Sport 09.09.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

4. HNL: Polet i Graničar vode

ČUKOVEC ‘77 1
SLOBODA (Vž) 5
Čukovec - Igralište NK Čukovec. Gledatelja 100. Sudac: Pajtak. Strijelci: Knok 3 i Cesar 2 za Slobodu te Lončarić za Čukovec 77.
Čukovec ‘77: D. Lehki, Furunđija, Slaviček (Malek), Varga, Mihoci, Pajtak (A. Lehki), Hladnik, Lončarić, Vuk, Begović, Begović, Možek (Anderlin)
U ne baš kvalitetnoj utakmici gosti su imali više prilika od kojih su 5 iskoristili i zasluženo ostvarili pobjedu. Domaćin je postigao pogodak iz kaznenog udarca preko Lončarića i nije bio zadovoljan suđenjem glavnog suca smatrajući da je morao još u dva navrata suditi jedanaesterce. (Z. Premuš)
PLITVICA 1
GRANIČAR 3
Gojanec - Igralište NK Plitivica. Gledatelja: 200. Sudac: Matija Horvat (Savska Ves). Strijelci: 0:1 Čižmešija (13), 0:2 V. Kos (36), 1:2 Mat. Horvat (77), 1:3 Radmanić (90).
Graničar: Tropšek, Radmanić, Fundak, Gorupić, Nađ, Habuš, Čižmešija (63. Vukotić, 89. Ujlaki), Matulin, F. Kos, Paveli (85. Zvošec) V. Kos. Trener: Branko Lipić
U otvorenoj i nadasve pravoj prvenstvenoj utakmici zaslužena pobjeda Kotoripčana jer su prije svega znali iskoristiti svoje prigode. Domaćima, koji su ih stvorili prilično, to nije uspjelo. Od 77. minute kada su domaći smanjili gostujuće vodstvo imaju igru u svojim rukama, a stekli smo dojam da su se gosti tada neopravdano povukli i kao da su igrali s igračem manje. A igrača manje su od 54. minute imali domaći jer je vrlo dobri sudac Matija Horvat iz igre, zbog prekršaja i njegovog naguravanja, isključio prezimenjaka Marija. (M. Grubić)
POLET (P) 4
NOVI MAROF 0
Pribislavec - Stadion Petar Peršić. Gledatelja 150. Sudac: Ćosić. Strijelci: 1:0 N. Bašek (49), 2:0 Palfi (52), 3:0 N. Bašek (75), 4:0 Lisjak (90).
Polet: Vibovec, Toplek (60. Posavec), D. Bašek, Lesjak, Magdalenić, Okreša, Gajnik, Obadić (68. Horvatić), Juričan (46. Lisjak), N. Bašek, Palfi. Trener: Franjo Mihalković
Nakon prvog dijela u kojem su mreže mirovale ali u kojem je domaćin propustio realizirati odličnu priliku Gajnika dok je Palfi pogodio, stativu odmah na početku nastavka u 49. minuti Bašek uspijeva postići pogodak za 1:0. Samo tri minute kasnije Lesjak je odlično proigrao Palfija koji izbija sam pred vratara i poentira za 2:0. U 75. minuti odlični proboj po lijevoj strani Daria Bašeka koji pronalazi brata Nenada a ovaj glavom zakucava loptu za 3:0. U posljednim trenucima utakmice Lisjak postiže pogodak za konačnih 4:0. (Z. Premuš)
SLOBODA (S) 1
NEDELJANEC 4
Slakovec - Igralište Slobode. Gledatelja: 150. Sudac: Vugrinec (S. Đurđ). Strijelci: 0:1 Hudoletnjak (14), 0:2 Melnjak (34), 0:3 Hudoletnjak (48, 11 m), 1:3 Hergotić (68), 1:4 Kovačić (87).
Sloboda: Jelenčić, Borko, Begović (52. Hižman), Kamenar, Novak, Katanec, Srnec, Mihalic (46. Buhanec), Goricaj, Hergotić, Martan (46. Petek). Trener: Stjepan Petek
