Sport 09.09.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

RUKOMET: Startni porazi Međimurja i Preloga

Čakovec - Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 400. Suci: Barle i Vučić (Zagreb).
Međimurje: Sladoljev, Balent, Marciuš, Čužić, Varga, Jeftić 3, Maretić 4, Zadravec 1, Malaović, Paponja 7, J. Šunjić 1, Herman 5, Ćavar 6, Vurušić, Rodik, Marčec. Trener: Alan Belko
Nexe: M. Šunjić, P. Lelić, Buljubašić, Eter 2, F. Lelić 2, Mrđenović 5, Barišić-Jaman 6, Kasak 1, Kedžo, Markotić 3, Rajković, Obad 2, Kević 5, Tomašević 3, Blažević 1, Velić 2. Trener: Kasim Kamenica
- - - -
Start Čakovčana s novim imenom, igračkim i stručnim kadrom nije bio uspješan. Međutim utakmica s državnim viceprvacima zadovoljila je i pokazala sve ono što rukomet čini dinamičnim sportom. Mogli su Čakovčani bolje rezultatski proći, nisu trebali biti poraženi, veći su dio susreta bili ravnopravni i u rezultatskoj pozitivi. Sami su krivi da nisu na kraju to kapitalizirali i uspjeli, a i sudački im kriterij tijekom utakmice nije išao na ruku.
Dobro su otvorili susret, u 6. minuti vodili 6:1, u 16. čak 10:3 i do tada igrali odlično, gotovo bez greške. Onda su neobjašnjivo stali, zaredali su promašaji, razbranili su Matu Šunjića koji im je do kraja susreta svojim obranama zagorčao ‘život’ i bio najbolji pojedinac susreta, a bio je i neujednačeni kriterij suđenja, imali su 10 minuta isključenja, gosti ni jedne.
Ipak su taj dio, prvo poluvrijeme završili vodstvom 14:13, dobro otvorili i drugo poluvrijeme, do 39. minute povećali vodstvo na 20:15 i najavili konačni uspjeh. Samo najavili jer goste je u igri i dalje držao odlični Šunjić pa su u 48. minuti poravnali rezultat na 22:22, s 2 igrača više prešli i u vodstvo. Koje su do kraja susreta povećali na ipak previše uvjerljivih +5. Gosti su dobro koristili njihove greške i sudački kriterij te došli do očekivane pobjede.
• U subotu Čakovčane čeka teško gostovanje u Sisku kod Siscie čiji je trener Slavko Goluža bio na čakovečkoj utakmici i pomno bilježio sve detalje.

Ostali rezultati 1. kola: Gorica - Karlovac 30:26, Dubrava - Split 32:25, Varteks di caprio - Bjelovar odgođeno, Croatia osiguranje - Siscia odgođeno, Metković - Poreč odgođeno do rješenja “slučaja Metković” koji je izbačen iz Lige, ali je uložio žalbu. Alternativa Metkoviću je Moslavina.
Parovi 2. kola: Buzet - Nexe, Siscia - Međimurje, Bjelovar - Croatia osiguranje, Poreč - Varteks di Caprio, Medveščak - Gorica, Split - Metković ili Moslavina (?), Arena - Dubrava, Karlovac - Zamet.

PRELOG 29
BROD K. 34
Prelog - Školsko sportska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Hunjadi i Zečević (oba Zagreb).
Prelog: Žeželj, Belić 6, Hoblaj 2, Bergovec 6, Bratković, Čonkaš, Lončarić, Kočet 1, Balog 11, Hamonajec, Lisjak, Martinčević, Janušić 1, M. Belić 2, Matić, Raspet. Trener: Saša Kuček
Na otvorenju nove sezone rukometaši Preloga nisu uspjeli osvojiti prve bodove. Neigranje D. Peklara, V. Čonkaša, Dr. Hozjaka i G. Zadravca u ekipi Preloga znatno je smanjilo treneru Kučeku mogućnosti. U uzbudljivoj utakmici s nekoliko rezultatskih preokreta na kraju su više sreće imali gosti. Od početka se igralo ‘’gol za gol’’ da bi gosti s par kontri završili uspješnije 1. poluvrijeme (12:16). U drugom dijelu odlučniji Preložani dominiraju i odlaze na +4 i održavaju vodstvo do 10 minuta do kraja. Ipak, u završnici niz tehničkih pogrešaka i neiskorištenih zicera mladih Preložana iskusni, fizički superiorniji Brođani koriste i u posljednjim minutama s nekoliko kontri rješavaju utakmicu u svoju korist.