Sport 15.12.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

RUKOMET: Poraz od prvaka

KRAPINA – Dvorana srednje škole. Gledatelja: 1000. Suci: Kober (Zagreb) i Sunajko (Dugo Selo).
CROATIA OSIGURANJE ZAGREB: Šego, Škof, Pešić, Jaškić 11, Štrlek 7, Kopčo 3, Gojun 3, Čelić 2, Špiler 1, Kopjar 2, Stepančić 1, Balić 1, Gal 1, Valčić 1, Marić, Tarabochia. Trener: Nenad Kljajić.
MEĐIMURJE: Sladoljev, Marcijuš, Balent, Herman 5, Zadravec 3, Varga 4, Ćavar 4, Maretić 3, Paponja 3, Marčec 1 Šunjić, Krajner, Malović, Sklepić. Trener: Željko Anić.
Očekivani poraz Čakovčana s državnim prvacima. Koji su igrali toliko dobro koliko im je trebalo za visoku pobjedu. U prvom su poluvremenu stekli visoko vodstvo (20:8), u drugom su igrali oni koji manje igraju i to vodstvo održali. I čakovečki je trener Anić dao priliku svima igrati, nisu zbog bolesti i ozljede igrali Jeftić i Čužić. U drugom poluvremenu koje su rezultatski dobili Čakovčani (15:13), u jednom su trenutku došli i na rezultatski «dobrih» samo –5, fizički jači i kvalitetniji Zagrepčani na kraju su ipak zadržali uvjerljivo vodstvo i zabilježili 14. pobjedu u nizu. Dobro je da je trener Anić dao priliku igrati i mladima koji manje igraju, unatoč poraza nisu razočarali (Marcijuš, Sklepić, Marčec…). Utakmica je inače igrana u Krapini, Zagrepčani koriste svaku priliku da igranjem u manjim mjestima populariziraju rukomet.
Rezultati 14. kola: Buzet - Karlovac 29:22, Medveščak - Arena 34:22, Gorica - Split 31:28, Zamet - Poreč 36:28, Dubrava - Bjelovar 25:28, Moslavina - Siscia 21:31, Varteks di caprio - Nexe 29:40, Croatia osiguranje - Međimurje 33:23.

PREMIER LIGA RUKOMETAŠA - 15. KOLO
Međimurje – Buzet 30:25
ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Vedran i Vanja Banović (oba Požega).
MEĐIMURJE: Sladoljev, Balent, Marciuš, Čužić 5, Varga 2, Jeftić 5, Zadravec, Krajner 4, Maretić 2, Malović, Paponja 7, Šunjić, Sklepić Herman 4, Ćavar 1, Marčec. Trener: Željko Anić.
BUZET: Petrić, Šverko 1, Prodan, Vukelić 1, Gašpar 7, Ljubotina 1, Mavrović 5, Horvat 1, Jović, Vozila 3, Šunjić 4, Pavletić, Sirotić, Vrkljan 1, Dragičević 1. Trener: Mario Sirotić.
Očekivanom pobjedom nad solidnim sastavom Buzeta i 4. mjestom na prvenstvenoj tablici, završili su Čakovčani 1. dio prvenstvene sezone. .
Do pobjede su došli rutinskom igrom, igrali su toliko dobro koliko je trebalo za osvajanje planiranih bodova. Manje su griješili u završnici pri realizaciji, imali manje tehničkih grešaka, a više raspoloženih igrača za igri, ujednačeniji sastav. U 14. minuti vodili su 7:4, propustili realizirati sedmerac, u 24. minuti gosti su im ugrozili vodstvo, odlučujuće pogotke prvog dijela koji je završen njihovim vodstvom 15:11 postigli su s igračem manje.
U 35. minuti kod vodstva domaćih 18:15 Sladoljev je obranio 2 sedmerca za redom pa su domaći do kraja imali vodstvo od 4 razlike. Koje su gosti pokušali ugroziti, nisu uspjeli, igrali u završnici previše oštro. Kada su u polju imali 4 igrača domaći su to iskoristili i zabilježili kao što smo rekli u uvodu zasluženu i očekivanu pobjedu. Za mirniji kratki odmor do početka priprema za odlučujući dio prvenstva.
Rezultati 15. kola: Međimurje - Buzet 30:25, Nexe - Croatia osiguranje 29:30, Siscia - Varteks di caprio 36:22, Bjelovar - Moslavina 32:22, Poreč - Dubrava 29:28, Split - Zamet 38:29, Arena - Gorica 32:29, Karlovac - Medveščak 23:21.