Sport 19.01.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

KOŠARKA: Oproštaj Stanka Tuksara

Rudar Cimper došao je do svoje treće pobjede, posljednje u kojoj ih je predvodio Stanko Tuksar koji prestaje s aktivnim igranjem. Dobili su Mladost iz Đurđevca. Čakovec je očekivano bio bolji od Radnika iz Križevaca sa uvjerljivih 25 koševa razlike.
RUDAR CIMPER - MLADOST 87:82
(19-24, 22-20, 21-21, 25-17)
Rudar Cimper: Varga A. 8, Brodar N.-, Kraljić M. 17, Perčić T. -, Radiković T. 21, Tuksar S. 8, Cilar T.-, Dodlek S. 10, Tkalec M. 7, Bogdan D. 2, Srnec D. 14, trener: Damjanović B.
Košarkaši Rudar Cimpera igrali su svoju posljednju utakmicu na čelu s kapetanom Stankom Tuksarom. Stanko se ove sezone vratio na terene, nakon već treće operacije koljena, odigrao je prvi dio sezone, ali mu je na pregledu prošli tjedan doktor savjetovao da zbog prevelike istrošenosti meniska prestane sa igranjem košarke. Zato je cijela ekipa bila jako motivirana sa svojim kapetanom po posljednji put na čelu da dobije ovu utakmicu, što im je na kraju i uspjelo unatoč sramotnom suđenju sudačkog para Malogorski-Čonda. Rudar Cimper je krenuo u utakmicu sa 5 poena Stanka Tuksara, koji je zabio tricu i dvicu, ali je već nakon 3 minute igre imao 3 osobne pogreške pa je morao na klupu i tu je počeo sudački šou. Igračima Rudara sudile su se osobne pogreške svaki kontakt, skoro svaki napad, dok se gostima iz Đurđevca nije sudilo skoro pa ništa, a poznato je da u obrani igraju agresivni zonski presing sa puno kontakta. Kod Rudar Cimpera Bogdan mijenja Srneca, za 3 minute na terenu ima 4 osobne pogreške. Prvu četvrtinu su tako dobili gosti uz mnoštvo slobodnih bacanja koja su ispucali rezultatom 19-24. Drugu dionicu igre dobivaju igrači Rudar Cimpera 22-20, i smanjuju prednost gostiju, pa se na poluvrijeme odlazi sa +3 za goste. Slijedilo je drugo poluvrijeme u kojem su suci sudili samo jednu jedinu osobnu pogrešku igračima Mladosti do 40 sekundi do kraja utakmice. Poveli su igrači Mladosti 11 poena razlike u trećoj četvrtini, ali se igrači Rudar Cimpera nisu predavali i stigli su prednost gostiju. Kod rezultata 74-73 za Rudar, 4 minute do kraja, Tuksar ubacuje bitnu tricu za 77-73, a bila je to ujedno i njegova posljednja u karijeri. Ostalo je 20 sekundi do kraja, rezultat je bio 83-81 za Rudar Cimper, a igrač Rudara Mladen Tkalec imao je 2 slobodna bacanja, ruka mu nije zadrhtala, zabio je oba za 85-81. Sljedeći napad igrači Mladosti pogađaju samo jedno od 2 slobodna bacanja za 85-82, a Dodlek iz kontre zabiva za konačnih 87-82 i bitnu pobjedu, treću za Rudar Cimper.
ČAKOVEC - RADNIK 81:56
(20-25, 19-9, 17-14, 25-8)
Čakovec: Novak N. 13, Novak M. 11, Prprović L. 14, Wrana R. -, Prprović M. 3, Glavina H. 0, Juras S. 13, Biševac V. 21, Bedi Z. 0, Kranjčec S. 6, trener Hajdinjak M.
Čakovec je oslabljen ušao u drugi dio sezone, prvo su zbog ozljede ostali zbog Ostoje, a nakon toga ih je napustio i Megla koji je prešao u Vindiju iz Varaždina. Gosti iz Križevaca bolje su ušli u utakmicu, dobili su prvu četvrtinu 20-25, ali to je bilo sve od njih. Ostatak utakmice igrači Čakovca su dominirali u obrani. Drugu četvrtinu su dobili rezultatom 19-9 pa su na poluvremenu imali 5 koševa prednosti. Treća četvrtina je bila izjednačena, ali su opet bolji bili igrači Čakovca, dobili su je sa 17-14 i povisili svoju prednost na +8 za posljednjih 10 minuta. Zadnju četvrtinu su igrači Čakovca odigrali najbolje. Dozvolili su igračima Radnika samo 8 postignutih koševa, zabili su 25 za, na kraju, uvjerljivih 81-56. Bila je to 6 pobjeda Čakovca do koje ih je predvodio Vedran Biševac sa 21 košem, Prprović je zabio 14, Novak Nikola i Juras su zabili po 13 koševa, a Novak Matija je zabio 11. Petorka koja je i inače najbolja kod Čakovca.
Ostali rezultati 12. kola: Ivančica - Vindija 72:90, Petar Zrinski - Prigorje financije 84:102, Bjelovar - Podravac 61:73, Međimurje slobodno.
11. Bjelovar 11 0 11 -280 11
Parovi 13. kola: Međimurje - Rudar Cimper (22.1., 17.30 sati), Mladost - Bjelovar, Podravac - Petar Zrinski, Prigorje financije - Ivančica, Vindija - Radnik, Čakovec slobodan.

