Sport 31.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

3. HNL: Dvije pobjede

NEDELIŠĆE 3
GRANIČAR 1
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja 250. Sudac: Trupina. Strijelci: 0:1 Babić (1), 1:1 Treska (7), 2:1 Mihalic (69), 3:1 Jagec (75, 11m).
Nedelišće: Posavec, Belović, Đukes, Vibovec, Zavrtnik, Treska, Bujanić, Mihalic (80. Vizinger), Jagec, Zanjko (55. Stanković), Fučko (83. Hrušoci). Trener: Nenad Marčec
Nakon tri uzastopna poraza nogometaši Nedelišća konačno su zaigrali kompletni što je rezultiralo odličnom igrom i pobjedom. Već u 1. minuti hladan tuš za domaće priredio je gostujući igrač Babić koji je uputio udarac da bi lopta okrznula Belovića i završila u mreži vratara Posavca. Ipak već u 7. minuti Treska odličnim udarcem s oko 11 metara poravnava na 1:1. Kako je utakmica odmicala domaćin preuzima igru i sve više vrši pritisak prema golu gostiju da bi u 69. minuti prvo ime utakmice Mihalic prekrasnim pogotkom preokrenuo rezultat na 2:1 u korist domaćina. U 75. minuti Treska je bio srušen u kaznenom prostoru gostiju da bi odlični sudac pokazao na najstrožu kaznu koju u pogodak za konačnih 3:1 pretvara Jagec.

BJELOVAR 1
MLADOST (P) 2
Bjelovar - gradski stadion. Gledatelja 80. Sudac: Ratković. Strijelci: 0:1 Bukal (18), 0:2 Jarić (41), 1:2 Pleić (59).
Mladost/P: Marčec, D. Balent, Bađari, Radiković, Krznar (74. Hižman), Magdalenić (79. Vutek), Dodlek, Bukal, Habuš, Sabol (90. Mišić), Jarić. Trener: Zoran Kraljić
Još jedno odlično izdanje Mladosti na teškom gostovanju. Treba posebno naglasiti da je suđenje bilo izuzetno loše, da su Preložani igrali sat vremena s igračem manje jer im je isključen Balent ali uspjeli su. Od početka utakmice ravnopravna igra da bi u 18. minuti nakon prekršaja nad Magdalenićem na oko 30 metara iskosa Bukal odlično ubacio loptu koja je završila u golu za vodstvo Mladosti. U 25. minuti težak prekršaj nad Sabolom umjesto crvenog kartona sudac dodjeljuje domaćem igraču tek žuti. U 32. minuti gostujući igrač Balent je napravio puno lakši prekršaj na domaćem igraču ali on biva isključen. S igračem manje Jarić četiri minute prije odlaska na odmor povisuje na 2:0. U nastavku domaćin u 59. minuti uspijeva tek smanjiti, time da su Mladostašima suci sudili dva nepostojeća zaleđa.
Pripremio Zlatko Premuš

Ostali rezultati 21. kola: Olimpija - NAŠK 4:0, Slavija - Sloboda 3:1, MV Croatia - Đakovo 2:0, Croatia - Belišće 3:1, Višnjevac - Lipik 0:7, Mladost (C) - Grafičar V. 2:0.
1. Lipik 21 13 4 4 60:24 43
2. Slavija 21 12 3 6 36:29 39
3. MV Croat. 21 12 2 7 49:28 38
4. Graničar 21 11 4 6 41:33 37
5. Mladost/C 21 9 7 5 34:24 34
6. Đakovo 21 10 4 7 29:28 34
7. Bjelovar 21 8 9 4 37:22 33
8. Croatia 21 9 6 6 38:26 33