Sport 31.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

4. HNL: Čakovec se izvukao

TRNAVA 2
SLOBODA 1
Goričan - igralište Gaj. Gledatelja. 300. Sudac: Kristinko Jalušić (Kuršanec). Strijelci: 1:0 Malović (25), 1:1 Petek (63), 2:1 Malović (65).
Trnava: Jesenović, Mesarić (80. Markač), Baksa (65. Vlah), Blagus, Katanec, Gudlin, Ribić, Farkaš, Jakšić (90. Balent), Pongrac, Malović. Trener: Zlatko Bađari
Sloboda: Kolar, Buhanec (66. Hižman), Angel, Kamenar, Levec, Katanec, Srnec, Borko, Goricaj, Novak (51. Petek), Vadlja (46. Hergotić). Trener: Stjepan Petek
Domaći navijači slave svoje nogometaše. U dvije ‘domaće’ utakmice postigli su 100%-tni učinak. Utakmica je bila prava prvenstvena s obostranom borbenošću u čemu su dominirali domaći. Stvorili su sijaset prilika, a što se njihova mreža zatresla svega jednom zaslužan je odlični golman Dejan Kolar. U dugom dijelu gosti su zaigrali ofenzivnije, izjednačili su, ali ne zadugo. Novo brzo vodstvo i pobjedu domaćima je donio Malović koji je bio i igrač utakmice. (M.G.)
ČUKOVEC ‘77 0
NOVI MAROF 3
Čukovec - igralište NK Čukovec. Gledatelja 50. Sudac Kolarić. Strijelci: 0:1 Hrebak (20), 0:2 Mešnjak (50), 0:3 Hrebak (82).
Čukovec ‘77: Mikulan, A. Vuk, Pavlic, Poljak, D. Mihoci, M. Mihoci, D. Vuk (Jezerčić), Lončarić, Božek, Bartolić, A. Lehki (D. Lehki). Trener: Dušan Sraka
Oslabljeni domaćin nije uspio ostvariti povoljan rezultat u utakmici s Novim Marofom koji je bez velike igre ostvario zasluženu pobjedu. (Z.P.)
IVANČICA 7
DINAMO/D 2
Ivanec - igralište Ivančice. Gledatelja 100. Sudac: Novak (M. Središće). Strijelci: 0:1 Vugrinec (1), 1:1 Kocijan (30,11m), 2:1 Pađen (35), 3:1 Kovaček (48), 4:1 Biško (55), 5:1 Kovaček (73), 5:2 Strahija (77), 6:2 Pađen (79), 7:2 Gregor (80).
Dinamo/D: Novak, Trstenjak (82. Vargek), A. Krznar (58. Lovrek), Jakšić, Tizaj, Hmlina, Težački, N. Krznar, Strahija, Peras (53. Herman), Vugrinec. Trener: Mladen Bubek
Odlično su nogometaši Dinama otvorili utakmicu u Ivancu protiv Ivančice jer su pogotkom Vugrinca poveli. U 30. minuti gosti su ostali na terenu s 10 igrača jer im je isključen Tizaj mada smatraju da je kriterij prestrogi, još k tome i kazneni udarac iz kojeg poravnavaju rezultat. Brojčano jači domaćin je do 73. minute ostvario vodstvo od 5:1 da bi Strahija smanjio na 5:2. Na kraju visokih 7:2 u korist Ivančice. (Z.P.)
MLADOST 1
SLOGA 1
Varaždin - igralište Mladosti. Gledatelja: 100. Sudac: Bubek (Pribislavec). Strijelci: 1:0 Matić (47), 1:1 R. Glad (87).
Sloga: Novak, Mihalković, Zoka, Obadić, Kolar, D. Glad (57. Jurinec), Orehovec (75. Jeđud), Vabec, Vrbanec (66. Bajzek), Balić, R. Glad. Trener: Ivan Hamonajec
Čakovčani su propustili zabilježiti pobjedu, na kraju su se morali boriti, srećom izborili su bod. Već poslije prvih 45 minuta trebali su voditi osjetnom razlikom, propustili su realizirati nekoliko prilika. Domaći su ih ‘kaznili’ vodećim pogotkom pa su se morali boriti do samog završetka poravnati ishod. To je u 87. minuti uspjelo R. Gladu. (J.F.)
ČAKOVEC 2
SRAČINEC 2
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 100. Sudac: Čosić (Vž). Strijelci: 1:0 Bukal (66, 11m), 1:1 Kos (78), 1:2 Kolarić (80), 2:2 Bukal (87, 11m).
Čakovec: Petković, Begović (46. M. Novak), Pintarić, Malović, Antolović, Vlah (46. Hadžić), Vurušić, Balent, Bukal, Simon, J. Novak. Trener Želimir Orehovec
Neefikasnost se domaćima osvetila. Već u prvom dijelu nisu realizirali bar 4-5 vrlo izglednih prilika. Iz kaznenog udarca došli su u vodstvo, a onda neočekivani obrat. Prvo je Kos s više od 30 metara iz slobodnog udarca izjednačio, a onda je domaći vratar Petković katastrofalno pogriješio, doslovce je dodao loptu Kolariću za vodstvo gostiju. Sreća da je sudac dosudio još jedan kazneni udarac za domaće (zbog igranja rukom, kao i prvi), kojeg je Bukal pretvorio u izjednačenje. Ovaj rezultat, iako neki tvrde drugačije, neuspjeh je za mladu momčad od kojih neki iskazuju nezadovoljstvo zbog neriješenog statusa i obećanja, a neki nisu ni došli na odigravanje susreta! (J.F.)
GRANIČAR 1
DINAMO/P 0
Kotoriba - sportski park. Gledatelja: 250. Sudac: Bojan Novosel (Trnovec). Strijelac: V. Kos (29)
Graničar: Tropšek, Radmanić, Fundak (78. Horvat), Gorupić, Latin, Habuš, Matulin (88. Trstenjak), Hertelendi, Čižmešija, Paveli, V. Kos
Dinamo/P: Rebernik, Klekar, Dar. Žulić, Križaić (46. Juras), Dominić (31. Palfi, 46. Dan. Žulić), Lovrenčić, Debelec, Štampar, Cirkvenčić, Mihalović, Ružić. Trener: Santino Debelec
Lijepo što možemo zapamtiti je prelijepi pogodak Vilima Kosa u akciji u kojoj je sam i kumovao pogotku. Utakmica s bezbroj prekida, bez akcija, obostranih udaraca prema vratima. U takvoj igri gosti su mogli i poravnati rezultat u 75. minuti da je Santino Debelec bio prisebniji kada se našao sam pred nebranjenom mrežom domaćih. Pet minuta poslije to je mogao učiniti i Danijel Žulić čiji je udarac domaći vratar Tropšek odlično obranio. Gosti su strelicu kritike uputili prema sucu Novoselu koji igranje rukom domaćeg obrambenog igrača u 83. minuti nije okvalificirao najstrožom kaznom. I domaći se imaju pravo ljutiti jer je 2 minute poslije, kada je srušen Čižmešija u svom izravnom pohodu prema vratima, njegova zviždaljka ostala nijema. (M.G.)

Preostali rezultat 15. kola: Podravina - Plitvica 4:1.
1. Podravina 15 12 2 1 65:7 38
2. Čakovec 15 11 3 1 55:12 36
3. Graničar 15 9 1 5 30:15 28
4. Trnava 15 8 3 4 23:17 27
5. Sloga 15 7 5 3 29:17 26
6. Sloboda 15 8 1 6 27:17 25
7. Sračinec 15 6 5 4 18:20 23