B-1 LIGA SJEVER
Prelogu međimurski derbi
Košarkaši Preloga i Međimurje Globetke odigrali su međimurski derbi u sklopu 10. kola B-1 lige sjever. Bolji je bio Prelog koji je pobijedio s 11 koševa razlike, 62-51. Ostali rezultati 10. kola: Lepoglava - Koprivnica 67:85, Grafičar slobodan.
1. Koprivnica 8 6 2 14
2. Grafičar 8 5 3 13
3. Prelog 8 5 3 13
4. Međ.Glo. 8 4 4 12
5. Lepoglava 8 0 8 8

STANKO TUKSAR ZAVRŠIO KARIJERU

Završila je karijera jednog od najboljih šutera međimurske košarke koja je počela pred više od 20 godina, još tamo krajem 80-ih godina. Svoju posljednju utakmicu, Stanko Tuksar odigrao je prošle subote u 12. kolu A-2 lige sjever u domaćoj utakmici protiv Mladosti iz Đurđevca. Prije početka utakmice, Stanko je od svojih suigrača dobio svoju sliku sa natpisom “Život leti, Kapetane”, a od kluba zahvalnicu za sve što je dao klubu, a dao je svoju cijelu karijeru. Malo je falilo da u svojim juniorskim danima ne ode igrati za KK Zagreb, gdje ga je želio bivši hrvatski izbornik Pepsi Božić, ali zbog spleta raznih okolnosti to se nažalost nije desilo. Ostao je u Modeksu, kako se tada zvao Rudar Cimper i nastavio je trpati trice, koje su mu bile specijalnost, na sjevero-zapadnim košarkaškim terenima.
Nije imao sreće s ozljedama koljena, pa je tako imao sveukupno čak tri operacije na oba koljena, posljednja je bila prošle godine. Prošlog tjedna na pregledu koljena, doktor je ustanovio da mu je jedan menisk u koljenu previše istrošen i da je preveliki rizik da nastavi s igranjem košarke. Tako je Stanko ili Vlado kako su ga zvali suigrači i najbolji prijatelji, odigrao svoju posljednju utakmicu za Rudar Cimper, a završila je na najbolji mogući način, pobjedom u napetoj utakmici u kojoj je zabio 8 poena, a posljednji njegov šut na koš bila je slučajno ili ne, trica, trica koju je zabio za 77:73, a bio je to jedan od ključnih trenutaka utakmice. Valjda je sudbina tako htjela. Evo što je Stanko rekao za kraj:
- Bio je ovo prekrasan oproštaj, zahvaljujem suigračima na poklonu i svemu. Zahvaljujem i svim mojim dosadašnjim trenerima, posebno Branku Damjanoviću.