Sport 09.11.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

III. HNL: Pobjede Mladosti i Graničara

GRANIČAR 1
CROATIA 0
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 150. Sudac: Karlica. Strijelac: 1:0 Hertelendi (42).
Graničar: Tropšek, Radmanić, Fundak, Beliga, Habuš, Mikulan (46. Gorupić), Hertelendi, Čižmešija, F. Kos, V. Kos, Matotek (46. Latin). Trener Robert Čižmešija
U prvom dijelu susreta gosti su imali više od igre pri čemu su stvorili tri izgledne prilike koje su ostale nerealizirane. Domaći su imali jedinu prigodu kada je Hertelendi iz slobodnog udarca s udaljenosti od 25 metara postigao euro pogodak. Jalovom prednošću gosti su nastavili i u nastavku utakmice, s time da su domaći sada postali puno poduzetniji stvorivši nekoliko izglednijih prilika. U zadnjim minutama vratar Tropšek svojim je bravoruznim obranama spasio domaće bodove. (M. Grubić)

POLET 1
MLADOST (P) 3
Pribislavec - stadion Petar Peršić. Gledatelja 150. Sudac: Križaić. Strijelci: 1:0 Pavleković (1), 1:1 Hladnik (5), 1:2 Radiković (68), 1:3 Furundžija (85).
Polet: Vibovec, Krištofić, Bašek, Posavec, Okreša, Kovač, Toplek, Pavleković (81. Podgorski), Janković, Horvatić (76. Kanizsai), Baksa (63. Novak). Trener: Stanislav Đorđević
Mladost/P: F. Farkaš , D. Farkaš (46. Mar. Radiković), Sraka, Mat. Radiković, Halić, Magdalenić, Bukal (46. Mihoci), Hladnik, Vugrinec (90. Kraljić), Mišić, Furundžija. Trener: Zoran Kraljić
Jedna od najmlađih ako ne i najmlađa ekipa u ligi Mladost iz Preloga ostvarila je zasluženu pobjedu u Pribislavcu. Već u 16. sekundi utakmice domaćin je došao u vodstvo pogotkom Pavlekovića da bi u 5. minuti nakon udarca Furundžije lopta pogodila vratnicu, kratko se odbila do Hladnika koji je posprema u gol. Slijede nekoliko neiskorištenih prilika pred oba gola da bi 68. minuti nakon udarca iz kuta i ubačaja Mihocija, Matija Radiković prvo ime utakmice postigao pogodak i donio svojoj ekipi vodstvo od 1:2. Pet minuta prije kraja Furundžija postiže pogodak za konačnih 1:3. (Z. Premuš)

NEDELIŠĆE 0
ČAKOVEC 0
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hrašćica. Gledatelja oko 400. Sudac: Babić.
Nedelišće: Posavec, Stanković, Bađari, Vibovec, Jagec, Treska (83. Perišić), Hrušoci, Vizinger (46. Perko), Golubić, Jarić, Balent. Trener: Željko Orehovec
Čakovec: Prekupec, Pintarić, Antonović, Novak, Pomper, Mesarić, Sečan, Balent, D. Bobičanec (74. Pintarić), Jambrošić, L. Bobičanec. Trener: Izet Terzić
Međimurski derbi donio je žustru, taktički discipliniranu ali fer i korektnu utakmicu koja je završila bez pobjednika. Domaćin je od početka utakmice dominirao terenom i stvorio nekoliko izglednih prilika. U nastavku utakmice nakon ubačaja iz gužve Vibovec postiže pogodak koji biva poništen zbog zaleđa, a u samoj završnici utakmici u jednom duelu Bađari pada u gostujućem šesnaestercu da bi domaći igrači i navijači burno reagirali tražeći najstrožu kaznu. Samo nekoliko minuta kasnije Mesarić se našao u odličnoj prilici da bi ga domaći vratar srušio u šesnaestercu domaćina ali niti ovo za suca koji je bio najlošiji na terenu nije bio kazneni udarac. Slijede s pravom protesti gostiju, najžešći u tome je bio Pintarić koji je sucu podmetnuo nogu da bi nakon toga ovaj pao na teren i pokazao mu izravni crveni karton. Rekli su:
• Izet Terzić (Čakovec): - Susjedski derbi odigran pred lijepim brojem gledatelja donio je dosta kvalitetnu igru u kojoj su na žalost nedostajali pogoci. Neriješen rezultat po meni je i najrealniji s obzirom na zbivanja na terenu.
• Željko Orehovec (Čakovec): - Šteta što nismo iskoristili nekoliko odličnih prilika za pogodak te tako našu dominaciju okrunili s pogotkom. Mlada i motivirana ekipa Čakovca kvalitetno se branila a na vratima su imali sigurnog vratara Prekupca koji je odlično branio.

Ostali rezultati 12. kola: Koprivnica - Mladost (Ž) igraju u srijedu, Podravina - Križevci 1:2, Podravac - Nedeljanec 3:1, Bjelovar - Papuk 2:0, Slatina - Ivančica 3:1.
1. Slatina 12 10 0 2 42:8 30
2. Koprivnica 11 9 2 0 28:7 29
3. Bjelovar 12 9 1 2 30:5 28
4. Mladost/Ž 11 7 3 2 36:11 24
5. Čakovec 12 7 3 2 30:12 24
6. Nedeliš./-1 12 7 3 2 24:11 24
7. Podravina 12 6 1 5 33:25 19
8. Ivančica 12 5 1 6 23:21 16