Sport 28.04.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

Buzet - dvorana OŠ Gržalja. Gledatelja: 300. ‘Suci’: Kober i Sunajko (Zagreb).
Buzet: Petrić, Gržančić 4, Gašpar 3, Mavrović 3, Ljubotina 2, Šunjić 3, Vrkljan 12, Dragičević 1, Šverko, Prodan, Vukelić, Slipčević, Vozila, Jović, Sirotić, Pavletić. Trener: Mario Sirotić
MKA*IPC: Sladoljev, Lončar, Varga 1, Karačić 10, Crnić 7, Mesarić 3, Herman 6, Pažin, Ćavar 3, Jelinić 3, Balog, Zadravec, Marčec, Rodik, Krajner, Pašalić. Trener: Josip Borković
- - -
Prvenstvenu stanku Čakovčani su dobro iskoristili, to su dokazali na teškom gostovanju u Buzetu kod novajlije u Ligi, na terenu gdje se teško osvajaju bodovi.
Uoči putovanja najavljivali su uspjeh, posebno kada su doznali tko će im suditi. Tu su bili u pravu, nisu obraćali pažnju na to i odličnom su igrom i taktikom zabilježili važnu pobjedu. Što su priznali i domaćini. Ako kažemo da je omjer sedmeraca bio 9:1 u korist domaćina, isključenja 2 minute domaći 14 Čakovčani onda smo potkrijepili konstataciju kako su suci željeli, nisu međutim uspjeli napakostiti Čakovčanima. Već poslije prvih 30 minuta vodili su igrači trenera Borkovića 17:15, u drugom dijelu tu su prednost još povećali i nisu dali domaćinima unatoč sudačkoj potpori da im ugroze pobjedu. Svi igrači i trener zaslužuju pohvale, Karačić i vratar Sladoljev posebne. Ukratko, nije bilo slabog mjesta u momčadi, što je dobar poticaj pred nastavak prvenstva.
► A već u četvrtak (19 sati, dvorana GŠ-e) Čakovčani su domaćini Varteksu, najavljuju s pravom, što je realno, nastavak pobjedničke serije. Uz očekivanje da će ih podržati i njihovi vjerni gledatelji.

Ostali rezultati 26. kola: Croatia osiguranje - Varteks di Caprio 47:16, Nexe - Dubrava 47:24, Karlovac - Split 21:24, Zamet - Bjelovar 37:31, Osijek - Medveščak 27.32, Moslavina - Metković 31:29, Siscia - Poreč 33:30.

15. Moslavina 26 7 3 16 -96 17

Parovi 27. kola: Siscia - Croatia osiguranje, Poreč - Moslavina, Metković - Osijek, Medveščak - Zamet, Bjelovar - Karlovac, Split - Nexe, Dubrava - Buzet, MKA*IPC - Varteks di Caprio. P.S – prekinuta utakmica Metković - Siscia registrirana je 10:0 za Sisciu a Metkoviću je oduzet 1 bod.

PRELOG - SENJ W. 26:26
Prelog - školska sportska dvorana. Gledatelja 100. Suci: Magić i Špiranec.
Prelog: Kolarek, Čižmešija, Matić 1, Bergovec 3, Hozjak 2, Lesjak, Bratković 4, Čonkaš 9, Lončarić, Lisjak, Belić 1, Peklar, Hozjak 3, Vuk, Janušić 1, Kočet 2. Trener: Saša Kuček
Niti uz grubu igru te veliku pomoć sudaca favorizirani Senjani nisu uspjeli odnijeti bodove iz Preloga jer se golobradi mladići trenera Kučeka nisu predavali unatoč što su u prvom poluvremenu gubili sa 6 pogodaka razlike. U nastavku nošeni gromoglasnim navijanjem domaćih navijača uspjeli su osvojiti bod mada da su pobijedili bilo bi potpuno zasluženo. Svi igrači i trener zaslužuju pohvale, ipak prvo ime utakmice bio je Velimir Čonkaš s 9 pogodaka.
Ostali rezultati 23. kola: Gorica – Slatina 34:26, Umag – Arena 30:34, Zadar – Trilj 42:23, Županja – Ivančica 28:25, Kaštela – Crikvenica 29:25, Solin – Đakovo 41:33.
14. Trilj 23 2 2 19 557:689 6
• 24 kolo igra se 8. svibnja, Preložani gostuju kod Arene Jadrograda. (Z. Premuš)

