Sport 02.11.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

MEĐIMURJE 28
KARLOVAC 28
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Carević i Bulum (Metković).
MEĐIMURJE: Matučec, Kovačević, Martinčević 3, Mišević, Varga 2, Krajner 12, Bratković, Pustić, Škrobar, Martinjak, Barić 5, Peras, Budiša, Sklepić, 2, Horvatić 4, Petek. Trener: Alan Belko
KARLOVAC: Pezelj, Benković, Huljina 2, Mandalić 3, Bilušić, Kozina, M. Štrucelj 2, Rački, Višnić 3, Smojver, Požega 4, D. Štrucelj, Obranović 3, Bačić 6, Batinić 5. Trener: Dubravko Strnić
- - -
Mladi Čakovčani su ti koji moraju žaliti za 2 boda, bili su blizu toga, na kraju je susret završen bez pobjednika i taj je bod uspjeh kada se znaju svi problemi s kojima se u klubu i momčadi susreću. Davor Varga dobro je vodio suigrače, po tradiciji su igrali dobro do finiša 1. poluvremena, vodili su već u 8. minuti 7:3, do 25. minuta i dalje gol i dva razalike. Tada slijedi nekoliko nepotrebnih grešaka, gosti to koriste i prvi dio susreta završavaju vodstvom 16:14. U 3. minuti nastavka sve kreće iz početka, domaći poravnavaju na 17:17, u 38. minuti vode 21:18. Kod vodstva 21:20 Krajner nije realizirao sedmerac, Petek je nepotrebno isključen pa Karlovčani izjednačuju na 21:21. Krajner iza toga realizira 3 uzastopno suđena sedmerca, da je realizirao i 4. i iskoristio dva zicera mogli su domaći imati vrlo uvjerljivo vodstvo. Gosti su to iskoristili i poravnali na 25:25 u 54. minuti pa do kraja susreta mnogo uzbuđenja i neizvjesnosti. Imali su domaći ponovo vodstvo +3 (28:25), u zadnju minutu ušli s vodstvom 28:27, požurili su završiti zadnji napad i dali priliku gostima poravnati, što su oni i učinili pa su oni ti koji moraju i te kako biti zadovoljni konačnim ishodom.
• Zbog reprezentativnih obaveza prvenstvo se nastavlja za dva tjedna kada ‘Međimurje’ gostuje u Sisku. Do tada u klubu imaju malo vremena za predah, koji treba pokušati iskoristiti za konsolidaciju, prvo teške financijske situacije, igrači to apsolutno zaslužuju. Pokazali su i s Karlovcem svoj izuzetni talent, nedostaje toj mladoj momčadi u kojoj su većina još kadeti i juniori više iskustva. Koje će nadamo se do kraja već prvog dijela prvenstva steći.

Ostali rezultati 8. kola: Kaštela - Buzet 27:27, Arena - Gorica 26:38, Dubrava - Varteks 32:24, Bjelovar - Split 25:27, Zamet - Spačva 39:25, Poreč - Siscia 32:28.

U AGONIJI!

Održana je sjednica IO-a RK Međimurja (prisustvovalo 8 članova) nakon koje ostaje i dalje mnogo nepoznanica. Najveća je ona može li se riješiti njegovo koliko-toliko normalno funkcioniranje ili će doći do njegovog gašenja što je vrlo blizu istine. Istina, velikim zalaganje pojedinih članova na čelu s Velimirom Vrtarićem u ovom momentu najodgovornijim klupskim djelatnikom i Gradu Čakovcu, klubu je skinuta suspenzija HRS-a koja će nažalost opet biti tijekom tjedna aktivirana zbog novih sudačkih troškova, obzirom, da je financijska situacija i dalje vrlo kritična, dugovanja i dalje velika i prisutna, ona iz ere bivših uprava još uvijek ne do kraja poznata,
Od grada Čakovca i Međimurske županije ne može se očekivati neka konkretnija pomoć od dosadašnje, tek nešto za ‘gašenja požara’. Prema riječima Velimira Vrtarića sadašnja se situacija može eventualno tolerirati do kraja prvog dijela prvenstva, kasnije slijedi izvanredna Skupština i ključ u bravu ako se u međuvremenu nešto povoljno ne riješi. Zbog toga iz kluba apel odgovornima u sportu i politici da konačno počnu voditi više brige o sportu koji je daleko na marginama, da otvore vrata i s problemima sporta porazgovaraju s odgovornima u bankama i državnim firmama i poduzećima koja imaju sjedište u Čakovcu i u Međimurju beru veliku dobit, s međimurskim firmama koje dobro posluju, s gradskim i županijskim poduzećima, svi oni za sport ne izdvajaju gotovo ništa iako bi mogli, čak i morali. Rukometaši apeliraju i na odgovorne u sportu da zatraže od Županije veća sredstva za sport u idućoj godini, nego su to bila sadašnja, apeliraju i na mogućnost osiguranja generalnog sponzora bez kojeg ne ide, ukratko iz RK Međimurja apel odgovornima ali i cjelokupnoj međimurskoj zajednici da im pomognu.
J. Freiler

