Sport 30.12.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

KOŠARKA: Međimurje u posljednjim sekundama

Košarkaši Međimurja i Čakovca odigrali su u odgođenoj utakmici posljednjeg kola prvog dijela natjecanja A-2 lige sjever lokalni derbi. Utakmica je bila napeta do zadnje sekunde utakmice, a Međimurje je slavilo sa 2 koša razlike. Tako su uspjeli ostati neporaženi i sa 10-0 ulaze u drugi dio natjecanja gdje ih očekuje lakši raspored nego u prvom dijelu natjecanja.
MEĐIMURJE - ČAKOVEC 75:73
(12-19, 17-16, 28-17, 18-21)
Međimurje: Jelenić G. -, Terek M. 0, Novak M. 15, Vugrinec D. 19, Rusak L. 4, Zaspan B. 17, Fodor G. 4, Mavrek J. 0, Goleš D. 7, Krištofić P. -, Vurušić I. 0, Golubić A. 9. Trener: Šopar S.
Čakovec: Novak N. 1, Novak M. 2, Bedi Z. -, Megla M. 19, Glavina H. 7, Juras S. 15, Wrana R. -, Biševac V. 19, Ostoja D. 7, Kranjčec S. 3. Trener Hajdinjak M.
Čakovec je bolje ušao u utakmicu, a igrači Međimurja se nisu snašli u početku utakmice bez svojeg najboljeg igrača Maria Novaka-Mede, koji nije igrao ovu utakmicu. Vidjelo se od samog starta da će to biti utakmica tvrdih obrana, bez pretjerane ljepote. Prva četvrtina tako završava u korist igrača Čakovca, sa 7 koševa razlike. Drugu četvrtinu igralo se izjednačeno,ali igrači Međimurja ipak uspijevaju dobiti tu dionicu igre sa košem viška pa tako Čakovec ima +6 na poluvremenu. Treća četvrtina, kao i u puno utakmica ove sezone bila je na strani igrača Međimurja i to uvjerljivo, taj dio igre dobili su sa 28-17, stigli su i prestigli prednost Čakovca, a u posljednju četvrtinu su ušli sa 5 koševa prednosti. Posljednja četvrtina donijela je pravu dramu, igrači Čakovca uspjeli su stići prednost Međimurja i u posljednjih 20-ak sekundi se ulazi sa poravnatim rezultatom 73-73, a pobjednički koš postiže Dejan Vugrinec, najiskusniji u redovima Međimurja za pobjedu 75-73. Čakovec su predvodili Vedran Biševac sa 19 poena, koji, mogli bi reći igra svoju najbolju sezonu u seniorskoj karijeri, Megla je zabio 19, a Juras 15 koševa. Kod Međimurja najbolji oni najiskusniji, Vugrinec je zabio 19, Zaspan 17, a Mario Novak-Marek 15 poena.
11. Bjelovar 10 0 10 -268 10
• Prvi dio je završio, preostala je još samo jedna utakmica za odigrati, ona između Radnika i Ivančice koja je odgođena za poslije nove godine. Natjecanje se nastavlja 15. siječnja utakmicama 12. kola.

A-2 LIGA SJEVEROISTOK (Ž)
Prva pobjeda Radosti!
RADOST - VINDI 59:32
(18:13, 23:2, 7:14, 11:3)
Čakovec - dvorana II. OŠ Čakovec, gledatelja 25. Suci: Papp D. (Ludbreg) i Jež V. (Ludbreg).
Radost: Hlebec I.14, Balog D. (cap.) 9, Šmitran E. 7, Hozjan D. 1, Kuček S. 5, Levačić Ž. 12, Bogdan A., Živković V. 4, Mikolaj M., Tkalec I. 7, Živković A. Trener Levačić Ž.
Igračice Radosti ostvarile su svoju prvu pobjedu u sezoni 2010./11. Pobjedile su Vindiju iz Varaždina i to s ogromnih 27 koševa razlike! Odličnom obranom zaustavile su najbolju gostujuću igračicu Šnidarić. Primile su igračice Radosti samo 2 poena u drugoj četvrtini, koju su dobile rezultatom 23-2, a posljednju su četvrtinu dobile sa 11-3. Konačan rezultat je bio 59-32, a Radost su predvodile Hlebec sa 14 poena, Levačić sa 12 i Balog sa 9 koševa. Ova će im pobjeda, nadamo se, dati još veći motiv za drugi dio sezone.
POREDAK: 1. Brod 15, 2. Dubrava 14, 3. Podravac 13, 4. Mursa 11, 5. Vindi 10, 6. Radost 9.