II. LIGA SJEVER (Ž)
Očekivana pobjeda
ČAKOVEC - DRAGOVOLJAC 28:17
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 50. Suci: Davor i Zoran Lončar (Varaždin).
Čakovec: Kolak, Poljaković, Križajić, T. Horvat 6, Rodić-Vržina, Vojković 1, In. Horvat 1, Iv. Horvat 1, Vugrinec 4, Rob, Jurković 3, Posavec 4, Dežić 8, Jurović. Trener: Stjepan Golik
Važna pobjeda Čakovčanki koja im osigurava miran završetak prvenstva. Već nakon prvih 15 minuta trebale su uvjerljivo voditi, poluvrijeme su završile vodstvom 13:5, sredinom drugog poluvremena bilo je i +14. Kada je trener Golik u igru uveo igračice s klupe koje manje igraju gošće su izbjegle još uvjerljiviji poraz. Ukratko, igrale su toliko dobro koliko im je trebalo za očekivanu pobjedu. Kojom su direktoru kluba Đuri Belu način čestitale imendan.
Ostali rezultati 20. kola: Pan Đakovo - Vinkovci 23:23, Darda - Zelina 21:33, Petrijevci - Brod Gym. 29:33, Podravka L. - Bjelovar 38:32, slobodna Pitomača.
11. Vinkovci 18 1 1 16 409:601 3
• U subotu Čakovčanke gostuju u Vinkovcima.

III. LIGA SJEVER (Ž)
Porazi pred derbi
Posljednje kolo prvenstva donijelo je poraze našim predstavnicama. Preložanke su poražene u Bjelovaru, Čakovčanke u Križevcima.
Moraju međutim odigrati još zaostali međusobni susret, u kojem ako žele osvojiti naslov prvakinja igračice Zrinskog trebaju pobijediti. Varaždinke s nestrpljenjem čekaju ishod.
Rezultati 18. kola: Viktorija - Ivanec 6:58, Lipik - Ivančice 23:35, Koka II - Daruvar 66:12, Bjelovar II - Prelog 39:20, Mlinar - Zrinski 27:22; 13. kolo: Ivanec - Daruvar 49:25; 17. kolo: Prelog - Viktorija 10:0 uz minus bod Viktoriji.

Čakovčani rutinski
U derbi susretu 23. kola nekompletni sastav Nedelišća na svom je parketu poražen od vodećeg sastava i najvjerojatnijeg prvaka Ivanske, istovremeno su mladi Čakovčani rutinski odradili svoj dio posla i uvjerljivo i očekivano slavili s Novskom.
Rezultati 23. kola: Varteks II - Marof 21:23, Daruvar - Ilova 32:39, Concordia - Ludbreg MB 23:22, LiPa - Bjelovar II 29:37, MKA*IPC II - Novska 37:24, Kučan - Garešnica Žarkovo 27:42, Nedelišće - Ivanska 31:33.

1. Ivanska 23 21 1 1 817:556 43
2. Garešnica 22 16 3 3 719:614 35
3. Bjelovar 22 16 0 6 711:586 32
4. Ilova 23 16 0 7 736:658 32
5. Nedelišće 21 13 1 7 683:632 27
6. MKA*IPC 23 13 0 10 759:711 26
7. LiPa 21 12 0 9 638:630 24
8. Ludbreg 23 12 0 11 620:632 24