Sport 10.06.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:40.

ODBOJKA: Naslov Črečan veteranima i KOP-u 3

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER
Črečan veteranima derbi i naslov
Derbi susret 16. kola između vodećih Črečan veterana i Totovca II riješio je pitanje prvaka lige. Raspoloženi domaćini sve su riješili u 3 seta. Peklenički Plavi do domaćih su bodova stigli bez borbe, budući da se sastav iz Jalkovca nije u zakazanom terminu pojavio u Peklenici. Susret između Mladosti iz Vularije i Koprivnice je odgođen na zahtjev gostujućeg sastava, dok će Nedelišće II i Poljanec svoj susret odraditi u utorak (Aton, 8.6., 20.30 h).

ČREČAN VETERANI - TOTOVEC II 3:0
(25:17, 25:21, 25:20)
Črečan veterani: J. Kirić, Z. Kirić, Preložnjak, David, S. Horvat, J. Treska, Makarov, Žerjav
Totovec II: Đurđek, Kovačić, Mikac, D. Pergar, Kregar, Trstenjak, D. Horvat, Lešnjak, Mojzeš
Dugo očekivani derbi kola, ali i čitavog prvenstva, zasluženo je pripao sastavu iz Črečana, čiji su odbojkaši bili dominantni u sva 3 seta. U prvom su domaći odigrali gotovo bez i jedne pogreške, što se u konačnici odrazilo na rezultatu. U iduća dva gosti nešto čvršći, ali je lider pokazao zašto je jedini neporaženi sastav lige i odličnom igrom svih igrača iz zapisnika stigao do novog naslova.
Zaostali susret 13. kola: Koprivnica - Poljanec 3:2.
9. CM kad. 14 2 12 13:37 7
• Parovi 17. kola (12./13.6.): Jalkovec - Mladost, Poljanec - Plavi II, Totovec II - Nedelišće II, Koprivnica - Centrometal kadeti, pauziraju Črečan veterani.
DRŽAVNO PRVENSTVO KADETA
Centrometal šesti
Osijek je bio domaćin finala državnog prvenstva za kadete, koje je od petka do nedjelje (4.-6. lipnja) održano u tom slavonskom gradu. Završno natjecanje izborilo je 8 sastava iz čitave Hrvatske i to: Mladost (Zagreb), Goran(Bibinje), Zadar, Mursa (Osijek), Rovinj, Rijeka, Brod (Slavonski Brod) i naš Centrometal (Črečan). U svojoj skupini Centrometal je zabilježio sva 3 poraza s identičnih 3:1, mada je bio vrlo blizu pobjedama. Bolji su bili Zadrani, Rovinj i domaćin Mursa, mada su baš u tom susretu dečki iz Črečana bili najbliži pobjedi. Kao četvrtoplasirani sastav svoje skupine Centrometal je za plasman igrao s trećeplasiranim iz druge skupine - Brodom. Prva dva seta dobili su Brođani, mada su mladići Jadranka Kirića u oba seta imali osjetnu prednost (24:21 i 21:19). U naredna dva seta Centrometalovci igraju odlično, dobivaju oba seta (25:15, 25:20) i sve je na početku. U odlučujućem, 5. setu, Centrometal starta s 8:4, a pri 14:10 dolazi do 4 meč lopte. Brođani uspijevaju poravnati, ali naš sastav s dva uzastopna bloka dolazi do seta i pobjede, koja ih vodi u borbu za 5. mjesto s Rovinjom. U odličnoj utakmici Rovinj je bio bolji s konačnih 3:1 (24:26, 25:22, 25:20, 25:18), a trener Kirić dao je priliku da zaigraju svim svojim odbojkašima. Centrometal je osvajanjem 6. mjesta u konkurenciji najboljih kadetskih sastava Hrvatske polučio sjajan rezultat.
U Osijeku su igrali i našu županiji sjajno zastupali sljedeći odbojkaši: Filip Marciuš, Marko David, Karlo Kocijan, Deni Vuk, Dino Vibovec, Danijel Kopačević, Domagoj Košir i Dario Lesar.
Rajko Kolarek

PRVENSTVO REKREATIVACA U ODBOJCI NA PIJESKU

Klub odbojke na pijesku-Čakovec bio je odličan domaćin otvorenog prvenstva rekreativaca u odbojci na pijesku, koje je u subotu (5. lipnja) održano na igralištu odbojke na pijesku, pri Ekonomsko-trgovačkoj školi u Čakovcu. Na natjecanje se prijavilo 6 ekipa (KOP 1, KOP 2, KOP 3, Štrigova 1, Štrigova 2 i Benđika). Natjecanje se odvijalo u dvije skupine i to svaki sa svakim.
U skupini A dvije je pobjede ostvario KOP 3, jednu KOP 1, dok je bez pobjede bila Štrigova 2. U skupini B KOP 2 je zabilježio dvije pobjede, Štrigova 1 zabilježila je pobjedu i poraz, dok je bez pobjede ostala Benđika. Trećeplasirani sastavi skupina (Štrigova 2 i Benđika) igrali su za 5. mjesto, a pobjedu je u 3 seta izborila Štrigova 2. U prvom polufinalu (nakon obostrano kvalitetne igre) slavio je KOP 3 nad vrlo dobrom Štrigovom 1. U drugom su igrali KOP 1 i KOP 2, a u 2 seta bolji je bio KOP 2. Treće mjesto pripalo je Štrigovi 1, koja je bila bolja od sastava KOP 1. Finalni susret ponudio je vrlo zanimljivu odbojku. KOP 2 dobio je vrlo uvjerljivo prvi set, ali je KOP 3 sve preokrenu u iduća dva na svoj mlin i zasluženo osvojio ovogodišnji naslov u kategoriji rekreativaca.
Rezultati: skupina A: KOP 3 - Štrigova 2:0, KOP 3 - KOP 1 2:1, KOP 1 - Štrigova 2 2:0; skupina B: Štrigova 1 - KOP 2 1:2, Štrigova 1 - Benđika 2:0, Benđika - KOP 2 0:2; za 5. mjesto: Štrigova 2 (Senčar, Ml. Pufek, Mi. Pufek) – Benđika (Šarić, Sorić, Ciglar) 2:1; za 3. mjesto: Štrigova 1 (Stanković, Senčar, Heric) - KOP 1 2:0 (Vesna, Slađa, Rajac); finale: KOP 3 (Rade, Marko, Silvija, Moca) - KOP 2 (Jovanka, Mladen, Hans) 2:1.
Nakon turnira uslijedila je dodjela priznanja te zajedničko druženje uz delicije mesnice Kiš, koje je ukusno pripremio “majstor od zanata” - legendarni Moca. Pravdu su odlično dijelili Franjo Vabec i Alen Grošević, a semaforom upravljao Ivan Ištvanović-Škoro.