Sport 31.03.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

II. HNL: Pobjeda nad Suhopoljem

MEĐIMURJE 5
SUHOPOLJE 0
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 200. Sudac. Sambol (Ivankovo). Pomoćnici: Zobenica i Vučko. Delegat: Leko. Strijelci: 1:0 Begović (13, 11 m), 2:0 Garba (17), 3:0 Jambrušić (55), 4:0 Kokot (56), 5:0 Cicero Lima (61).
MEĐIMURJE: Bešenić, Kovačić, Vitas (65. Suntešić), Andre Silva, Vuk, Kokot (72. Jelčić), Levačić (56. Cicero Lima), Begović, Garba, Ćosić, Jambrušić. Trener: Miljenko Dovečer
SUHOPOLJE: Kulić, Mikulić, Fijala, Blažević (69. Ceglec), Prlić, Baltić, Kristić, Šugić (75. Rušiti), Jendrašić (13. Perković), Dimitrijević, Egri. Trener: Damir Pomper
- - - -
Zaslužena i uvjerljiva, očekivana pobjeda domaćih, šteta da tom prilikom nije još više popravljena gol razlika. Mladi sastav gostiju s 9 kadeta i juniora bio je zreo za takav rezultat, posebno jer je već od 13. minute igrao s igračem manje. Isključen je opravdano vratar gostiju Kulić kada je srušio Kokota u prilici za pogodak. Udarac s 11. metara iskoristio je Begović za vodstvo domaćih koje je brzo iza toga lijepim lob udarcem povisio Garba. Prije pak 13. minute, već u 1. i 5. minuti prilike za vodstvo nije iskoristio Jambrušić, iza vodstva 2:0 u 19. i 23. minuti prilike povećati rezultat imao je Kokot, u 29. minuti i Garba. Gosti sa svega jednim udarcem prema Bešeniću do kraja 1. poluvremena.
U drugom poluvremenu pogocima Jambrušića na dodavanje Garbe i Kokota odličnim udarcem s 20-ak metara domaći su brzo vodili 4:0, peti pogodak postigao je Cicero Lima, a još četiri stopostotne prilike do kraja susreta nisu iskoristili Garba u 80. i 87. Jambrušić takoaađer u 87. i Jelčić 89. minuti. Jedinu pravu priliku gosti nisu iskoristili u 90. minuti - Bešenić je vrlo dobrom intervencijom spriječio Dimitrijevića postići ‘počasni’ pogodak.
• U SUBOTU VODEĆOJ GORICI! Ova pobjeda ohrabruje pred subotnji nastup u Velikoj Gorici kod vodeće Gorice, a i znatno im je popravila plasman i izglede do kraja prvenstva.
Snimio Zlatko Premuš

Ostali rezultati 20. kola: Croatia Sesvete - Hašk 2:1, Junak - MV Croatia 1:1, Solin - Imotski 2:0, Dugopolje - Mosor 2:1, Lučko - Rudeš 0:1, Vukovar ‘91 - Vinogradar 1:0, Pomorac - Gorica 2:0.
1. Gorica 20 14 1 5 32:13 43
2. Pomorac 20 11 5 4 30:14 38
3. Lučko 20 12 2 6 31:16 38
4. Dugopolje 20 9 7 4 31:16 34
5. Solin 20 10 3 7 27:21 33
6. Junak 20 8 6 6 28:20 30
7. Rudeš 20 9 3 8 31:31 30
8. Imotski 20 8 4 8 18:23 28