Sport 21.04.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

III. HNL: Pobjeda Nedelišća, poraz Mladosti

NEDELIŠĆE 2
BELIŠĆE 0
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja 200. Sudac: Ivanović. Strijelci: 1:0 Jagec (19), 2:0 Treska (61).
Nedelišće: Posavec, Stanković (46. Celinger), Belović, Đukes, Vibovec, Zavrtnik, Bujanić (89. Perišić), Mihalic, Jagec (80. Češnjaj), Fučko, Treska. Trener: Nenad Marčec
U ne baš kvalitetnoj utakmici domaćin je nakon sedmice iz Đakova uspio konsolidirati svoje redove te ostvariti potpuno zasluženu pobjedu. Od početka utakmice domaćin je bio bolja momčad koji je u nekoliko navrata priprijetio gostima koji su se grčevito branili te pokušavali nešto iz brzih kontri. Vodeći pogodak Nedelišće je postiglo u 19. minuti kada je nakon prekršaja nad Treskom, Jagec iz slobodnog udarca sa 20-ak metara pogodio. Nekoliko minuta prije odlaska na odmor raspoloženi Bujanić odlično je probio po lijevoj strani ubacio da bi lopta okrznula vratnicu ali šteta što nikog od domaćih nije bilo da je pospremi u gol. U nastavku gosti su zaprijetili imali u 55. minuti, Vida je izbio sam pred domaćeg vratara Posavca koji mu odličnom intervencijom zaustavlja udarac. Šest minuta kasnije odlična akcija domaćih - Bujanić s desne strane preciznom loptom pronalazi Tresku koji poentira za 2:0. Ovaj pogodak ulio je kod domaćina sigurnost te su i dalje dominirali terenom, no bez pogodaka pa je utakmica završila zasluženim slavljem domaćih. Predsjednik kluba Ivica Mihalić je nakon utakmice rekao:
- Nakon teškog poraza u Đakovu u minulom smo tjednu konsolidirali ekipu, kvalitetno trenirali te smo potpuno spremni dočekali utakmicu s Belišćem. Kao što smo očekivali sama utakmica bila je borbena u kojoj smo bili bolja ekipa te smo na kraju potpuno zasluženo ostvarili pobjedu koja nam puno znači.

SLAVIJA 2
MLADOST/P 1
Pleternica - igralište Slavije. Gledatelja 100. Sudac: Buček. Strijelci: 1:0 Žafaranić (23), 2:0 Jakovljević (44), 2:1 Krznar (81).
Mladost/P: Marčec, Kraljić, Balent, Krznar, Magdalenić, Dodlek, Bukal, Hižman, Habuš (21. Mišić), Sabol (46. Hrešč), Jarić. Trener: Zoran Kraljić
Unatoč što su bili oslabljeni neigranjem Radikovića i Bađarija nogometaši Mladosti su protiv kvalitetne Slavije odigrali dobru utakmicu u kojoj im je malo nedostajalo da se u Prelog vrate barem s bodom. Preložanci su postigli pogodak preko Dodleka ali im je poništen zbog zaleđa mada tvrde da nema šanse da se radilo o istom. U 21. minuti gostima se ozlijedio Habuš koji je iščašio rame što je predstavljalo ogroman nedostatak za goste što je rezultiralo s dva primljena gola u prvom dijelu. U nastavku gosti su bili bolja ekipa, a devet minuta prije kraja utakmice Krznar je smanjio rezultat.
Zlatko Premuš

Ostali rezultati 25. kola: Križevci - NAŠK 0:0, Graničar - Sloboda 4:0, Olimpija - Đakovo 1:1, Koprivnica - Lipik 3:2, MV Croatia - Grafičar Vodovod 3:0, Croatia - Mladost (C) 2:1, Višnjevac - Bjelovar 0:2.
1. Lipik 25 15 4 6 66:33 49
2. MV Croat. 25 15 4 7 60:31 48
3. Slavija 25 14 4 7 40:31 46
4. Graničar 25 13 5 7 48:37 44
5. Olimpija 25 12 6 7 59:38 42
6. Đakovo 25 11 7 7 37:29 40
7. Croatia 25 11 6 8 43:30 39
8. Mladost/C 25 10 9 6 38:27 39