Sport 24.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

3. HNL: Nedelišće u krizi

MLADOST (P) 2
MLADOST (C) 1
Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Babić (Vž). Strijelci: 1:0 Habuš (50), 2:0 Hižman (69), 2:1 Terzić (82).
Mladost/P: Marčec, D. Balent, Bađari, Radiković, Krznar (89. N. Balent), Magdalenić, Dodlek, Bukal, Hižman, Habuš, Jarić. Trener: Zoran Kraljić. Igrač utakmice: Filip Hižman
Novo odlično izdanje Mladosti i nastavak uspješne serije rezultata. Od početka utakmice koja je odigrana po jakom vjetru domaćin je bio bolja ekipa te je stvorio nekoliko prilika za pogodak koje nije iskoristio te se na odmor otišlo s 0:0. Furiozni nastavak utakmice domaćinu je donio pogodak već u 50. minuti. Dodlek je ubacio loptu pred gol gostiju koji je uspijevaju izbiti na rub šesnaesterca gdje je Habuš volejem posprema u gol. Slijede pokušaji Bukala i Jarića dok odličnu priliku za pogodak ima Krznar koji izlazi sam pred vratara ali ga pogađa u nogu. U 69. minuti Krznar je ubacio da bi prvo ime utakmice Hižman postigao pogodak za 2:0. Kazna za nekoliko promašaja stiže u 82. minuti kada je gostujući igrač Terzić uspio smanjiti na 2:1.

OLIMPIJA 3
NEDELIŠĆE 0
Osijek - igralište NK Olimpija. Gledatelja 100. Sudac: Rac. Strijelci: 1:0 Nikolić (33), 2:0 Lišnić (86), 3:0 Barišić (89).
Nedelišće: Posavec, Celinger, Belović, Topolnjak, Mihalic, Bujanić, Češnjaj, Premuš, Stanković, Treska, Fučko. Trener: Nenad Marčec
Treći uzastopni poraz koji polako već zabrinjava čelništvo Nedelišća jer se stiglo nadomak opasne zone. U Osijeku Nedelišćani su istrčali bez pola ekipe jer su nedostajali Jagec, Vibovec, Đukes, Zanjko te su priliku dobili mladi igrači. U prvom poluvremenu dobro su stajali na terenu i opasno u nekoliko navrata zaprijetili da bi u 33. minuti primili pogodak kojeg im je postigao Nikolić. U nastavku gosti preuzimaju inicijativu, od 62. minute brojčano su jači jer je domaćinu isključen Pajić. Stvaraju nekoliko odličnih prilika preko Treske i Premuša koje ne realiziraju te u poslijednim trenucima utakmice nakon brzih kontri domaćin postiže dva pogotka za konačnih 3:0. U subotu u Dunjkovec/Pretetinec stiže ekipa Graničar iz Županje i prilika za prekid loše serije rezultata.
Zlatko Premuš

Ostali rezultati 20. kola: NAŠK - Grafičar Vodovod 1:0, Lipik - Bjelovar 1:1, Belišće - Višnjevac 4:1, Đakovo - Croatia 2:1, Sloboda - MV Croatia 1:2, Križevci - Slavija 0:0, Graničar - Koprivnica 4:2.
1. Lipik 20 12 4 4 53:24 40
2. Graničar 20 11 4 5 40:30 37
3. Slavija 20 11 3 6 33:28 36
4. MV Cro. 20 11 2 7 47:28 35
5. Đakovo 20 10 4 6 29:26 34
6. Bjelovar 20 8 9 3 36:20 33
7. Mladost/C 20 8 7 5 32:24 31
8. Belišće 20 9 4 7 26:19 31