Sport 02.02.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

OPATIJA 0
(25:19, 25:22, 25:19)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Flam i Rakin (oboje Osijek).
Centrometal: Kovač, Puđa, David, Makarov, Vabec, Gotal, Harambašić, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, Mihajlov, Petran
Očekivana pobjeda domaćih odbojkaša nad fenjerašem iz Opatije, koji se nedelišćanskoj publici predstavio u vrlo dobrom izdanju. Početak susreta pripao je gostima (1:4), ali su domaći serijom poena Spasoja Todorovića na prvom tehničkom odmoru imali dva razlike. Gosti borbenom igrom pariraju sve do 11:11, a potom Centrometalovci servisima proljetnog pojačanja - Kristijana Gotala odlaze na 5 razlike (16:11). U završnici seta razigrao se kapetan Tomica Posavec i prvi je set bez većih poteškoća dobiven. Početak 2. seta pripao je gostima (7:8), a domaći su prodorom Vabeca stigli do 9:8. Slijedi razdoblje neprepoznatljive igre domaćih, što gosti vrlo dobro koriste i serijom blokova odlaze na (činilo se neuhvatljivih 12:18). Tek tada su se domaći trgli i preko Tomice Posavca, Marina Posavca i Todorovića stigli do 17:18. Gosti su vodili sve do 20:21, a tada slijedi serija domaćina. Poravnanje donosi Miroslav Vabec, Gotal servisom minimalnu prednost, a točku na „i“ stavlja nezaustavljivi Tomica Posavec. Nakon 2:0 bilo je znatno lakše. Gosti su se odlično držali i u trećem, sve do 9:9. U tim trenucima u igru ulazi Tomica Puđa i s dva odlična napada donosi svom sastavu 3 razlike (12:9). U nastavku seta domaćin se potpuno razigrao, sijevalo je sa svih strana i na semaforu je već 21:13. U završnici seta priliku da zaigraju dobivaju David, Makarov, te Harambašić, koji odlično koriste svoju minutažu. Set je ubrzo apsolviran za konačnih 3:0 za Centrometal, koji je ovom pobjedom zadržao 4. poziciju na ljestvici. Kod domaćih najbolji Tomica Posavec, uz odličnu asistenciju Todorovića i tehničara Gotala.
Ostali rezultati 11. kola: Rijeka - Daruvar 1:3, Varaždin - Sisak 3:2, Karlovac - Šibenik 3:1, Zagreb - Mursa 1:3.
10. Opatija 11 0 11 5:33 0
• U 12. prvenstvenom kolu odbojkaši Centrometala gostuju u Daruvaru. Biti će to pravi derbi.
R. Kolarek

ODBOJKA
2. A LIGA-CENTAR (M)
Novi bodovi Totovcu
TOTOVEC - GORICA 3:1
(25:23, 25:21, 17:25, 25:23)
Totovec: Kovačić, Krklec, Trstenjak, Novak, J. Pergar, B. Pergar, D. Pergar, J. Kozar, S. Kozar, Rešetar
Teže od očekivanog domaći su odbojkaši došli do nove pobjede. Sastav iz Velike Gorice odigrao je utakmicu na granici svojih stvarnih mogućnost, što je domaćinu znatno otežalo posao. Već u 1. setu (Totovec dobio na razliku) dalo se naslutiti da će biti velike borbe. Domaći su bili čvršći u drugom i na semaforu je već bilo 2:0. Gosti se nisu predavali, što im je zasluženo donijelo treći set. U četvrtom je bilo velike borbe, ali su iskusni domaćini (predvođeni sjajnim Kovačićem) bili pribraniji u završnici seta, koji su na koncu i osvojili. Novom pobjedom Totovec je zadržao 2. mjesto na ljestvici, sa samo 2 boda manje od prvoplasirane Croatie.
Ostali rezultati 13. kola: Croatia - Ogulin 3:1, Petrinja - Medicinar 0:3, Poljoopskrba - Čazma 1:3, 4 Rijeke - Žerek (igraju u tjednu).
11. Glina 11 0 11 1:33 0
• U 14. kolu Totovec gostuje u Zagrebu, kod domaćeg Medicinara.

