Sport 13.10.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

II. HNL: Međimurju derbi začelja

MEĐIMURJE 1
RADNIK 0
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 200. Sudac: Florijančić (Jurjevac), pomoćnici: Batorek i Ratković. Delegat: Martinčić. Strijelac: Marčinković (68).
MEĐIMURJE: Božak, Dodlek, Zore, Petak, Zeba, Bukal (59. Puclin), Begović, Marčinković (90. Novko), Levačić, Garba (90. Kovačić), Međumurec. Trener: Hrvoje Goričanec
RADNIK: Karatović, Gorupec, Cerovec, Polovanec (51. Miškić), Mrzljak, Čalušić (48. Jurjević), Babić, Ljubičić, Franjić, Bešlić (70. Kulašević), Mihaljević. Trener: Dinko Jeličić
- - - -
Derbi začelja na kraju zasluženo na strani Čakovčana. Koji su ovaj put svih 90 minuta igrali dobro i apsolutno zaslužili pobjedu i važne bodove, pobjeda je prema viđenome trebala biti uvjerljivija. Svoje ambicije Čakovčani su istakli već u 1. minuti kada je Begović vrlo dobro pucao, zamalo promašio cilj. Do kraja poluvremena i dalje inicijativa domaćih, vrlo izgledne prilike za vodstvo nisu iskoristili prvo na dodavanje Begovića Marčinković u 38. a odmah iza toga na dodavanje Levačića i Dodlek u 41. minuti. Za te promašaje umalo su kažnjeni u 42. minuti, nakon udarca iz kuta Polovanec je bio za malo neprecizan. Valja istaknuti i veliku borbenost i želju za uspjehom cijelog domaćeg sastava. Već u 3. minuti nastavka Marčinković je ponovo propustio veliku priliku za vodstvo, mogao je na suprotnoj strani i Franjić u 55. minuti postići pogodak, Božak je odlično intervenirao i spriječio najgore. Iza toga spašavao je u zadnji čas i Zore, ponajbolji pojedinac susreta, u prilici je bio Bešlić. Treći put međutim Marčinković nije propustio realizirati priliku, postigao je po malo s(p)retno pogodak kojim je odlučen zasluženi pobjednik susreta. S desne je strane uputio oštar udarac u gostujući peterac, lopta je iznenadila sve i završila iza leđa vratara Karatovića. Za veliko slavlje među igračima, na terenu i klupi s koje je momčad vodio pomoćni trener Goričanec, ali i u gledalištu. Jer do kraja susreta više nije bilo prilika za pogodak ni s jedne strane, Čakovčani su kontrolirali igru i rezultat i mirno utakmicu priveli kraju. I usput se gostima revanširali za poraz u Kupu.
• U subotu Čakovčani gostuju u Zagrebu kod HAŠK-a gdje, budu li igrali i borili se kao s Radnikom, mogu do uspješnog rezultata.
► I za kraj još nešto. Tijekom tjedna trebalo je izdržati pritisak i vrijeđanja glede pojedinih dijelova izvješća s utakmice Čakovčana u Sesvetama. Izdržali smo stoički sve napade i zabrane i dokazali da smo u spomenutom izvješću u svim tvrdnjama bili u pravu. Da se zna i to. A tijekom tjedna dogovorili smo razgovor s predsjednikom Uršanićem o stanju i problemima u klubu. Razgovor s ostalima iz kluba po tom pitanju ne dolazi u obzir.

Ostali rezultati 8. kola: Imotski - Vinogradar 1:0, Solin - Rudeš 0:7, Dugopolje - Marsonia 1909 5:0, Hrvatski dragovoljac - Gorica 2:1, Pomorac - Mosor 0:1, Croatia Sesvete - HAŠK 3:0, slobodan je bio Junak.
1. Dugopolje 8 6 1 1 24:8 19
2. Pomorac 8 5 1 2 24:7 16
3. Mosor 8 4 3 1 12:6 15
4. Imotski 7 4 2 1 9:5 14
5. Solin 7 4 0 3 10:15 12
6. Gorica 8 3 2 3 7:6 11
7. Rudeš 7 3 1 3 17:9 10
8. Junak 7 2 4 1 7:5 10