Sport 17.11.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

CENTROMETAL 3
(25:19, 24:26, 27:29, 18:25)
Zadar - Dvorana Krešimir Ćosić.Gledatelja: 100. Suci: Gvozden i Babić (Zg).
Centrometal: Kovač, Puđa, Vabec, D. Posavec, M. Posavec, T. Posavec, Harambašić, Todorović, Gotal, Petran. Trener: Jadranko Kirić
Treću uzastopnu ligašku pobjedu ostvarili su odbojkaši Centrometala na gostovanju u Zadru i skočili na 6. poziciju. Početak meča nije bio dobar za naše. Domaćini su krenuli vrlo poletno i već na startu imali 4 razlike (8:4). Imali su domaći i nevjerojatnih 22:10, što im je u konačnici donijelo mirnoću i lagani dobitak startnog seta. Dečki iz Črečana zaigrali su nešto bolje u drugom, ali su borbeni Zadrani kod 2. tehničkog odmora imali 3 poena razlike (16:13). Slijedi serija Centrometalovaca, prvo preokreću rezultat u svoju korist, a nakon toga na razliku set i osvajaju. Odluka o pobjedniku riješena je u trećem setu. Imali su domaćini veliku prednost u završnici seta (21:17), imali i 3 uzastopne set lopte. Međutim, odbojkaši iz Črečana sve su 3 spasili, a odmah potom s dva uzastopna poena dobili (pokazalo se kasnije) i ključni set. U četvrtom neizvjesno do sredine seta, a potom gosti pokazuju svoju kvalitetu i na elegantan način dolaze do seta i vrijednih bodova. U redovima Centrometala najbolje su odigrali libero Petran, srednjak Marin Posavec, te kapetan Tomica Posavec.
• U 7. kolu (subota, 19.11., Aton, 17 h) odbojkaši Centrometala dočekuju Daruvar. (R.K.)

MLADOST II - TOTOVEC 1:3
(13:25, 23:25, 25:19, 19:25)
Totovec: J. Kozar, S. Kozar, Rešetar, J. Pergar, D. Pergar, Krklec, Kovačić
Peta uzastopna pobjeda lidera prvenstva na teškom gostovanju u Zagrebu. Prvi set osvojili su gosti u svom stilu s puno kombinatorike u napadu. U drugom je bilo znatno teže, ali set je osvojen. Smanjili su Mladostaši dobitkom trećeg seta, ali je Totovec u četvrtom ponovno na svom nivou i bodovi zasluženo odlaze u Međimurje.
NEDELIŠĆE - PETRINJA 3:1
(25:18, 33:31, 9:25, 25:20)
Nedelišće: Marciuš, H. Novak, David, Vuk, Kocijan, Prevalšek, Kopačević, K. Novak, I. Novak, Petran, Košir. Trener: Josip Treska
U vrlo zanimljivom i kvalitetnom susretu domaći su stigli do prve i „povijesne“ pobjede u drugoligaškom društvu. Startni set uvjerljivo su dobili domaći odbojkaši. U drugom je bilo velike neizvjesnosti, ali su nakon čak 64 odigrana poena domaći bili spretniji. U trećem su domaći stali, gosti proigrali i vrlo lako dobili set. U četvrtom startna prednost domaćih, koju su velikim zalaganjem svih igrača zadržali do kraja susreta za veliko i zasluženo slavlje.
Ostali rezultati 6. kola: Toplice - Čazma 0:3, Medicinar - Gorica 2:3.
8. Nedelišće 5 1 4 5:13 4
• U 7. kolu (VUŠ, 19.11., 16 h) Totovec u derbiju kola ugošćuje zagrebački Medicinar, dok su odbojkaši Nedelišća slobodni.