Iznenađenje u Slakovcu i neočekivan poraz domaćina. Gosti su došli do ipak previše uvjerljive ali zaslužene pobjede. Iskoristili su sve greške u redovima ovaj put domaće indisponirane momčadi kod koje se je između ostaloga osjetio i umor od Kup utakmice u Vinkovcima. Šteta, moglo je ipak biti bolje. (J. Freiler)
IVANČICA 4
TRNAVA 0
Ivanec - Stadion Ivančice. Gledatelja: 30. Sudac: Jurčec. Strijelci: 1:0 Peharda (21), 2:0 Kocijan (26,11m), 3:0 Belcar (84), 4:0 Peharda (86).
Trnava: Farkaš, Pintar (Pavlic), Baksa, Vlah (Pongrac), Katanec, Gudlin, Ribić, Mesarić, Jakšić, Ribarić, Malović (Markušić)
Domaćini bolji početkom susreta i dolaze do zasluženog vodstva od 2:0, i pri tome propuštaju realizirati još nekoliko izglednih prilika, gosti dolaze do daha tek u drugom dijelu i usprkos isključenju Ribarića zbog dvije javne opomene, imaju laganu terensku inicijativu do pred sam kraj utakmice kada domaćini iz kontri pogocima u 84. i 86. minuti zaključuju utakmicu. Možda je moglo završiti drugačije da je bilo malo više korektnosti kod većine mlađih gostujućih igrača koji su noć uoči utakmice proveli na momačkoj večeri bivšem suigraču. (Z. Premuš)
SRAČINEC 2
DINAMO (P) 0
Sračinec - Igralište NK Sračinec. Gledatelja 100. Sudac: Kolarić. Strijelci: 1:0 Kolarić (58), 2:0 Vilej (75).
Dinamo: Rebernik, Štampar, Jančec, Dar. Žulić, Ružić, Križaić, Mihalović (Debelec), Dan. Žulić (Janković), Lovrenčić, Klekar, Dominić. Trener: Ivan Dominić
U prvom poluvrjemenu mreže se nisu tresle da bi u nastavku utakmice domaćin vodeći pogodak postigao iz slobodnog udarca s oko 25 metara, drugi također iz daljine te je ostvario zasluženu pobjedu. (Z. Premuš)
ČAKOVEC 2
SLOGA 5
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 100. Sudac: Bubek (Pribislavec). Strijelci: 1:0 Gorupić (3), 1:1 Kolar (14), 1:2 Bajzek (17), 1:3 D. Glad (23), 2:3 Oršić (33), 2:4 Balić (42, 11 m), 2:5 Bajzek (86).
Čakovec: Grof (10. Božak), Gorupić (46. Komes), Sakač (46. Matučec), Novak, P. Horvat, V. Pintarić, H. Horvat, Hanc, N. Pintarić, Malaović, Oršić. Trener: Novak
Sloga: M. Mihalković, A. Mihalković (87. Leško), Obadić, D. Vabec, Da. Vabec, D. Glad (58. R. Glad), Bajzek (87. Silaj), Balić, Dokleja, Kolar, Vugrinec. Trener: Bubek
Lokalni, čakovečki derbi u znaku igrača Sloge. Lakše od očekivanoga slogaši su zabilježili uvjerljivu pobjedu, pomogli su im slabom igrom igrači Čakovca. U prvom smo poluvremenu prisustvovali golijadi s čak 6 golova, Vugrinec je u 7. minuti pogodio stativu. U 2. su poluvremenu ‘slogaši’ su kontrolirali igru i rezultat, u finišu susreta postigli još jedan pogodak i opravdano se veselili. Igrači pak trenera Novaka bez igre, htijenja, borbenosti i pogodaka, čak i prilika za pogodak što zabrinjava. (J. Freiler)

1. Polet/P 2 2 0 0 6:1 6
2. Graničar 2 2 0 0 6:2 6
3. Ivančica 2 1 1 0 6:2 4
4. Nedeljanec 2 1 1 0 6:3 4
5. Sloboda/Vž 2 1 0 1 5:2 3
6. Sloga 2 1 0 1 6:5 3
7. Trnava 2 1 0 1 5:4 3
8. Dinamo 2 1 0 1 3:3 3