Sport 09.02.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

CENTROMETAL 3
(19:25, 25:14, 19:25, 25:13, 12:15)
Daruvar. Dvorana Tehničke škole. Gledatelja: 150. Suci: Ramić i Jurković (Sisak).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Makarov, Vabec, Gotal, Petran, David, Todorović, Puđa, M. Posavec, T. Posavec. Trener: Kole Mihajlov
Pravi derbi i ljepoticu kola odigrali su odbojkaši Daruvara i črečanskog Centrometala. Uoči utakmice domaćini su bili papirnati favoriti, igrali su u najjačem sastavu, dok je Centrometalu nedostajao standardni Palinkaš. Krenuli su domaći sa 7:5, ali su gosti preokrenuli na 7:8. Obostrano izjednačeno igralo se do 13:13, a potom odbojkaši iz Črečana serijom od 4:0 odlaze na 13:17. U tim trenucima ozlijedio se standardni srednjak Marin Posavec, pa je u igru ušao mladi Tomica Puđa. Daruvarčani koriste te trenutke i stižu tek na poen zaostatka(18:19). Slijedi nalet Centrometala, odlično radi servis i blok, igra u polju je korektna i prvi set je lako apsolviran. U drugom setu domaći kreću žustrije, dok gosti griješe u serijama, što je rezultiralo rezultatskim poravnanjem. U 3. setu domaći vode sve do 14:13, a potom Centrometal bježi na 14:17. Završnicu seta gosti su odradili u svom stilu, dobili set i stekli novu prednost. U četvrtom izjednačena igra sve do 10:9 za goste, a nakon toga proigrao je domaćin. Centrometalovci su u serijama griješili i kada su uvidjeli da od seta neće biti ništa svu koncentraciju bacili su na 5. odlučujući set. Kod promjene strana Centrometal ima 2 razlike(6:8), ali gosti sve preokreću(10:9, 11:10). Odbojkaši iz Črečana vraćaju servis i sve je na početku. Miroslav Vabec sa 3 servis projektila lomi prijam domaćina i donosi svom sastavu 3 meč lopte. Prvu ne koriste, ali slijedeću da. Točku na „i“ stavlja sjajni Spasoje Todorović za veliko slavlje Centrometalovaca. Valja istaknuti da su odbojkaši iz Črečana u Daruvaru imali veliku podršku 15-ak svojih grlatih navijača, koji su dali velik obol osvajanju izuzetno važnih bodova. Orila se pjesma od Daruvara pa do Črečana. Bravo dečki!
Ostali rezultati 12. kola: Opatija - Varaždin 0:3, Sisak - Zagreb 3:0, Šibenik - Rijeka 3:0, Mursa - Karlovac 3:0.
10. Opatija 12 0 12 5:36 0
• U 13. kolu odbojkaši Centrometala na svom parketu (Aton, subota, 12.2., 19 h) dočekuju sastav Rijeke i spremaju revanš za nezasluženi jesenski poraz!
Rajko Kolarek

KAŠTEL - AZENA II 3:0
(25:18, 25:16, 25:16)
Kaštel: Šestan, Lepen Vincek, Obadić, Petran, M. Ivačić, Goščiej, Prprović, Novak, Toplek, D. Ivačić
Odličnom igrom u sva 3 seta Kaštelanke su lako došle do 3 nova domaća boda. U prvom setu gošće su se još nekako nosile, ali u iduća 2 domaće su ubacile u brzinu više, odlično je radio servis i prijem, napad i blok uobičajeno dobri, a kada je tako odbojkašice iz Pribislavca su nepobjedive. Slijedi i dalje mrtva trka s Dugoreškim Plavim Zmajem
Ostali rezultati 16. kola: Olimpik - Nebo 3:0, Karlovac - Sisak 3:0, Plavi Zmaj - Zagreb II 3:0, Orao - V. Gorica 1:3, Bjelovar - Multibibus 3:1, Don Bosco - Vrbovec 3:0.
14. Orao 16 0 16 4:45 0
• U 17. kolu Kaštelanke gostuju u Zagrebu, kod domaćeg Zagreba II.