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Novi bodovi Kaštelankama
KAŠTEL - SISAK 3:1
(25:20, 25:23, 15:25, 25:18)
Kaštel: Šestan, Vincek, Novak, M. Ivačić, D. Ivačić, Herman, Toplek, Prprović, Petran. Trener: Marko Obadić
U malom derbiju kola, nakon obostrano kvalitetne odbojke, djevojke iz Pribislavca u 4 su seta dobile sisačke odbojkašice i učvrstile se na 3. mjestu. Prvi set dobile su domaće relativno lako, a u drugom su izvukle vodstvo gošći od 20:22. Siščanke su se vratile u igru dobitkom trećeg seta, ali su domaće u četvrtom zaigrale u svom stilu, dobile set i zaslužene bodove. U ujednačenom domaćem sastavu sjajan nastup mlade Ljerke Herman.
Ostali rezultati 6. kola: Novi Zagreb II - Orao 3:0, Karlovac - Vrbovec 3:0, Don Bosco - Zagreb II 3:0.
8. Zagreb II 6 0 6 2:18 0
• U 7. kolu Kaštel gostuje u Zagrebu kod Orla.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (M)
Derbi CM-u II
ŽEREK - CENTROMETAL II 2:3
(19:25, 25:18, 21:25, 26:24, 13:15)
Centrometal II: J. Kirić, Z. Kirić, M. David, Ml. David, V. David, Horvat, Treska, Makarov, Kopačević, I. Novak
Derbi jeseni zasluženo je pripao odbojkašima iz Črečana. Gosti su dva puta vodili, domaćini poravnavali, a u odlučujućem 5.setu veća mirnoća pa bodovi zasluženo odlaze u Črečan. Bio je to prvi poraz lidera prvenstva. Kod pobjednika najbolji rutiner Makarov, te tehničar Jadranko Kirić.
PLAVI - TOTOVEC II 2:3
(25:22, 20:25, 25:22, 23:25, 4:15)
Plavi: J. Novak, G. Novak, Turk, Bilas, L. Hranilović, Mavrič, Premužić, Šoltić
Totovec II: Kovačić, Đurđek, M. Horvat, D. Horvat, Di. Novak, Leskovar, M. Topličanec
U međimurskom derbiju (u 5 setova) slavili su gosti iz Totovca i stigli do prvih bodova. Pekleničani su bolje krenuli i dobili prvi set. U drugom bolji gosti. Domaćini ponovo vode, nakon dobitka 3. seta. U ruletu četvrtog bolje se snalaze gosti i sve je na početku. U petom domaći bez otpora (ozljeda Kreše Turka), pa su gosti predvođeni nezaustavljivim Martinom Topličancem lako dobili ključni set.
VARAŽDIN II - MLADOST 3:1
(17:25, 25:21, 25:19, 25:21)
Mladost: D. Juras, A. Juras, A. Horvat, K. Horvat, M. Horvat, G. Horvat, Pintarić, Skupnjak, Železnjak, Hrastić
Pomalo neočekivani poraz Mladostaša u Varaždinu. Gosti su lako dobili prvi set, u drugom ispustili 4:11, što su mladi Varaždinci znali naplatiti i na koncu sasvim zasluženo slavili. U domaćim redovima sjajno je odigrao Luka Somođi.
Preostali rezultat: Poljanec - Koprivnica 3:0.
8. Totovec II 6 1 5 7:17 1
• U 7. kolu (19./20.11.) igraju: Mladost - Poljanec, Totovec II - Varaždin II, Centrometal II - Plavi, Koprivnica - Žerek.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (Ž)
Teška pobjeda Štrigovčanki
KOP ČK II - VARAŽDIN II
3:1(25:18, 25:22, 19:25, 25:16)
KOP Čakovec II: Horvat, A. Kraljić, L. Kraljić, Hrušoci, Poljaković, Trstenjak, Furdi, Erić, Cikač, Novak, Sinanović, Dasović, Benko, Marciuš. Treneri: Rajko Kolarek, Momir Prprović
Važna i zaslužena pobjeda domaćih, koje su s novim bodovima zadržale priključak sa sredinom ljestvice. U ujednačenom domaćem sastavu odlično je odigrala Anđelina Kraljić.
TOPLICE - ŠTRIGOVA 1:3
(26:24, 21:25, 24:26, 23:25)
Štrigova: Stanković, Pufek, Golenko, Krumpić, Posedi, Lovrec, Horvat, Gložinić. Trener: Siniša Stanković
Teška, ali potpuno zaslužena pobjeda Štrigovčanki na teškom gostovanju u Varaždinskim Toplicama. U posljednja dva seta o pobjedniku su odlučivale nijanse, a tu su se bolje snašle gošće, koje su predvođene sjajnom Paulom Pufek stigle do zlata vrijednih bodova.
KAŠTEL III - BAROK 0:3
(12:25, 6:25, 16:25)
Kaštel III: Zelić, M. Novak, Pintarić, B. Novak, T. Novak, Fučec, Taradi, Košak, Sabol. Trener: Marko Obadić
Očekivana i brza pobjeda lidera prvenstva kod mladih Kaštelanki, kojima je ovaj susret poslužio za stjecanje igračkog iskustva.
Zaostali susret 4. kola: Barok - Kaštel II 3:1, susret Kaštel II - KOP Čakovec II igra se u utorak.
1. Barok 5 5 0 15:1 15
2. Štrigova 5 4 1 12:7 11
3. Kaštel II 4 3 1 10:3 9
4. KOP Čk I 4 3 1 9:6 8
5. KOP Čk II 5 2 3 10:11 8
6. Varaždin II 5 1 4 4:13 3
7. Kaštel III 5 1 4 5:14 2
8. Toplice 5 0 5 5:16 1
• U 6. kolu (19./20.11.) igraju: Varaždin II - Toplice, Barok - Štrigova, Čakovec I - Kaštel III, Čakovec II - Kaštel II. (Rajko Kolarek)