Sport 31.03.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

KOŠARKA: Posljednje kolo

KOŠARKA
A-2 LIGA SJEVER
Odigrano posljednje kolo
Posljednje kolo donijelo je zanimljive utakmice naših klubova. Čakovec i Međimurje igrali su međusobni derbi, a ponovo je bilo bolje Međimurje. Rudar Cimper kod trećeplasiranog Podravca ispraćen je na put bez nade i već mu je unaprijed bio upisan visok poraz, ali Rudari su imali šut za pobjedu koji nije ušao.
ČAKOVEC - MEĐIMURJE 80:87
(21-20, 22-22, 16-26, 21-19)
Čakovec: Novak N. 7, Novak M. 4, Prprović L. 40, Glavina H. 0, Prprović M. 10, Juras S 0, Biševac V. 6, Vehtersbah Stojan P. 1, Wrana R., Kranjčec S. 12. Trener Milan Hajdinjak
Međimurje: Jelenić G. 0, Mavrek J., Novak M. ml. 21, Vugrinec D. 11, Rusak L. 15, Zaspan B. 11, Krištofić P. 2, Goleš D. 4, Novak M. 18, Vurušić I. 0, Golubić A. 5. Trener Srećko Šopar
Međimurski derbi igrao se u posljednjem kolu A-2 lige sjever. Čakovec je ‘ugostio’ Međimurje, a bolje je bilo, po treći put u tri službena susreta ove sezone, Međimurje. Čakovec se po običaju dobro držao u prvom dijelu utakmice, a na poluvrijeme se otišlo s njihovom minimalnom prednošću od pola koša. Košarkašima Međimurja bila je dovoljna samo jedna jedina četvrtina u utakmici da riješe pitanje pobjednika. Treću su četvrtinu riješili u svoju korist s 10 poena prednosti i u posljednjih 10 minuta ušli s prednošću od 9 poena. Bilo je teško za očekivati da bi preiskusno Međimurje moglo prokockati tu prednost, a tako je i bilo, dobio je Čakovec posljednju četvrtinu s 2 koša za konačnih +7 Međimurja. Čakovec je predvodio maestralni Luka Prprović sa 40 koševa! Trener Međimurja, Šopar, isključen je nezadovoljan suđenjem. Međimurje je završilo sezonu na drugom mjestu, Čakovec na šestom.
PODRAVAC - RC 67:65
(20-20, 22-6, 14-12, 11-27)
Rudar Cimper: Varga A. 21, Brodar N. 0, Kraljić M. 2, Perčić T. 0, Levačić T., Radiković T. 12, Cilar T. 2, Bedi M. 5, Dodlek S. 3, Tkalec M. 6, Bogdan D. 4, Srnec S. 10. Trener Bruno Damjanović
Nitko nije vjerovao u košarkaše Rudar Cimpera osim njih samih. Očekivao se uvjerljiv poraz, ali na kraju nije bilo tako. Prvu četvrtinu Rudar Cimper konstantno u vodstvu, da bi pod kraj četvrtine igrači Podravca uspjeli izjednačiti. Prvih 5 minuta druge četvrtine igrači Rudar Cimpera su se držali na zaostatku od 5 poena, da bi tada junior Radiković i najbolji strijelac Rudara ušao u probleme s osobnim pogreškama pa je morao na klupu, to su iskoristili domaći i otišli su na 16 poena prednosti nakon prvih 20 minuta. Samo 2 postignuta poena u prvih 5 minuta treće četvrtine Rudar Cimpera bila su razlog što su agresivni domaćini otišli na 23 poena razlike, no, pribrali su se pred kraj četvrtine igrači Rudar Cimpera i smanjili na 18 poena razlike. Domaćini su sigurni u pobjedu ušli u posljednjih 10 minuta preopušteni, a igrači Rudar Cimpera odličnom su obranom polako smanjivali prednost domaćih. Do kraja je ostala minuta i 20 sekundi, a domaći su imali 12 koševa razlike. Zonskim presingom igrači Rudar Cimpera kradu nekoliko lopti Igračima Podravca i na 6 sekundi do kraja dolaze na samo -1! Napravili su prekršaj na igraču Podravca 2,5 sekunde do kraja, koji promašuje prvo, a pogađa drugo slobodno bacanje za +2 i loptu za Rudar Cimper. Pogreškom zapisničkog stola, koji je jedan time-out domaćih upisao Rudar Cimperu, pa tako nisu mogli pozvati time out i izvađati loptu na sredini igrališta i pripremiti zadnji napad. Loptu su tako izvađali ispod svog koša koja je došla u ruke Alena Varge koji s polovice igrališta promašuje šut za pobjedu koja bi igračima Rudar Cimpera donijela osmu poziciju, ovako su jedanaesti.
Ostali rezultati 22. kola: Prigorje financije - Bjelovar 94:48, Vindija - Petar Zrinski 85:77, Ivančica - Radnik 68:32, Mladost slobodna; zaostala utakmica 21. kola: Petar Zrinski - Radnik 123:75.
Derbi za kraj
Posljednje kolo donijelo je dvoboj jedina naša dva predstavnika u B-1 ligi sjever. Prelog je ugostio Međimurje Globetku u utakmici koja je odlučivala o trećoj poziciji na ljestvici. Bolja je bila ekipa Međimurje Globetke kojoj je treće mjesto jedno od najboljih plasmana od kada igraju B-1 ligu. Prelog, prošlogodišnji prvak, razočarao je ove sezone osvojivši predzadnje, četvrto mjesto na ljestvici. Novi prvak lige je Grafičar iz Ludbrega.
PRELOG - MEĐIMURJE
GLOBETKA 62:80
(23-17, 10-18, 19-23, 10-22)
Prelog: Blažeka M. 3, Ciglar M.1 7, Blažona I. 5, Pustić L. 6, Todić A., Poljak M. 2, Janković S. 4, Švenda D. 2, Šarić V. 0, Ciglar D. 3, Sokač M. 0, Poredoš M. 20. Trener: V. Šarić
Međimurje Globetka: Marković G. 3, Benčik N., Cimerman Ž., Serdarević J. 8, Gomzi K. 5, Levačić N. 18, Franjić D. 0, Golubić N. 12, Lepen N. 0, Škoda D., Vurušić V. 12, Miko D. 22. Trener: D. Škoda
Ostali rezultati 20. kola: Lepoglava - Koprivnica 86:100, Grafičar slobodan.

utakmica
Ovo, pretposljednje kolo, odigrana je samo jedna utakmica C-1 lige sjever. Nedelišće je bilo uvjerljivo bolje od Donjeg Kraljevca za čak 25 koševa razlike. Kotoriba i Mladost odgodili su utakmicu zbog smrti Bojana Zvošeca, tajnika i trenera u Kotoribi. Dubravčan, novi prvak lige bio je slobodan ovo kolo.
Rezultati 19. kola: Nedelišće - Donji Kraljevec 80:55, Kotoriba - Mladost odgođeno, Dubravčan slobodan.

Poraz Međimurja
Rezultati 3. kola: Bjelovar - Međimurje 105:101, Donji Kraljevec - Virovitica 75:50. Dva prvoplasirana sastava izboriti će nastup na polufinalu prvenstva Hrvatske.