Sport 27.10.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

ČAKOVEC - MEĐIMURJE 71:77
(14-31, 24-10, 15-23, 18-13)
Čakovec: Novak Nikola 5, Novak Matija 4, Megla M. 25, Juras S. 10, Ostoja D. 11, Biševac V. 9, Prprović Luka 3, Prprović Matija Lončarić M. Vehtersbah-S. P. Glavina H.Kranjčec S. 4. Trener: Hajdinjak M.
Međimurje: Jelenić G. Novak M. 15, Vugrinec D. 9, Rusak L. Zaspan B. 15, Fodor G. 17, Krištofić P. Goleš D., Novak M. 12, Vurušić I. Golubić A. 7, Terek M. 2. Trener: Šopar S.
Dvoboj starih rivala, Međimurja i Čakovca. Na tribinama II. OŠ u Čakovcu skupilo se puno ljudi koji su mogli vidjeti dobru utakmicu. Bolje ju je otvorilo Međimurje, pa su već nakon prvih 10 minuta igre imali 17 poena razlike. Nije se Čakovec predavao, igrao je puno bolje u drugoj četvrtini, posebno u obrani gdje su dopustili Međimurju samo 10 koševa. Dobio je Čakovec drugih 10 minuta igre s 14 poena razlike pa se na poluvrijeme otišlo s 3 koša razlike za Međimurje. Treća četvrtina donijela je opet bolju igru Međimurja, koje dobiva taj dio igre s 8 koševa viška pa se u posljednjih 10 minuta ulazi s 11 razlike za Međimurje. Pokušavao je Čakovec stići Međimurje, igraju bolje zadnjih 10 minuta, dobivaju zadnju četvrtinu ali nedovoljno za pobjedu. Međimurje je na kraju pobijedilo 77-71 i osvojilo kup “Krešimir Ćosić“ Međimurske Županije.

A-2 LIGA SJEVER
Pobjede naših
Treće kolo donijelo je pobjede naših ekipa. Čakovec je bio bolji na gostovanju u Varaždinu kod Vindije, a Međimurje kod kuće od Bjelovara. Rudar Cimper je bio slobodan.
VINDIJA - ČAKOVEC 68:83
(18-18, 15-24, 16-17, 19-24)
Čakovec: Novak N. 5, Novak M. 0, Prprović L. 2, Megla M. 19, Prprović M. 8, Glavina H. 0, Juras S. 2, Lončarić M., Biševac V. 28, Vehtersbah-Stojan P., Ostoja D. 10, Kranjčec S. 9
Čakovec je na gostovanju u Varaždinu došao do svoje prve pobjede. Igrači trenera Hajdinjaka jedino su prvu četvrtinu odigrali neriješeno, bilo je 18-18, dok su ostale 3 bili bolji i uvjerljivo su slavili s 15 koševa razlike. Kod Čakovca su najbolji bili Vedran Biševac sa 28 poena i Matija Megla sa 19.
MEĐIMURJE - BJELOVAR 104:62
(27-17, 24-17, 26-14, 27-14)
Međimurje: Jelenić G. 6, Terek M. 7, Novak M. 7, Vugrinec D. 7, Rusak L. 17, Zaspan B. 13, Fodor G. 17, Krištofić P. 3, Goleš D. 8, Novak M. 8, Vurušić I. 2, Golubić A. 9. Trener S. Šopar
Međimurje je i u ovom kolu bilo uvjerljivo. Stradali su gosti iz Bjelovara sa 42 koša razlike. Spomenimo da se u sastav Međimurja vratio Mario Novak-Medo nakon što je ozdravio. Međimurje su u ovoj pobjedi predvodili Lovro Rusak i Goran Fodor, oba sa po 17 poena.
Ostali rezultati 3. kola: Prigorje - Radnik 87:77, Podravac - Ivančica 77:71, Mladost - Petar Zrinski 72:104.
Prvak počeo pobjedom
Prvo kolo, prošlogodišnji prvaci Preložani, gostovali su kod Grafičara iz Ludbrega, bivšeg A-2 ligaša. Uspjeli su pobijediti s 2 koša razlike u napetoj utakmici. Bilo je na kraju 69:71. Prelog je prvu četvrtinu izgubio rezultatom 19:9, ali su se uspjeli vratiti i na kraju pobijediti. Drugi naš predstavnik u B-1 ligi sjever, Međimurje Globetka, poražena je na domaćem terenu od ekipe Koprivnice rezultatom 70:78. Lepoglava je u prvom kolu bila slobodna.

C-1 LIGA SJEVER
Dubravčan nadoknadio -16
Prvo kolo C-1 lige donijelo je dvoboj Dubravčana i Nedelišća. Dubravčan je teškom mukom došao do pobjede od 3 koša razlike i to nakon što su poslije prvih 20 minuta igre zaostajali 16 koševa razlike. Donji Kraljevec bio je uvjerljiv na gostovanju protiv Mladosti iz Ivanovca sa 22 koša razlike. Kotoriba je u prvom kolu bila slobodna. Rezultati: Dubravčan - Nedelišće 72:69, Mladost - Donji Kraljevec 42:64, Kotoriba slobodna. (Teo Cilar)