Sport 02.03.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

II. HNL: Vuk pogodio za 3 boda Međimurju

MEĐIMURJE 1
SOLIN 0
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 10. Sudac: Franolić (Ludbreg). Pomoćnici: Novak (Koprivnica) i Lacković (Varaždin). Strijelac: 1:0 Vuk (77).
MEĐIMURJE: Bešenić, Kovačić, Andre Silva, Vitas, Vuk, Cicero Lima (81. Jukić), Begović, Levačić, Ćosić, Garba (46. Jambrušić), Kokot (od 90. Jelčić). Trener: Miljenko Dovečer
SOLIN: Topić, Mičić (85. Borozan), Šimić, Čerina, Čeliković, Rendić (81. Predojević), Vukušić, Glavina, Plazibat, Žaja (74. Muslim), Kapetanović. Trener: Marijo Osibov
Važna ‘startna’ pobjeda Čakovčana koja im već sada mnogo znači iako je nastavak prvenstva tek počeo. Nije to bila neka posebno zanimljiva utakmica, važnost je učinila svoje, a tu su bili i težak i smrznuti teren, hladno vrijeme, sve to pak se odvijalo pred izuzetno malim brojem gledatelja. U prvom poluvremenu malo je toga bilo što bi trebalo zabilježiti, tek jedan udarac domaćih na vrata Topića, te velika, srećom po domaće i neiskorištena prilika gostujućeg napadača Žaje u prvoj minuti sudačke nadoknade.
Drugo poluvrijeme mnogo bolje, više inicijative domaćih što im se u konačnici isplatilo. Dobar je potez bio i uvođenje u igru Jambrušića koji je uoči utakmice riješio nesporazume s upravom umjesto indisponiranog Garbe. Prije odlučujućeg pogotka koji je riješio pitanje pobjednika, priliku za vodstvo nije iskoristio Kokot u 66. minuti. U 77. minuti Cicero Lima je na rubu gostujućeg kaznenog prostora nepropisno zaustavljen, slobodni udarac vrlo dobro izveo je Goran Vuk, Topić je bio iznenađen i nemoćan spriječiti pogodak. Iza toga Čakovčani su do kraja susreta kontrolirali igru i rezultat, iako je u 88. minuti Glavina imao priliku za izjednačujući pogodak, ovaj je put Bešenić vrlo dobro intervenirao pa je veselje u domaćim redovima moglo početi.
• Ova zaslužena pobjeda mnogo znači pred gostovanje kod Vinogradara, tijekom tjedna sigurno će na treninzima i analizom subotnje utakmice trener Dovečer pokušati otkloniti uočene nedostatke i pripremiti taktiku za ponovo važnu utakmicu.
Snimio Z. Premuš

Ostali rezultati 16. kola: Vukovar 91 - Lučko igra se 1.3., Pomorac - Vinogradar 3:0, Junak - Imotski 3:1, Croatia Sesvete - Rudeš 1:1, Dugopolje - Suhopolje 2.0, Mosor - Gorica 1:1, Hašk - MV Croatia 3:2.
1. Gorica 16 11 1 4 28:11 34
2. Lučko 15 10 2 3 26:12 32
3. Dugopolje 16 8 5 3 28:13 29
4. Pomorac 16 8 4 4 24:13 28
5. Junak 16 7 4 5 21:15 25
6. Solin 16 8 17 2 21:9 25
7. Rudeš 16 7 2 7 23:24 23
8. Imotski 16 7 2 7 16:20 23