta čiste igre, a veseli podatak da su pobjedi pridonijeli svi igrači iz zapisnika. U ujednačenom domaćem sastavu sjajan nastup Marka Davida.

PLAVI - ZAGREB II 3:0 bb
Odbojkaši iz Peklenice uzalud su u dvorani Osnovne škole u Murskom Središću čekali odbojkaše iz Zagreba, koji (kao i mnogo puta do sada) nisu došli na odigravanje svoje gostujuće utakmice. Mada su domaći odbojkaši do pobjede stigli za “zelenim stolom” valja uputiti najoštrije kritike voditeljima natjecanja, jer ovo je već prekršilo svaku mjeru.
Preostali rezultat 12. kola: Toplice - Poljoopskrba 3:1.
1. Toplice 12 9 3 29:17 27
2. Plavi 12 7 5 26:17 22
3. Nedelišće 12 7 5 27:21 21
4. Daruvar 12 4 8 16:26 10
5. Poljoops. 12 4 8 16:25 9
6. Zagreb 12 5 7 15:23 8
► U 13. kolu odbojkaši iz Peklenice gostuju u Daruvaru, a odbojkaši Nedelišća u Zagrebu, kod domaće Poljoopskrbe.