Sport 31.08.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

3. HNL: Derbi Nedelišću

MLADOST (P) 0
NEDELIŠĆE 2
Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 350. Sudac: Koprić. Strijelci: 0:1 Pintarić (37), 0:2 Perišić (90).
Mladost/P: Fabić, Farkaš, Sraka (80. Vadlja), Halić, Mat. Radiković, Horvat, Magdalenić, Mar. Radiković, Bukal, Hladnik (46. Furundžija), Vugrinec (od 72. Hrešć). Trener: Zoran Kraljić
Nedelišće: Posavec, Boj. Stanković, Đukes, Pintarić, Jagec (66. Bor. Stanković), Treska (83. Perišić), Hrušoci, Vizinger (46. Vibovec), Golubić, Jarić, Balent. Trener: Željko Orehovec
Kao što se i očekivalo međimurski derbi pred oko 350 gledatelja donio je uzbudljivu i neizvjesnu utakmicu u kojoj su na kraju utakmicu pobjedu slavili gosti. Od početka utakmice obostrano se igralo otvoreno dok bilježimo nekoliko pokušaja obiju ekipa koji su završile tik pored gola. U 37. minuti gostujući igrač Pintarić dugo je vukao loptu da bi sa oko osamnaest metara snažno pucao i postigao pogodak za 0:1. U 40. minuti Farkaš je odlično centrirao da bi Hladnik glavom pogodio vratnicu. U nastavku utakmice gostujući trener Orehovec uveo je u igru umjesto Vizingera Vibovca dok je domaći trener Kraljić uveo umjesto Hladnika Furundžiju. Nastavak je donio također kvalitetnu igru. Igrala se 62. minuta kada se domaći igrač Horvat našao u odličnoj prilici ali njegov udarac zaustavlja Posavec. Tri minute kasnije Bukal iz slobodnog udarca s oko 20 metara pogađa vratnicu. U 75. minuti centaršut Horvata a Hrešć sa 7-8 metara promašuje gol. U posljednih desetak minuta domaćin još jače pojačava tempo dok gosti prijete iz brzih kontri. To je urodilo plodom u posljednjoj minuti nakon ubačaja Bojana Stankovića, Perišić koji je ušao nešto ranije u igru glavom postiže pogodak za konačnih 0:2 u korist gostiju. Rekli su:
• Željko Orehovec (Nedelišće): - Nakon pet godina Nedelišće je uspjelo ostvariti pobjedu u Prelogu. Psihički to je za nas uvijek teška utakmica. Iako smo kvalitetnija ekipa dosta teško smo došli do bodova prije svega zbog loše realizacije jer smo propustili realizirati 4-5 izglednih prilika da ranije riješimo susret. Iako prezentacija nije baš bila dobra rezultat je ono što me zadovoljava.
• Zoran Krajić (Mladost/P): - Zaslužena pobjeda Nedelišća koji je svoje prigode iskoristio dok mi nismo a i sreća na ovoj utakmici nije bila na našoj strani. (Z.P.)

POLET 2
PODRAVAC 5
Pribislavec - stadion Petar Peršić. Gledatelja 150. Sudac: Babić. Strijelci: 0:1 Manojlović (7), 1:1 Novak (33), 1:2 Posavec-ag (38), 1:3 Grgić (51), 2:3 Baksa (82), 2:4 Hrženjak (88), 2:5 Grgić (90).
Polet: Vibovec, Toplek (73. Pintarić), Kovač, Lesjak, Posavec, Okreša, Horvatić, Novak, Juričan (55. Sitar), Mihalic (68. Bašek), Baksa. Trener: Franjo Mihalković
Poraz Poleta na premijernom trećeligaškom nastupu. Gosti već u 7. minuti dolaze u vodstvo pogotkom Manojlovića da bi domaćin uspio preko svojeg najiskusnijeg ali i na ovoj utakmici najboljeg Novaka u 37. minuti poravnati na 1:1. U 38. minuti nakon ubačaja i vratnice lopta je pogodila domaćeg igrača Posavca i završila u vlastitoj mreži. U nastavku gosti u 51. minuti povećavaju rezultat da bi u 82. minuti Baksa smanjio na 2:3. Isti igrač bio je srušen u 86. minuti u izglednoj poziciji za poravnanje od gostujućeg vratara Balala koji je zaradio isključenje. Gosti s desetak igrača te igračem na vratima ne da su se odlično obranili već su postigli još dva pogotka za krajnih 2:5! (Z.P.)

NEDELJANEC 0
ČAKOVEC 0
Nedeljanec - igralište Nedeljanca. Gledatelja: 20. Sudac: Karlica (Garešnica).
Čakovec: Prekupec, V. Pintarić, Antonović (77. Jakšić), Novak, D. Mesarić, Sečan, Balent, D. Bobičanec, Jambrošić (55. N. Pintarić), M. Mesarić (46. Pomper), L. Bobičanec. Trener: Izet Terzić
Čakovčani su se s gostovanja vratili sa zasluženo osvojenim bodom. U prvom se poluvremenu igralo dinamično i čvrsto, šteta da velike prilike za možda i uvjerljivo vodstvo nisu iskoristili L. Bobičanec i Balent. U drugom dijelu i dalje dinamično i zanimljivo, ovaj put domaći su bili ti koji su imali više od igre i prilike, također srećom po Čakovčane neiskorištene. Zato je kada se sve zbroji rezultat realan. (J.F.)

GRANIČAR 2
PAPUK 0
Kotoriba - sportski. Park. Gledatelja. 250. Sudac: Stanić (Koprivnica). Strijelac: Čižmešija (25, 55).
Graničar: Tropšek, Radmanić (66. Zvošec) Fundak, Beliga, Gorupić (77. Tilošanec), Čižmešija, Paveli, V. Kos, Nađ, Hertelendi, Mikulan (88. Matotek). Trener: Josip Piskač
Tri važna i vrijedna boda osvojili su Kotoripčani u prvom nastupu pred svojom publikom u novom rangu natjecanja. Postigli su to u obostrano rastrganoj igri gdje su oni iskoristili svoje prigode, a one koje su stvorili gosti zaustavio je vrlo dobri domaći vratar Davor Tropšek. Posebno raduje što su se u toj momčadi vrlo dobro snašli oni najmlađi, Borko Beliga, Danijel Nađ i Petar Mikulan. Potonji je uz dvostrukog strijelca bio kandidat za igrača utakmice. Bravo na hrabrosti trenera Piskača koji tim „malcima“ daje prigode za igru, a koje će se sigurno u daljnjem tijeku natjecanja isplatiti. (M.G.)

Ostali rezultati 2. kola: Mladost (Ž) - Slatina 0:3, Križevci - Ivančica 0:2, Koprivnica - Podravina 3:1, Croatia - Bjelovar 2:1.
1. Koprivnica 2 2 0 0 7:1 6
2. Slatina 2 2 0 0 7:1 6
3. Ivančica 2 2 0 0 5:1 6
4. Podravac 2 1 1 0 7:4 4
5. Čakovec 2 1 1 0 3:0 4
6. Nedelišće 2 1 1 0 4:2 4
7. Croatia 2 1 1 0 4:3 4
8. Bjelovar 2 1 0 1 6:2 3