Sport 31.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

KOŠARKA: Kraj sezone

A-2 LIGA SJEVER

Utakmicama posljednjeg 22. kola završena je ovogodišnja A-2 liga sjever. Posljednje kolo je tako donijelo lokalni derbi između Čakovca i Međimurja. Međimurje je bilo bolje, pobijedili su s 2 koša razlike. Nedelišće je poraženo na domaćem terenu od Ivančice. Iz lige je ispala Mladost iz Đurđevca.
ČAKOVEC - MEĐIMURJE 79:81
Košarkaši Čakovca pružali su snažan otpor u međimurskom derbiju. Iskoristili su malo opušteniji ulazak u utakmicu Međimurja i bili u egalu skoro cijelu utakmicu. Međimurje je otišlo par puta na 10-ak razlike, ali se Čakovec uporno vraćao. Imalo je Međimurje i u posljednjoj minuti 10-ak razlike, ali je Samir Juras s 2 dalekometne trice uveo utakmicu u neizvjesnost, ali ipak nije bilo vremena da uspiju preokrenuti rezultat. Međimurju sada preostaje nešto manje od mjesec dana da se pripreme za kvalifikacije za A-1 ligu.
NEDELIŠĆE - IVANČICA 56:60
Nedelišće je nakon suspenzije u prošlom kolu zbog dugovanja prema savezu, odigralo posljednje kolo. Podmirili su dug pa su mogli igrati i izgubili su od Ivančice. Bila je ovo sezona u kojoj je Nedelišće pobjeđivalo klubove na vrhu ljestvice (Križevci, Vindija) ali i gubili s više od 80 koševa razlike.
Rezultati 22. kola: Grafičar - Bjelovar 77:93, Petar Zrinski - Križevci 79:98, ŠK Vindija - Mladost 119:41, Radnik - Podravac 42:88.

Nove pobjede vodećih
Sva tri vodeća kluba ostvarila su pobjede u 20. kolu. Rudar Cimper je pobijedio u Ludbregu u utakmici gdje su obje ekipe zajedno postigle 89 koševa. Prelog je pobjedio Mladost na gostovanju, dok je Dubravčan na svom terenu bio bolji od Donjeg Kraljevca. Kotoriba je u derbiju bila bolja od Međimurje Globetke. Sljedeće kolo lige igra se 10.4. zbog Uskrsa.
GRAFIČAR - RUDAR CIMPER 37:52
Uspavano su ušli igači Rudara u utakmicu, pa je tako prva četvrtina završila 14:6 u korist Grafičara. Nešto bolje odigrali su drugu četvrtinu pa se na poluvrijeme odlazi s 25:25. Iako skoro nikoga nije išlo u napadu, igrači Rudar Cimpera igrali su obranu “krvavih koljena“ jer su u drugom poluvremenu dopustili domaćinima da ubace sveukupno 12 koševa.
MLADOST - PRELOG 52:74
Prelog je dugo lomio otpor Mladosti. Vodila je Mladost prvo poluvrijeme 10 koševa, ali su drugo poluvrijeme stali, Prelog je zaigrao puno bolje, stigao i prestigao razliku i na kraju pobijedio uvjerljivo s 22 koša razlike.
DUBRAVČAN - D. KRALJEVEC 76:56
Dubravčan je bio bolji uvjerljivo protiv Donjeg Kraljevca. Završilo je sa 20 koševa razlike, no to sigurno neće podići raspoloženje u Donjoj Dubravi pošto su tek treći na ljestvici, a do pred malo više od 3 tjedna bili su prvi i uvjereni u naslov prvaka.
KOTORIBA - MEĐ. GLOBETKA 96:84
Kotoriba je u derbiju kola pobijedila Međimurje Globetku. Bila je to utakmica na puno poena, s ne pretjerano dobrim obranama, a u takvoj situaciji se bolje snašla Kotoriba.
Ostali rezultati 20. kola: Lepoglava - Koprivnica 106:74, Cestica 2000 - Vinica 57:82.