Sport 21.04.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

TENIS: Šuica osvojio Novi Sad

TENIS
NOVI SAD
Marin Šuica osvojio turnir
Na jakom juniorskom turniru u Novom sadu iz kalendara Tennis Europe za juniore i juniorke do 16 godina nastupili su naši juniori Marin Šuica i Karlo Škvorc. Odličan rezultat za Marina Šuicu koji je osvojio turnir. Osim manjih problema u prvom kolu, sve ostalo bilo je više nego uvjerljivo, uključujući i finalni susret protiv domaćeg igrača, Srbina Laszla Djerea, koji je završio rezultatom 6:0 6:3 za našeg igrača. Do finala Marin je nanizao pobjede protiv Talijana Preziosa 4:6 6:2 6:2, Kečića iz Srbije 6:2 6:2, Austrijanca Scheuchera 6:0 6:3, Talijana Mercuria 6:1 6:4 i u polufinalu protiv drugog nositelja, Cipranina Sergisa Kyratzisa 6:0 6:3. Karlo Škvorc se pobjedama protiv Pjevčevića iz Srbije 6:4 6:3 i Austrijanca Puhanica 6:4 6:1 plasirao u osminu finala gdje je zaustavljen od Manuela Righia iz Italije 4:6 2:6.

KVARNER OPEN
Karlo Škvorc do četvrtfinala
U organizaciji Teniskog kluba Kvarner iz Rijeke po prvi put je održan međunarodni turnir iz kalendara Tennis Europe za juniore i juniorke do 16 godina. Na turniru je nastupio petnaestogodišnji Čakovčanin Karlo Škvorc i plasirao se u četvrtfinale turnira. U prvom kolu Karlo je bio bolji od Pavlovskog iz Slovačke 6:4 6:3, u drugom od Martensa iz Njemačke 6:2 6:2, u osmini finala od Marangonija iz Italije 6:1 6:1, da bi u četvrtfinalu bio zaustavljen od drugog nositelja Andre Bira (Mađarska) 2:6 7:5 6:1.

TURNIRI DO 10 GODINA
Luka Horvat
pobjednik
U Varaždinu i Koprivnici održani su turniri za najmlađe, dječake i djevojčice do 8 i 10 godina na kojem su nastupili i najmlađi natjecatelji Teniskog kluba Franjo Punčec. U Varaždinu je najbolji rezultat ostvario je Luka Horvat osvojivši turnir u konkurenciji dječaka do 10 godina, dok je Florijan Baranjić zauzeo 3. mjesto. U Koprivnici je Florijan Baranjić zauzeo drugo, a Luka Horvat treće mjesto.