Sport 30.09.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

II. HNL: Poklonjena pobjeda

MEĐIMURJE 0
GORICA 2
ČAKOVEC - Stadion SRC Mladost. Gledatelja: 30. Sudac: Franolić (Ludbreg). Pomoćnici: Pervan i Geler. Delegat: Dundović. Strijelci: 0:1 Menzil (45, 11 m), 0:2 Budimir (63).
MEĐIMURJE: Jurin, Kovačić, Vitas, Andre Silva, Celiščak, Cicero Lima, Levačić (46. Kovač), Garba, Dankić (58. Tiago), Grgić (66. Pintarić), Vuka. Trener: Vjeran Simunić
GORICA: Koprić, Gegić, Perić, Sabljak, Menzil, Bajto, Pek, Budimir, Crnov (86. Granić), Hajduk (69. Celčić), Dvorneković (90. Barukić). Trener: Damir Petravić
- - - -
Kad su se tome najmanje nadali, kada je najviše trebalo zabilježiti pobjedu koju su i najavljivali s vodećim sastavom lige Goricom, Čakovčani su poraženi. Zasluženo i bez prigovora, upravo su i doslovce poklonili pobjedu solidnim gostima kojima nije ni trebalo igrati posebno dobro da dođu do važnih bodova.
Ako kažemo da Čakovčani tijekom 90 minuta nisu uputili udarac prema Kopriću, rekli smo sve, tek jedna vrlo izgledna prilika Vuke koju nije iskoristio u 19. minuti, a bio je sam na 5 metara pred Kopričem i pucao kraj gola neprecizno. Premalo za bolji dojam i učinak, a istovremeno za velike kritike. U takvim su im okolnostima gosti očitali lekciju o nogometnoj igri i kako treba igrati i nadvisili su ih u svim elementima nogometne igre. Prije nego su postigli vodeći pogodak u 26. i 40. minuti prilike za vodstvo nisu iskoristili Perić i Dvorneković, vodeći pogodak je postignut doslovce u zadnjim sekundama 45. minute. Pogriješila je kompletna čakovečka obrana, vratar Jurin nepropisno je zaustavio Dvornekovića, a Menzil je bio precizan s 11 metara za vodeći pogodak.
U drugom su poluvremenu gosti kontrolirali igru i rezultat, izgledalo je da su oni domaćini, imali su podršku iz gledališta, ali i onu domaćih igrača koji su nastavili igrati slabo i totalno neopasno s mnogo grešaka. To je iskoristio u 63. minuti Budimir i doslovce se prošetao kroz domaću obranu i matirao Jurina.
• Ovaj poraz boli, posebno nakon pobjede u gostima u Suhopolju, a pred subotnje gostovanje u Slavonskom Brodu kod MV Croatie. Ne poprave ali mnogo toga u igri i taktici loše im se piše. Sutra pak (utorak) u 17 sati imaju kontrolni susret u Čakovcu s Poletom iz Svetog Martina na Muri.

Ostali rezultati 6. kola: Croatia Sesvete - Mosor 1:0, Vukovar ‘91 - Dugopolje 1:0, Junak - HAŠK 3:1, Pomorac - MV Croatia 1:0, Solin - Rudeš 2:3, Lučko - Suhopolje 2:1, Vinogradar - Imotski 4:1.
1. Gorica 6 5 0 1 11:3 15
2. Lučko 6 4 1 1 12:5 13
3. Rudeš 6 4 0 2 10:9 12
4. Vinogradar 6 3 2 1 12:5 11
5. Croatia S. 6 3 0 3 10:7 9
6. Solin 6 3 0 3 11:8 9
7. Dugopolje 6 2 2 2 9:6 8
8. Junak 6 2 2 2 7:6 8