Sport 17.06.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:40.

4. HNL: Dinamo (D) ispada

SLOBODA 4
ČUKOVEC ‘77 1
Slakovec – igralište Slobode. Gledatelja: 300. Sudac: Hrastić (Hrastovsko). Strijelci: 1:0 Hergotić (19), 2:0 Hergotić (24), 3:0 Dar. Novak (57), 3:1 Begović (83), 4:1 Dar. Novak (87).
Sloboda: Kolar, Branilović (64. Petek), Angel, Da. Novak, Levec, Katanec, Tkalec, Borko, Heđa (74. Kamenar), Dan. Novak, Hergotić. Trener Petek
Čukovec ‘77: D. Lehki, Jezerčić, D. Vuk, Poljak, Mihoci. A. Lehki, Lončarić, Begović, Vukina (46. Mikulan), Božek (54. M. Jezerčić), A. Vuk
Rutinska pobjeda domaćih koji su igrali upravo toliko dobro koliko im je trebalo da ju ostvare. Kontrolirali su igru i rezultat, ni u jednom trenutku nisu dozvolili gostima da im ugroze očekivanu pobjedu kojom su se na najbolji način oprostili od brojnih gledatelja koji su ih unatoč velikoj vrućini došli pozdraviti na rastanku uspješne sezone. (J. Freiler)
IVANČICA 3
TRNAVA 0
Ivanec - gradski stadion. Gledatelja 100. Sudac: Horvat. Strijelci: 1:0 Pintarić (11), 2:0 Kolarek (14), 3:0 Mendar (33).
Trnava: F. Farkaš, Vlah, Baksa, Gudlin, Blagus, Pintar, Ribić, Dav. Farkaš (46. Jakšić), Malović, Pongrac (79. Jesenović), Markušić (od 46. Blažek). Trener: Zlatko Bađari
Domaćin je do 33. minute postigao tri pogotka i riješio utakmicu. Nogometaši Trnave u nastavku imali su prilike za pogodak koje nisu realizirali te je utakmica završila zasluženim slavljem domaćina. (Z. Premuš)
ČAKOVEC 4
DINAMO (D) 2
Čakovec – stadion Mladosti. Gledatelja oko 100. Sudac. Halaček (Virje). Strijelci: 0:1 Jesenović (17, 11m), 0:2 Strahija (47), 1:2 Vlah (57), 2:2 M. Novak (60), 3:2 Simon (78), 4:2 J. Novak (88).
Čakovec: Petković, V. Pintarić, N. Pintarić, Malović, Antonović, Sakač (60. Nascimento), M. Novak, Balent, Vlah, Simon, J. Novak. Trener Orehovec
Dinamo/D: Novak, Trstenjak, Lovrek, Jakšić, Tizaj, Jesenović, Krznar, Topalović, Strahija, Peras, Baranašić (81. Katančić). Trener Bubek
Dobro je da je sezona završena za oba kluba. Čakovčani su na kraju pobijedili iako nakon prvih 45 minuta nije izgledalo tako, jer su gosti iz opravdano suđenog kaznenog udarca došli u vodstvo, a u 47. minuti Strahija je povećao vodstvo gostiju. Tek tada, posebno nakon ulaska u igru Nascimenta Čakovčani su zaigrali bolje i uspjeli poravnati rezultat. Kod 2:2 Vlah nije realizirao jedanaesterac, Simon je postigao vodeći pogodak za Čakovčane, a nakon što je Krznar propustio izjednačiti Jurica Novak osigurao je pobjedu i 2. mjesto na tablici. Utakmica će se pamtiti i po tome što su si igrači (ako su htjeli, op.a.) sami “pobirali” lopte što je znak slabe organizacije. (J. Freiler)
GRANIČAR 2
SLOGA 1
Kotoriba - Sportski park. Gledatelja 120. Sudac: Pajtak. Strijelci: 1:0 F. Kos (15), 2:0 Gorupić (45), 2:1 Bajzek (78).
Graničar: Tropšek, Radmanić, Horvat, Nađ, Matotek, Fundak, Matulin (83. Vukotić), Latin (46. Hertelendi), F. Kos, Gorupić, V. Kos. Trener: Branko Lipić
Sloga: Perčić, Mihalković, Jeđud, Obadić, Zoka, Kolar (76. D. Glad), R. Glad (67. Vurušić), Vabec, Bajzek, Balić, Vugrinec. Trener: Ivan Hamonajec
Međimurski derbi odigran po teškom i sparnom vremenu donio je borbenu i neizvjesnu utakmicu koja je na kraju završila zasluženom pobjedom domaćina. Kotoripčani su poveli nakon ubačaja pogotkom F. Kosa da bi gosti imali prilike koje odlično brani domaći vratar Tropšek dok udarac domaćeg igrača V. Kosa zaustavlja vratnica. U posljednjoj minuti prvog dijela nakon brze kontre domaćin pogotkom Gorupića povećava rezultat na 2:0. U nastavku utakmice i dalje ravnopravna igra s nekoliko propuštenih prilika pred oba gola da bi gosti uspjeli u 78. minuti pogotkom Bajzeka za konačnih 2:1. (Z. Premuš)
PLITVICA 4
DINAMO (P) 2
Gojanec - igralište NK Plitvica. Gledatelja 100. Sudac: Tolišnjak. Strijelci: 1:0 Buhin (25), 1:1 Debelec (55, 11m), 2:1 Ister (60), 3:1 Buhin (70, 11m), 4:1 Horvat (75), 4:2 Debelec (86).
Dinamo/P: Rebernik, Križaić (Halić), Ružić, Dar. Žulić, Štampar, Jančec, Klekar (Marčec), Debelec, Dan. Žulić. Mihalović (Juras), Lovrenčić. Trener: Ivan Dominić
Na početku utakmice gosti su stvorili odlične prilike preko Mihalovića koji je pogodio i vratnicu da bi domaćin iskoristio njihovu pogrešku te preko Buhina poveo 1:0. U nastavku utakmice nakon prekršaja nad Danijelom Žulićem sudac pokazuje na najstrožu kaznu koju u poravnanje pretvara Debelec. Domaćin ponovno dolazi u vodstvo autogolom Štampara koji je nehotično sam smjestio loptu u mrežu. Nakon prekršaja vratara Rebernika na domaćem igraču sudac gostujućem vrataru pokazuje direktni crveni karton što je izazvalo čuđenje palovčana te je na gol stao igrač Halić. S igračem manje domaćin uspijeva postići pogodak da bi u samoj završnici utakmice ponovo Debelec pogotkom ublažuje poraz. (Z. Premuš)

Ostali rezultati 26. kola: Mladost - Novi Marof 2:2, Podravina – Sračinec 3:1.