Sport 24.02.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

KOŠARKA: Neočekivani poraz Čakovca

A-2 LIGA SJEVER

Doživio je Čakovec neočekivan poraz na gostovanju u Đurđevcu, bolja je bila Mladost visokom razlikom. Međimurje se nakon prošlotjednog prvog poraza iskalilo na Nedelišću koje su dobili sa 69 koševa razlike.
MEĐIMURJE - NEDELIŠĆE 120:51
Iskalilo se Međimurje na Nedelišću koje su dobili sa 69 koševa razlike. Bilo je to i očekivano, no Međimurju tek sada slijede one odlučujuće utakmice. Prva takva je već sljedeće kolo kada gostuju kod Podravca u Virju. Pobijede li tamo, naslov prvaka im je siguran.
MLADOST - ČAKOVEC 123:91
Doživio je Čakovec težak poraz na gostovanju u Đurđevcu i to od posljednje ekipe na ljestvici sa čak 32 koša razlike. Iako je Čakovec išao u oslabljenom sastavu u Đurđevac, ali 123 primljena poena na utakmici od ekipe koja se grčevito bori za ostanak u ligi je previše.
Ostali rezultati 17. kola: Petar Zrinski - Radnik odgođeno, Grafičar - Ivančica 67:66, Bjelovar - Podravac 91:81, Križevci - ŠKVindija 97:85.
12. Radnik 16 2 14 18
Parovi 18. kola: Čakovec - Križevci, ŠK Vindija - Bjelovar, Podravac - Međimurje, Nedelišće - Grafičar, Ivančica - Petar Zrinski, Radnik - Mladost.

B-1 LIGA SJEVER
Kotoriba bolja od Dubravčana
Veliko iznenađenje je napravila Kotoriba koja je na domaćem terenu pobjedila vodeći Dubravčan i tako ih skinula sa vodeće pozicije. Rudar Cimper je bio bolji od Lepoglave, Prelog je teže od očekivanog dobio D. Kraljevec, Međimurje Globetka je dobila Koprivnicu dok je utakmica između Mladosti i Cestice odgođena za 28. veljače. Sljedeće kolo nas očekuje derbi između Rudar Cimpera i Dubravčana u Donjoj Dubravi.
KOTORIBA - DUBRAVČAN 77:66
Napravila je Kotoriba veliko iznenađenje u lokalnom derbiju protiv Dubravčana pobjedivši ih sa 11 koševa razlike. Sigurno je Kotoribi motiv više bio i najteži poraz koji su doživjeli u Donjoj Dubravi u prvom dijelu sezone. Hendikep Dubravčanu je i neigranje ozlijeđenog Međimurca. Dubravčan, očito, s njim i bez njega nije ista ekipa. Utakmicu je obilježio veliki broj promašenih slobodnih bacanja s obje strane, pa ih je tako Dubravčan promašio 28, a Kotoriba nešto manje, oko 20, dok Dubravčan nije služio niti šut za tri poena, pogodili su samo 4 trice od 28 pokušaja. Kotoriba je već na poluvremenu imala 20 poena razlike, najviše što se Dubravčan uspio približiti je -7, na 2 minute do kraja utakmice.
RUDAR CIMPER - LEPOGLAVA 82:75
Mučili su se košarkaši Rudar Cimpera protiv ekipe koja im je jedina nanijela poraz u ovom prvenstvu. Lepoglava je stigla pojačana sa još 2 nova igrača, dok su domaći bili oslabljeni neigranjem Srneca i Kutnjaka. Imali su domaći 10 poena razlike 4 minute do kraja prvog poluvremena, ali malo opuštanje je bilo dovoljno, što tricaški raspoložena Lepoglava koristi i na poluvrijeme se odlazi sa 2 poena razlike za goste. Okrenuo je Rudar Cimper rezultat u drugom poluvremenu, imao vodstvo između 5-10 razlike, da bi na kraju završilo sa +7.
PRELOG - D. KRALJEVEC 88:83
Teže od očekivanog je Prelog u lokalnom derbiju došao do pobjede protiv Donjeg Kraljevca, ali poznavajući rivalstvo ove dvije ekipe, ne čudi tako neizvjesna utakmica. Prelog je na kraju uspio pobijediti sa 5 poena razlike te se tako izjednačio sa Dubravčanom na ljestvici.
MEĐ. GLOBETKA - KOPRIVNICA 83:60
Uvjerljiva je bila Međimurje Globetka protiv mlade i agresivne momčadi Koprivnice. Utakmica je završila sa visoka 23 koša razlike, a Međimurje Globetku u posljednjih 7 kola očekuje borba sa Kotoribom i Lepoglavom za 4 mjesto na ljestvici.
Preostali rezultat 15. kola: Vinica - Grafičar 66:83.