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Kaštelanke uvjerljive
NEBO - KAŠTEL 0:3
(15:25, 13:25, 15:25)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, Obadić, Petran, M. Ivačić, Toplek, Novak, Goščiej, Sabol, D. Ivačić, Prprović
Laka, brza i očekivana pobjeda djevojaka iz Pribislavca na gostovanju u Zaprešiću. Učenice Željke Obadić u sva su 3 seta bile dominantne i pokazale svoju kvalitetu, a domaće su im parirale u granicama svojih mogućnosti. Ova utakmica poslužila je Kaštelankama za uvježbavanje određenih varijanti igre pred nastavak ligaških iskušenja.
Ostali rezultati 15. kola: Vrbovec - Olimpik 0:3, Multibibus - Don Bosco 2:3, V. Gorica - Bjelovar 1:3, Sisak - Orao 3:0, Zagreb II - Karlovac 1:3, Azena II - Plavi Zmaj 0:3.
14. Orao 15 0 15 2:45 0
• U 16. kolu odbojkašice Kaštela na svom parketu (ETŠ, nedjelja, 6.2., 17 h) dočekuju Velikogoričku Azenu II.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER
Vularija bez sreće
Derbi 11. prvenstvenog kola igran je u dvorani u Maloj Subotici, gdje su u srazu domaće Mladosti i Poljanca u pet setova slavili gostujući odbojkaši. U srazu međimurskih klubova Plavi iz Peklenice bili su bolji od sastava Totovca II, a najuvjerljiviju pobjedu kola ostvarili su odbojkaši iz V. Toplica kod Varaždina II. Do bodova bez borbe stigli su odbojkaši Nedelišća, jer je Jalkovec odustao od natjecanja, dok će (dogovorom klubova) Koprivnica i Centrometal II svoj susret odraditi u subotu. U dva zaostala susreta iz 1. dijela natjecanja Plavi i Totovec II upisali su maksimalne pobjede nad Varaždinom II.
MLADOST - POLJANEC 2:3
(25:13, 20:25, 22:25, 25:20, 15:10)
Mladost: Skupnjak, D. Juras, A. Juras, Hrastić, Železnjak, Pintarić, Jambrošić, A. Horvat, K. Horvat, M. Horvat, G. Horvat
Mladost iz Vularije nema sreće u igri na 5 setova. Mladostaši su odličnom igrom lako dobili prvi set, a u slijedeća dva slavili su gosti iz Poljanca. Vratila se Mladost u igru dobitkom četvrtog seta, a u odlučujućem, petom, krenula s 5:2. Slijedi nagli pad u igri što gosti koriste i serijom od 7:0 odlaze na 5:9. Unatoč pokušaju domaći nisu uspjeli stići goste, pa bodovi odlaze u Poljanec.
PLAVI - TOTOVEC II 3:1
(25:14, 22:25, 25:17, 25:8)
Plavi: Mavrič, L. Hranilović, M. Hranilović, Bilas, Škvorc, Časar, Turk, Premužić, Novak
Totovec II: Kregar, Mikac, B. Kovačić, Lešnjak, Mozeš, S. Trstenjak, Topličanec
Zaslužena pobjeda vrlo dobrih domaćina nad gostima iz Totovca. Pekleničani su uvjerljivo dobili prvi set, ali su iskusni gosti uzvratili u drugom. U trećem setu Plavi su ponovili igru iz prvog seta, a u odlučujućem, četvrtom, zamrznuli su goste na jednoznamenkastom broju poena.
Ostali rezultati 11. kola: Jalkovec - Nedelišće 0:3 bb, Koprivnica - Centrometal II (igraju 5. veljače); zaostali susreti: Plavi - Varaždin II 3:0, Varaždin II - Totovec II 1:3.
1. Plavi 11 7 4 27:14 24
2. Centrom. 10 8 2 26:10 23
3. Toplice 11 8 3 27:15 23
4. Nedelišće 11 7 4 25:15 21
5. Poljanec 11 8 3 25:15 21
6. Koprivnica 10 7 3 23:16 20
7. Mladost 11 5 6 19:24 15
8. Totovec 11 3 8 20:26 12