Sport 12.05.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

I. HNL: "Međimurje" u Drugoj ligi

HAJDUK 4
MEĐIMURJE 1
SPLIT - Stadion Poljud. Gledatelja: 4000. Sudac: Grizelj. Pomoćnici: Novoselnik i Menđušić. Delegat: Jurišić. Strijelci: 1:0 Jozinović (45), 2:0 Tomasov (56), 3:0 Čop (70), 4:0 Ibričić (78), 4:1 Grgić (81).
Hajduk: Subašić, Rubil (34. Tomasov), Pandža, J. Buljat, Jozinović, Andrić, Ljubičić, Ibričić, Oremuš, Ah. Sharbini (73. Cernat), Vukušić (64. Čop). Trener: Stanko Poklepović
Međimurje: Mađarić, Georgievski, Valentić, Andre Silva, Melnjak, Lesjak, Darmopil, Eliomar (46. Kovač), Aganović (54. Krajačić), Grgić, Golubović. Trener: Tomislav Ivković
- - - -
Ako su prije utakmice s Hajdukom u Splitu imali još prilike osigurati prvoligaški status, nakon nje to više nije slučaj i Čakovčani su, ukoliko se u zadnji čas nešto izvanrednoga ne dogodi, u novoj sezoni drugoligaši. Kad spominjemo “izvanredne okolnosti” onda mislimo na licenciranje te i dalje mnogo nejasnih odluka odgovornih licemjera HNS-a. Jer u međuvremenu su licencu mimo svih propisa dobili u Hrvatskom dragovoljcu, neki i prije, tu pak se svojom neprincipijelnošću ističe glavni tajnik HNS-a Zorko Srebrić, inače veliki “zagovornik” međimurskog nogometa.
Ipak, prvenstveno u čakovečkom su klubu odgovorni za cjelokupnu situaciju, posebno natjecateljsku, ako odgovorni koji vode klub za to iskažu želju i realnost trebaju već sada početi razmišljati i djelovati kako dalje, ovaj put u Drugoj ligi. Za što kako neki tvrde imaju “rezervnu varijantu”. Samo pravovremenom akcijom i pravilnim potezima može se već u novoj sezoni vratiti status prvoligaša, u Ligi 12.
O utakmici u Splitu ukratko. Prvo su poluvrijeme Čakovčani odigrali dobro, odgovorno i koncentrirano. Do prve minute sudačke nadoknade kada su po nepisanom pravilu tradicionalno primili pogodak. Nakon što Grgić u 47. minuti nije iskoristio veliku priliku za izjednačenje, ekipi je pao moral i koncentracija pa su Splićani postigli prilično lako još tri gola, a Grgić je u 81. minuti postigao počasni gol za Čakovčane, i smanjio rezultat za ipak previsoku pobjedu Spličana. Biti će sada interesantno pratiti poteze iz kluba kako dalje u inače svima, ne samo u sportu i nogometu teškim prilikama.
► Prije toga, u četvrtak na rasporedu je posljednji prvenstveni susret sa “Šibenikom” u Čakovcu (SRC Mladost, 17 sati) koji treba profesionalno, odgovorno i sportski odigrati i prvom pobjedom na domaćem terenu u drugom dijelu prvenstva završiti neuspješnu sezonu.

Ostali rezultati 29 . kola: Lokomotiva - Slaven Belupo 1:1, Zagreb - Osijek 1:0, Rijeka - Inter 3:1, Šibenik - Dinamo 2:1, Cibalia - Croatia Sesvete 5:0, Varteks - Zadar 1:0, Karlovac - Istra 1961 1:1.
1. Dinamo 29 18 7 4 69:19 61
2. Cibalia 29 16 9 4 46:18 57
3. Hajduk 29 16 7 6 45:19 55
4. Šibenik 29 14 8 7 34:33 50
5. Karlovac 29 12 10 7 31:22 46
6. Osijek 29 12 8 9 47:36 44
7. Slaven B. 29 11 10 8 42:42 43
8. Lokomotiva 29 12 6 11 33:34 42