Sport 02.11.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

KOŠARKA: Čakovcu derbi u Virju

Malo tko je očekivao pobjedu Čakovca u Virju. Utakmica je trebala biti derbi 3. kola, ali odličnom igrom, igrači Čakovca su pomeli košarkaše Podravca u prve tri četvrtine i imali prednost od 25 razlike, da bi na kraju završilo s uvjerljivih +19. Međimurski “derbi“ odigrali su Međimurje i Rudar Cimper, a bolje je očekivano bilo Međimurje.
PODRAVAC - ČAKOVEC 49:68
(11-23, 14-16, 8-19, 16-10)
Čakovec: Horvat S. -, Terek D. 3, Prprović L. 25, Megla M. 12, Kranjčec S. 12, Ganzer M. -, Juras S.(cap) -, Ostoja D. 12, Wrana R. 4, Brdar M. 0, Drk I. 0. Trener: B. Kovačić
Obrana je ključna riječ u uvjerljivoj pobjedi Čakovca u Virju, gdje im je malo tko davao izglede, najviše zbog toga jer je Čakovec okupio ekipu samo par dana prije početka natjecanja i u tom sastavu nisu odigrali niti jednu pripremnu utakmicu. Virje pak, s druge strane, već godinama njeguje isti sistem igre, više su godina na okupu, uigrani, ali iskusna ekipa Čakovca je ipak bila preveliki zalogaj. Odličnom obranom, Čakovec je dopustio Podravcu samo 49 poena u cijeloj utakmici. Prprović je zabio 25, Megla, Ostoja i Kranjčec po 12, a ostatak ekipe samo 7 poena, ali su zato svi zaslužni za odličnu obranu koju su odigrali protiv nemoćnog domaćina. Ovom pobjedom, Čakovec je dao do znanja da će biti opasan protivnik svim kandidatima za naslov prvaka.
MEĐIMURJE - RUDAR CIMPER 102:60
(35-18, 24-13, 21-18, 22-11)
Međimurje: Novak N. -, Pustić 7, Novak M. (ml.) 16, Miko 12, Krajačić 7, Zaspan 3, Fodor 15, Krištofić 4, Biševac 12, Novak M. (st.) 16, Jelenić 6, Novak Matija 4. Trener: Srećko Šopar
Rudar Cimper: Varga 7, Bedi 2, Kraljić 2, Perčić 0, Novak -, Radiković 4, Hrkač 16, Frančić 2, Dodlek 6, Tkalec 8, Bogdan 1, Srnec 12. Trener: Branko Damjanović
Očekivano visoka pobjeda Međimurja. Rudar Cimper je pružao nešto bolji otpor nego u finalu kupa, ali, opet, nedovoljno da malo bolje zaprijeti domaćima koji su u ovo prvenstvo u prva 3 kola ušli jako uvjerljivo i svoje protivnike dobivaju s prosječnih 56 koševa razlike. Mario-Marek i Mario-Medo najbolji kod Međimurja sa po 16 poena, Fodor je dodao 15, dok je kod Rudar Cimpera Hrkač postigao 16.
Sljedeće kolo Međimurju donosi još jedno lagano gostovanje, ovaj put u Koprivnici, a Rudar Cimper čeka težak domaći susret sa podjednako jakom ekipom Petra Zrinskog iz Vrbovca gdje će tražiti svoju prvu pobjedu.
Ostali rezultati 3. kola: Vindija - Bjelovar 115:79, Radnik - Ivančica 70:71, Mladost - Koprivnica 89:65, Petar Zrinski - Grafičar 97:59.
12. Grafičar 3 0 3 -154 3
Parovi 4. kola (5./6.11.): Čakovec - Grafičar, Rudar Cimper - Petar Zrinski (nedjelja, 6.11.), Koprivnica - Međimurje, Ivančica - Mladost, Bjelovar - Radnik, Podravac - Vindija.

C-1 LIGA
Dva poraza Kotoribe
Košarkaši Kotoribe i Mladosti prvo su prošlog petka odigrali zaostalu utakmicu 2. kola. Bolja je bila domaća ekipa Mladosti, koja se natječe van konkurencije, pa je barem to dobra vijest za košarkaše Kotoribe jer se im utakmice protiv Mladosti na kraju sezone neće ubrajati u konačan plasman. Mladost je dobila sa 73:59. Drugi poraz u dva dana je Kotoriba doživjela na domaćem terenu protiv Donjeg Kraljevca. Gosti su bili bolji sa 88:77.
Mladost je nakon pobjede protiv Kotoribe gostovala u Donjoj Dubravi kod Dubravčana. Bez svog najboljeg igrača Igora Drka doživjeli su poraz 67:51.
Derbi kola je igran u Prelogu, gdje je domaći Prelog poražen sa 20 koševa razlike od gostujuće Međimurje Globetke. Prelog je na poluvremenu vodio 30:23, ali odličnom obranom u drugom poluvremenu, igrači Međimurje Globetke primaju samo 19 koševa, postižu 46 i na kraju uvjerljivo slave sa 49:69. Ovom pobjedom, Međimurje Globetka je dokazala da je najveći favorit za naslov. Nedelišće je očekivano uvjerljivo dobilo Međimurje II.
Rezultati 3. kola: Kotoriba - Donji Kraljevec 77:88, Dubravčan - Mladost 67:51, Prelog - Međimurje Globetka 49:69.

A-2 LIGA ZAPAD (Ž)
Radost krenula
pobjedom
RADOST - OTOČAC 67:58
(14-16, 20-15, 14-19, 19-8)
Radost: Glumac, Hlebec 19, Balog (cap.) 24, Šmitran 7, Hozjan, Kuček 1, Tkalec 4, Bogdan 4, Živković, Pongrac, Stigličić 8, Živković A. Trener: Ž. Levačić
Već u prvom kolu nove sezone košarkašice Radosti razveselile su svoje navijače. Pobijedile su ekipu Otočca, koja je po prvi put gostovala u Čakovcu. Utakmica je bila napeta uz puno preokreta. Gošće su dobile prvu četvrtinu s 2 razlike. Radost je bila bolja u drugoj četvrtini a na poluvrijeme se odlazi s njihovom prednošću od 3 koša. Gošće se ne predaju tako lako i uzvraćaju istom mjerom u trećoj dionici igre koju dobivaju s 5 koševa razlike, a u zadnjih 10 minuta se ulazi vodstvom Otočca od +2. Odličnom obranom i borbenošću u posljednjih 10 minuta, igračice Radosti dozvoljavaju gošćama samo 8 postignutih koševa, one same zabijaju 19 što im je bilo dovoljno za, na kraju, uvjerljivu pobjedu od 9 koševa razlike. Radost su do prve pobjede predvodile Dejana Balog sa 24 poena i Ivana Hlebec sa 19.