2. A LIGA-CENTAR (M)
Totovcu VELIKI bod
MEDICINAR - TOTOVEC 3:2
(26:24, 18:25, 25:21, 17:25, 15:11)
Totovec: Kovačić, Rešetar, J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, J. Kozar, S. Kozar, Novak, Krklec, Trstenjak
Sjajnu utakmicu u zagrebačkoj dvorani „Gračani“ odigrali su stari rivali Medicinar i Totovec. Domaći su bolje otvorili susret i u rulet završnici došli do 1. seta. U drugom su bolji bili gosti i sve je na početku. Domaći su dobili treći, a gosti uvjerljivo četvrti set, pa je sve otišlo u peti, gdje su se bolje snašli Medicinari i zasluženo došli do pobjede i 2 boda, dok je Totovec osvojio vrlo vrijedan gostujući bod.
Ostali rezultati 14. kola: Ogulin - Poljoopskrba 1:3, Čazma - 4 Rijeke 3:0, Žerek - Petrinja 3:1, Gorica - Glina 3:0, pauzirala je Croatia.
11. Glina 12 0 12 1:36 0
• U 15. kolu odbojkaši Totovca (VUŠ, subota, 12.2., 17 h) ugošćuju varaždinski Žerek.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER
Gužva na vrhu
Trećeligaši su odradili kompletno 12. kolo, a odigran je i zaostali susret 11. kola u kojem je Koprivnica na svom parketu dobila vodeći Centrometal II. Kolo je proteklo u potpunoj dominaciji domaćih sastava, koji su od mogućih 12 ostvarili isto toliko bodova. Totovec II u dravskom je derbiju dobio Mladost, Toplice su bile bolje od pekleničkih Plavih, a domaće su pobjede upisali Centrometal II nad Varaždinom II, te Nedelišće nad Koprivnicom.
TOTOVEC II - MLADOST 3:1
(21:25, 25:19, 27:25, 25:20)
Totovec II: Đurđek, D. Novak, D. Horvat, Topličanec, B. Kovačić, Mozeš, S. Trstenjak, Mikac
Mladost: A. Horvat, K. Horvat, M. Horvat, Hrastić, Železnjak, D. Juras, A. Juras, Skupnjak, Jambrošić, Pintarić, Patarčec
“Dravski” zasluženo je pripao sastavu iz Totovca, a Mladostaši mogu žaliti za propuštenim u trećem setu, kada su imali 12:19 i 21:24. Inače, gosti su bolje otvorili susret, domaći uzvratili u drugom, a utakmicu je presudio već opisani, 3. set. U redovima pobjednika odličan nastup Davora Horvata.
NEDELIŠĆE - KOPRIVNICA 3:1
(25:14, 21:25, 25:13, 25:15)
Nedelišće: Z. Kirić, J. Kirić, Kolarek, Ml. David, Treska, Horvat, D. Novak, Petran
Odlično izdanje domaćih odbojkaša, koji su prvi set ekspresno dobili. Gosti su iskoristili lagano opuštanje Nedelišćana u drugom, ali više nisu mogli. U naredna 2 seta totalna dominacija domaćih, koji su trećom uzastopnom pobjedom najavili visoke ambicije. U ujednačenom domaćem sastavu istakao se Zdenko Kirić.
TOPLICE - PLAVI 3:0
(25:23, 25:23, 25:21)
Plavi: Mavrič, Bilas, G. Novak, Turk, Škvorc, M. Hranilović, L. Hranilović, Premužić
Derbi kola pripao je domaćim odbojkašima, mada je konačan rezultat previsok prema zbivanjima u dvorani. U prva dva seta ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, a više sreće i koncentracije u završnicama imali su Topličani. Ni nakon 2:0 Plavi se nisu predavali, igrali su vrlo solidno, ali nisu uspjeli doći barem do počasnog seta.
CM II - VŽ II 3:0
(25:9, 25:14, 25:23)
Centrometal II: M. David, V. David, Kopačević, H. Novak, I. Novak, Vuk, Marciuš, Košir
Zaslužena i uvjerljiva pobjeda vodećeg sastava lige nad gostima iz Varaždina. Domaći su sjajno odradili prvi, vrlo dobro drugi, a većih problema bilo je tek u trećem, koji su dobili na razliku. U redovima domaćina odlično su odigrali Marko David i Filip Marciuš.
Preostali rezultat 12. kola: Poljanec - Jalkovec 3:0 bb, zaostali susret 11. kola:
KOPRIVNICA - CM II 3:0
(27:25, 25:18, 25:15)
Centrometal II: M. David, V. David, H. Novak, I. Novak, Košir, Vuk, Kopačević
Derbi kola zasluženo je pripao domaćim odbojkašima. Centrometalovci su odlično odigrali 1. set(ostali bez sreće u završnici), dok su u iduća dva Koprivničani bili bolji i na krilima Nenada Teufela osvojili 3 boda.
1. Centrom.II 12 9 3 29:13 26
2. Toplice 12 9 3 30:15 26
3. Poljanec 12 9 3 28:15 24
4. Nedelišće 12 8 4 28:16 24
5. Plavi 12 7 5 27:17 24
6. Koprivnica 12 8 4 27:19 23
7. Totovec II 12 4 8 23:27 15
8. Mladost 12 5 7 20:27 15