Sport 14.04.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

Štrukelj i Štebih izborili Svjetski kup

Ove subote streličarski klub iz Bjelovara organizirao je izborni turnir 2x70m na kojem je trebalo ostvariti norme za odlazak na Svjetski streličarski kup koji će se za mjesec dana održati u Poreču. Nastupiti su mogli samo natjecatelji olimpijskog i složenog luka, pa su tako iz streličarskog kluba “Katarina Zrinska” nastupila tri streličara. U konkurenciji olimpijskog luka seniorske kategorije Krešimir Štrukelj osvojio je prvo mjesto i sa 644 kruga izborio nastup u reprezentaciji. U istoj konkurenciji nastupio je i Božidar Vurušić kojem je ovo bio prvi turnir na veće udaljenosti pa je postigao osobni rekord u ovoj disciplini te osvojio 8. mjesto. U veteranskoj konkurenciji olimpijskog luka Mihael Štebih uvjerljivo je osvojio prvo mjesto. Streličari “Katarine Zrinski” organiziraju 1. i 2. svibnja Međunarodni streličarski turnir koji će se održati ispod zidina dvorca Zrinskih povodom dana županije. (Š)