2. LIGA SJEVER (M)
Prokockali +8!
ĐURĐENOVAC - PRELOG 34:30
Đurđenovac - sportska dvorana. Suci: Emanović i Mikić.
Prelog: Žeželj, V. Belić 5, Martinčević, Šestan , Najman, Lončarić, Lisjak 3, Malek, Grgek, Mikloška 7, Vuk 3, Halić, Janušić 5, M. Belić 7. Trener: Saša Kuček
Preloški mladići uz fantastičnog vratara Lončarića odlično su odigrali prvi dio utakmice u Đurđenovcu u kojem su u jednom trenutku vodili s čak 16:8, da bi poluvrijeme završili +3. U nastavku domaćin koji je fizički jači i tehnički bolja ekipa uspio je potpuno preokrenuti rezultat i na kraju ostvariti zasluženu pobjedu.
Ostali rezultati 6. kola: Požega - Orahovica 30:24, Borovo - Slatina 26:25, Viro-Virovitica - Ivanska 26:26, Boso - Ilova 33:28, KTC - Nova Gradiška 40:25.

ĐURĐEVAC - ZRINSKI 35:33
Đurđevac - sportska dvorana. ‘Suci’: Kalčik i Prpić (Požega).
Zrinski: Ivačić, Rob, Kristofić 12, P.Posavec 8, Laptoš 5, Makar, Vrbančić 2, S. Posavec 4, Vugrinec, L. Posavec, T. Horvat, Resman 1, E. Horvat, Delladio, Trsgtenjak 1. Trener: Željko Golik
Šteta da se mladi sastav iz Đurđevca nije vratio kući boljim rezultatom. Nakon što je 1. poluvrijeme završeno 17:17, Čakovčanke su uz mnogo zalaganja dobro kontrolirale igru i rezultat, desetak minuta pred kraj unatoč lošeg suđenja vodile su 31:30. Dalje nisu mogle i “smjele”, suci su se “pokazali” u ‘pravom’ svijetlu i opravdano izazvali mnogo protesta na i van terena. Domaće su to iskoristile, zabilježile na kraju neočekivanu i nezasluženu po igri pobjedu, Čakovčanke pak su uz slabo suđenje imale u igri već znane probleme iz svake do sada odigrane utakmice.
Ostali rezultati 6. kola: Darda - Ivanec 37:30, Pitomača - Podravka L. 33:33, Brod G. - Osijek 13:26, Cerna - Bjelovar 27:28, Petrijevci - Vukovar 34:30.
12. Vukovar 6 0 0 6 132:176 0
• 7. kolo: Vukovar - Đurđevac, Bjelovar - Petrijevci, Osijek - Cerna, Podravka - Brod, Ivanec - Pitomača, Zrinski - Darda.

3. LIGA-SJEVER
Polovičan učinak
Polovičan su uspjeh postigli međimurski predstavnici. Kod muški pobjedu bilježe rukometaši Info-stara, neriješen ishod Nedelišća, kod žena poraz Čakovčanki i pobjeda Preložanki.
• ŽENE - 6. kolo: Bjelovar II - Lipik 42:18, Prelog - Veliko Trojstvo 26:22, Gradina - Tvin Trgocentar II 23:27, Podravka III - Čakovec 42:31, Ivančice - Mlinar 23:27, Koka II slobodna. Redoslijed: Mlinar i Tvin Trgocentar II 12, Koka II 10, Bjelovar II 8, Prelog, Čakovec, Veliko Trojstvo i Ivančice 4, Podravka III 2, Gradina i Lipik 0 bodova.
• MUŠKI - 7. kolo: Nedelišće - Bjelovar II 28:28, Novska - Concordia 37:27, Garešnica - Koprivnica 27:26, Daruvar - Veliko Trojstvo odgoda, Ludbreg - Trnovec 43:32, Vidovec II - Lipik 34:30, Info-star - Marof 32:29. Redoslijed: Garešnica 14 bodova, Nedelišće i Novska 11, Koprivnica 10, Bjelovar II 9, Info-star, Ludbreg i Concordia 8, Daruvar, Marof i Vidovec II 4, Trnovec 3, Lipa 2, Veliko Trojstvo 0 bodova.

1. HRVATSKA KADETSKA LIGA
Lokalni derbi Čakovčanima
Uoči 3. prvenstvenog kruga 1. kadetske lige u Crikvenici 13. studenoga, kadeti čakovečkog premier ligaša Međimurja odigrali su u Varaždinu prvenstveni susret s lokalnim rivalom Varteksom. Zabilježili su vrlo uvjerljivu pobjedu, rezultat 39:23. Pobjeda je to koja potvrđuje i kvalitetu i talent čakovečkog sastava, te je poticaj pred nastavak prvenstva. Mladi su Čakovčani igrali u sljedećem sastavu: Martinčević 8, Mišević 7, Škrobar 4, Kolarić, L. Raguž 1, B. Raguž 5, Pustić 2, Horvatić 6, Goleš 6, Novak i I. Škrobar.