Sport 01.06.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

ODBOJKA NA PIJESKU: Čakovčanima bronca

ODBOJKA NA PIJESKU
ZAVRŠNICA KUPA HRVATSKE
Čakovčanima bronca!
Zagreb je u subotu (28. svibnja) bio domaćin završnice natjecanja najuspješnijih sastava ovogodišnjeg kupa Hrvatske. Među elitom nastupili su i članovi Kluba odbojke na pijesku-Čakovec, koji su u vrlo jakoj konkurenciji došli do sjajnog 3. mjesta. Pod vodstvom trenera Ivana Vabeca sjajan rezultat izborili su Matija Belčić, Alen Grošević, Kole Mihajlov i Miroslav Vabec. U svom prvom susretu KOP-ovci su sjajnom igrom i borbenošću svladali zagrebačku Mladost s konačnih 2:0. U prvom susretu par Grošević i Belčić nadjačali su zagrebački dvojac Šprem / Maričić i time donijeli Čakovčanima startnu prednost. Imali su KOP-ovci veliki zaostatak u prvom setu (12:16), ali su Alen i Matija povukli maksimalno kada je najviše trebaloi došli do seta.
U drugom su se naši potpuno razigrali, razoružali Zagrepčane i stigli do prvog boda. Drugi bod i konačnu pobjedu donijeli su Vabec i Mihajlov nad zagrebačkom kombinacijom Vidaković / Rugle. Oba seta dobijena su na razliku, mada je naš dvojac kontrolirao rezultat od početka, pa sve do kraja seta. U polufinalu su naši dečki igrali s vrlo dobrim sastavom Vrapča. Par Grošević / Belčić odigrao je fantastičan meč protiv jakog zagrebačkog dvojca Pelko / Stojić. Čakovčani su “ginuli” za svaku loptu, držali Zagrepčane u neizvjesnosti tijekom oba seta, ali je na koncu fortuna otišla na zagrebačku stranu. Oba seta izgubljena su na razliku. I u drugom polufinalnom srazu naši su bili i više nego odlični. Vabec i Mihajlov čvrsto su odigrali u prvom setu protiv domaćeg dvojca Brlas / Božić. Prvi set Vrapčanci su dobili na razliku, mada su i naši bili vrlo blizu dobitka seta. U drugom izjednačeno do sredine seta, a potom Zagrepčani izvlače svoj maksimum i zasluženo slave. Unatoč porazu Čakovčani su odigrali vrlo dobro i osvojenom „broncom“ u konkurenciji najboljih hrvatski pjeskaša ostvarili rezultat vrijedan divljenja!