Sport 22.11.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

2. HNL: I treći put remizirali

MEĐIMURJE 0
JUNAK 0
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 100. Sudac: Grizelj (Vinkovci), pomoćnici: Zobenica i Vučko. Delegat: Bošnjak.
MEĐIMURJE: Bešenić, Dodlek (46. Bukal), Petak, Zeba, Novko, Barat, Levačić, Puclin, Garba (68. Kovačić), Marčinković, Međumurac. Trener: Damir Biškup
JUNAK: Runje, Gale, Ljubas, Mandac, Ajduković (72. Sablić ), Samarđić (90. Maleš), Šindik, Poljak, Tadić (77. Klarica), Kozina, Lagator. Trener: Mirko Labrović
- - - -
I treći su susret za redom Čakovčani odigrali bez pobjednika. Mogli su međutim oni biti pobjednici da su u 1. poluvremenu bili precizniji i konkretniji u napadu. Nakon što je u 1. minuti Bešenić obranio zicer Lagatoru, do kraja poluvremena inicijativa Čakovčana. U 3. minuti Međumurac je s ruba gostujućeg kaznenog prostora bio za malo neprecizan, u 23. minuti veliku i vrlo izglednu priliku za vodstvo nije iskoristio Garba. Vratar Runje odbio je nakon udarca Međumurca loptu do Garbe, a ovaj s 5-6 metara promašio prazni gol. Do kraja poluvremena uglavnom neučinkovita inicijativa domaćih, početkom drugog u 52. minuti na dodavanje Garbe neprecizan je bio Međumurac, a iza toga do 75. minute više inicijative gostiju. Srećom da je Bešenić bio izuzetno raspoložen pa je tako u 57. minuti odličnom intervencijom spriječio najgore, u prilici je bio Samarđić, isti je igrač u 61. minuti pogodio stativu, a za sve su to vrijeme Čakovčani u obrani opasno ‘visili’. A onda u finišu opet su oni bili ti koji su bili bliže pobjedi. Prvo je iz brze kontre u prilici bio Međumurac, odmah iza toga netko od gostujućih obrambenih igrača loptu koju je uputio Petak, izbacio je s gol linije u polje, a u 89. minuti Runje je odličnom intervencijom spriječio Međumurca da iz slobodnog udarca postigne pogodak. Do kraja susreta kojem je bilo nazočno malo gledatelja, a koji se igrao po hladnom vremenu i po velikoj magli, bilo je nekoliko obostrano opasnih akcija koje su završile bez konkretnog učinka.
U posljednjem susretu jesenjeg dijela Čakovčani gostuju u Slavonskom Brodu. Bod(ovi) bi odlično ‘sjeli’ da se onda u pauzi prvenstva pokuša mnogo toga promijeniti.
► U međuvremenu je održana sjednica Uprave, istina u ponovo nekompletnom sastavu, razgovaralo se o privatizaciji kluba, a neke riječi iz diskusije čakovečkog gradonačelnika Branka Šalamona dobro su sjele prisutnima da se lakše u nastavku djeluje. No, ako se nas pita hitno bi trebalo, odmah nakon Slavonskog Broda, održati toliko puta najavljivanju Skupštinu, naravno samo ako se dobro pripremi i na njoj se donesu zaključci za boljitak kluba ali i međimurskog nogometa u kojem je čakovečki klub nositelj kvalitete.

Ostali rezultati 14. kola: Dugopolje - Solin 3:1, Hrvatski dragovoljac - Imotski 0:0, Pomorac - Radnik 1:0, Croatia Sesvete - Vinogradar 0:1, HAŠK - Rudeš 0:2, Gorica - Marsonia 1909 1:0, slobodan je bio Mosor.
1. Dugopolje 13 10 1 2 34:12 31
2. Mosor 13 8 4 1 21:6 28
3. Pomorac 13 8 1 4 32:15 25
4. Imotski 13 7 4 2 14:6 25
5. Gorica 14 7 3 4 15:7 24
6. Vinogradar 13 8 0 5 23:16 24
7. Junak 13 5 6 2 15:8 21
8. Rudeš 13 4 3 6 23:16 15