Sport 23.09.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

II. HNL: Raspoloženi strijelci u Suhopolju

SUHOPOLJE 1
MEĐIMURJE 3
SUHOPOLJE - Stadion Park. Gledatelja: 400. Sudac: Franolić (Ludbreg). Pomoćnici: Lacković i Pervan. Delegat: Galešić. Strijelci: 0:1 Vuka (32), 1:1 Lešković (42), 1:2 Jambrušić (61), 1:3 Vuka (74).
Suhopolje: Kuljić, Kurjančić (71. Lepinjica), Studenović, Zeba, Menegatti, Prlić, Lešković, Zelenika, Laštro, Šimunović, Egri (46. Dimitrijević). Trener: Dragan Meić
Međimurje: Jurin, Kovačić, Vitas, Celiščak, Pintarić, Dankić (46. Grgić), Cicero Lima, Levačić (55. Kovač), Jambrušić, Vuka (90. Sečan), Garba. Trener: Vjeran Simunić
- - - -
Ni kiša i težak teren nisu spriječili Čakovčane da dobrom igrom zabilježe pobjedu u Suhopolju. Osim dobre i zrele igre Čakovčani su pokazali i primjernu borbenost i dobru taktiku, imali su i podršku s tribina, a imali su i raspoloženog strijelca Marijana Vuku, proglašenog igračem utakmice. I ostali iz sastava dobri, raspoloženi za igru i dokazivanje, mladi pak se Deni Kovačić sve više razvija u vrsnog igrača. Ukratko, utakmica je bila dobra i zadovoljila je sve prisutne čak i domaće navijače unatoč porazu njihovih pulena.
Već u 6. minuti Čakovčani su najavili svoje ambicije, Vuka je bio u prilici postići vodeći pogodak, domaća obrana krajnjim je naporom spriječila najgore. Nakon nekoliko opasnih akcija domaćih napadača zasluženo vodstvo Čakovčana. Na dodavanje Garbe Vuka je bio precizan, a domaći vratar Kuljić nemoćan. Šteta da je u finišu prvog poluvremena čakovečka obrana ‘poslovično’ pogriješila i primila pogodak iz prekida. Domaći taj poklon obrane i vratara Jurina koriste za izjednačujući pogodak Leškovića. Mogli su domaći početkom drugog poluvremena postići vodeći pogodak, imali su dvije prilike za to, nisu ih iskoristili pa ih je na suprotnoj strani kaznio Jambrušić koji je na dodavanje Kovačića postigao pogodak, vodeći pogodak za Čakovčane. Točku na i stavio je Marijan Vuka kada je na dodavanje Kovača bio spretan i siguran za svoj drugi, a treći čakovečki pogodak koji je značio pobjedu. Za veliko veselje, još na terenu svih igrača, struke i navijača.
• Sada pak je sve okrenuto subotnjem susretu s Goricom (SRC Mladost, 16.30 sati) gdje je pobjeda, a to je realno, ponovo imperativna jer ih vodi u vrh tablice gdje im je po kvaliteti i mjesto. Valjda će se do te utakmice konačno sastati i uprava kluba, sastanak predviđen za protekli tjedan nije održan (?). Prije toga sutra (srijeda) slijedi i kup utakmica s Konavljaninom.

Ostali rezultati 5. kola: Vinogradar - Vukovar ‘91 4:1, Imotski - Solin 2:1, Rudeš - Lučko 3:1, Gorica - Pomorac 2:1, MV Croatia - Junak 2:1, HAŠK - Croatia Sesvete 3:2, Mosor - Dugopolje 1:1.
1. Gorica 5 4 0 1 9:3 12
2. Lučko 5 3 1 1 10:4 10
3. Solin 5 3 0 2 9:5 9
4. Rudeš 5 3 0 2 7:7 9
5. Dugopolje 5 2 2 1 9:5 8
6. Vinogradar 5 2 2 1 8:4 8
7. Međimurje 5 2 1 2 9:6 7
8. HAŠK 5 2 1 2 6:8 7