Sport 12.05.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

KOŠARKA: Poraz i prva pobjeda

Košarkaši Međimurja prošlog su tjedna opet odigrali 2 utakmice kvalifikacija. Prvo su na domaćem terenu neočekivan o poraženi od Belišća, a taj poraz im je odnio gotovo pa sve mogućnosti da osvoje jedno od prva dva mjesta koja vode u viši rang. Zatim je u subotu slijedila utakmica u Zagrebu protiv Mladosti, koju su neočekivano pobjedili i ostvarili svoju prvu pobjedu u ovogodišnjim kvalifikacijama.
MEĐIMURJE -
BELIŠĆE 79:82
(16:26, 12:20, 30:19, 21:17)
Čakovec - dvorana II. OŠ, gledatelja 300. Suci: Legović i Sušanj iz Rijeke, Palavra iz Zagreba.
Međimurje: Klarić 26, Terek 6, Mario Marek Novak 8, Vugrinec 4, A. Hrkač 2, Zaspan 4, N. Hrkač, Bilinovac 13, Čajić, Mario Medo Novak 14, Manuel Novak 2, Golubić. Trener: Srećko Šopar
Košarkaši Međimurja nisu iskoristili činjenicu da su gosti iz Belišća na utakmicu u Čakovec stigli znatno oslabljeni. Svi su očekivali prvu pobjedu Međimurja, ali ona nažalost nije došla. Već su na poluvremenu gosti vodili 18 poena. Međimurje je igralo lošu obranu, što su koristili Soldo i Bušić. Drugo poluvrijeme su se igrači Međimurja razbudili, počeli su igrati obranu i pogađati, pa su na kraju treće četvrtine zaostajali samo 7 koševa. Stiglo je Međimurje i taj zaostatak u posljednjoj četvrtini, pa je tako u 33. minuti utakmice rezultat bio poravnat 65:65. Sljedeći napad nakon izhednačenja Međimurje prelazi u vodstvo 67:65. Slijedila je napeta završnica u kojoj su gosti pokazali više koncentracije, pogađali su slobodna bacanja i na kraju su zasluženo odnijeli pobjedu iz Čakovca.
MLADOST -
MEĐIMURJE 76:83
(27:15, 14:21, 16:21, 19:26)
Zagreb - suci: J. Radojković, D. Stojić, V. Hirš
Međimurje: Klarić 15, Terek 0, Mario Novak mlađi 11 (8as), A. Hrkač 2, Zaspan 16 (6sk), N. Hrkač 12, Bilinovac 7 (5sk), Vurušić -, Mario Novak stariji 14 (8sk), Manuel Novak 0, Golubić 6
Jako su loše košarkaši Međimurja ušli u utakmicu. Mladost je povela 9:0, a prva četvrtina je završila rezultatom od 27:15. Izgledalo je tada da će Međimurje doživjeti novi poraz. Mladost je u drugoj četvrtini povisila prednost na 16 koševa razlike, ali se tada bude igrači Međimurja, dobivaju drugu četvrtinu i na poluvrijeme odlaze sa podnošlivim zaostatkom od 5 koševa. Prvi puta su igrači Međimurja poveli 3 minute do kraja treće četvrtine i to tricom Nikole Hrkača. Bilo je 48:49. Treća četvrtina završava 57:57. Povela je Mladost 59:57, a zatim slijedi serija Međimurja od 7-0 koju su inicirali Boris Zaspan i Nikola Hrkač. Uspjela se Mladost vratiti na samo -2 minutu i pola do kraja utkmice, ali su prvu pobjedu Međimurju osigurali Mario Novak mlađi i Mario Novak stariji.
Ostali rezultati 5. kola: Šibenik - Kvarner 74:85, Belišće - Alkar 66:85.
1. Alkar 5 5 0 +84 10
2. Kvarner 5 4 1 +64 9
3. Mladost 5 2 3 -9 7
4. Šibenik 5 2 3 -11 7
5. Međimurje 5 1 4 -29 6
6. Belišće 5 1 4 -99 6
• Sljedeću utakmicu košarkaši Međimurja igraju na domaćem terenu protiv vodećeg Alkara iz Sinja koji jedini nezna za poraz. Utakmica se igra u srijedu, 12. svibnja, s početkom u 20 sati u dvorani II. OŠ.