Sport 14.04.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

ODBOJKA: CM u doigravanju

PRVA HRVATSKA LIGA -
DOIGRAVANJE
S Rijekom u utorak i subotu
Odbojkaši Centrometala iz Črečana ovog tjedna igraju dva susreta doigravanja za plasman od 5.-8. mjesta s Rijekom. Prva utakmica igra se u utorak u Rijeci, a uzvrat je u subotu, 17. travnja u 19 sati u dvorani Aton u Nedelišću. Ukoliko nakon dva susreta bude izjednačeno, odlučujući 3. susret igra se u Rijeci.

2. A LIGA-CENTAR (M)
Pobjeda za 5. mjesto
TOTOVEC - PETRINJA 3:1
(25:22, 25:18, 22:25, 25:17)
Totovec: Đurđek, J. Kozar, S. Kozar, J. Pergar, D. Pergar, Trstenjak, Kovačić, Krklec, Rešetar, Novak, Sušec
Pobjedom u posljednjem kolu, nad gostima iz Petrinje, sastav iz Totovca prvenstvenu je sezonu zaključio 5. mjestom, što je u odnosu na jesenski dio sezone (završili na 7. mjestu) ipak solidan rezultat. Gosti iz Petrinje dobro su se držali u početku, ali je Totovec rutinski dobio 1. set. U drugom domaći u svom stilu i na semaforu je već 2:0. Gosti se vraćaju u susret dobitkom narednog, ali domaći ne dozvoljavaju iznenađenje i odličnom igrom u četvrtom osvajaju set i važne bodove. U ujednačenom domaćem orkestru najbolje su odigrali Jurica Trstenjak i Damir Pergar.
Ostali rezultati posljednjeg 18. kola: Croatia - Žerek 3:0, Gorica - Ogulin 3:0, Čazma - Medicinar 2:3, Varaždin II - 4 Rijeke odgođeno.

(21:25, 17:25, 25:20, 23:25)
Nedelišće: Kopačević, Štebih, Kolarek, Vuk, Vibovec, David, Marciuš, H. Novak, Prevalšek
Derbi kola zasluženo je pripao odličnom sastavu iz Varaždinskih Toplica, čiji su odbojkaši u 90 minuta obostrano zanimljive odbojke došli do bodova vrijednih naslova prvaka lige. Gosti su u 1. setu stalno vodili s 5-7 razlike i set na rutinu dobili. U drugom je domaćin bio u igri sve do 17:19, ali potom Topličani serijom od 6:0 stižu i do 2. seta. Domaćin je proradio u trećem i zasluženo smanjio rezultat, a u četvrtom su gosti držali stalnu prednost i uspjeli je zadržati do kraja utakmice, mada su i domaći mogli stići do poravnanja i 5. seta.
Susret Poljoopskrba – Plavi nije odigrano.
• U posljednjem ligaškom kolu na rasporedu je međimurski derbi. Odbojkaši Plavih iz Peklenice u dvorani OŠ Mursko Središće ugošćuju sastav Nedelišća.

DRŽAVNO PRVENSTVO MLAĐIH KADETA
Centrometal šesti u državi
Mlađi kadeti prvoligaša Centrometala sudjelovali su od 9.-11. travnja na završnom turniru u Makarskoj. Na natjecanju je nastupilo 10 sastava, a mladići Jadranka Kirića igrali su u svojoj skupini s osječkom Murskom, Varaždinom, Zadrom i Opatijom. U 1. susretu Centrometal je s 2:0 (18, 17) poražen od jakih Osječana, nakon toga nadigrana je Opatija s 2:1 (16, -22, 11). Slijedi poraz od Zadrana s 2:0 (18, 11), mada su se u 1. setu dečki odlično držali. Treće mjesto u skupini izboreno je odličnom igrom i pobjedom nad Varaždinom, rezultatom od 2:0 (13, 20). Time su se Centrometalovci ‘osvetili’ Varaždincima za poraz na regionalnom i ušli (kao najbolje plasirani sastav iz Zagrebačke regije) u borbu za 5. mjesto, gdje su se sastali sa Šibenikom. Na koncu su poraženi s 2:0 (23, 15), iako su u 1. setu bili vrlo blizu. Šesto mjesto u državi sjajan je rezultat, jer minule je godine na državnom osvojeno 11. mjesto. Za Centrometal su igrali i ovaj sjajan uspjeh izborili: Karlo Novak, Ivan Novak, Dario Lesar, Karlo Kocijan, Domagoj Košir, Mateo Sutnjak i Matija Cvetković.
Rajko Kolarek

Branko Grabar - Crni bombarder

Na nedavnoj odbojkaškoj utakmici između našeg Centrometala i zagrebačke Mladosti, ljubitelji odbojkaškog sporta gromoglasnim su pljeskom pozdravili „živu legendu“ međimurske, ali i hrvatske odbojke - Branka Grabara (na slici). Još daleke 1948. godine Branko je već bio perjanica međimurske odbojke. Zbog velikih uspjeha tadašnje “Mladosti” i velike masovnosti ovog sporta Čakovec je proglašen “gradom odbojke”. Igrajući niz godina za svoju “Mladost”, koja je u starom gradu s 3:1 tukla B reprezentaciju Jugoslavije, a 1950. godine na istom je terenu (pred 1.000 gledatelja!) rezultatom 3:1 nadigran prvak Italije “Robur” iz Ravenne, Grabar je ostavio dubok trag. Zbog silovitog smeča u tadašnjem ‘Narodnom sportu’ osvanuo je naslov “Crni bombarder” iz Čakovca, pa je Branko (kao najbolji čakovečki odbojkaš) prešao u redove najjačeg hrvatskog kluba - zagrebačku Mladost u kojoj je ostavio dubok trag i igrao u društvu odbojkaških velikana: Zdenka Mikine, Bojana Stranića… Godine 1976. Branko je ponovo pokrenuo čakovečku odbojku i s nizom svojih prijatelja (Ladislav Zuzel, Josip Zuzel, Franjo Vabec) ponovo pokrenuo odbojku u Čakovcu, pod imenom “Mladost”, a za koju je prve odbojkaške korake iste godine napravio i pisac ovih redaka.