Sport 08.12.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

VARTEKS DI CAPRIO 35
Čakovec – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 300. Suci: Cindrić i Gonzurek (oba Osijek).
Međimurje: Kovačević, Matučec, Martinčević 3, Mišević 2, Varga 4, Krajner 3, Horvatić 3, Bratković, Zadravec 3, Pustić, Škrobar 4, Martinjak, Barić 3, Budiša, Sklepić, Petek. Trener: Alan Belko.
Varteks di caprio: Žitnjak, Klarčić, Marčec 5, Babić 3, Raguž, Žnidarić, Marenčić, Rodik 3, Svetec 12, Benko, Mirković, Trojko 4, Ledinski 5, Ašanin, Taći, Prole 3. Trener: Vladimir Vujović.
Važna, najvažnija utakmica 1. dijela prvenstva za obje momčadi u kojoj su gosti došli lakše od očekivanja do apsolutno zaslužene pobjede, domaći su im u tome pomogli sramotno slabom i neprepoznatljivom igrom. U svih 60 minuta igrali su slabo, bez borbenosti u obrani s mnogo grešaka u napadu. Čak su primili 2 gola s 2 igrača više, nisu postigli u tih 4 minute ni jedan gol. Već na početku susreta gosti su vodili 2:0 i 4:2, u 9. minuti domaći su poravnali ishod na 5:5. Kada se je očekivao preokret u igri nije se to dogodilo, počele su učestale i velike greške i promašaji pa su u 18. minuti Varaždinci vodili 12:6, u 27. minuti 16:12. U finišu poluvremena Čakovčani su se malo trgnuli, smanjili ishod i na odmor se je otišlo vodstvom gostiju17:14.
Odmah na početku drugog poluvremena gosti su i dalje koristili i obilno iskoristili slabu igru domaćih, u 36. minuti već su vodili 20:14, do kraja susreta to su vodstvo održavali na kraju povećali na velikih +10. Domaći ponovo s mnogo grešaka, promašenih zicera, među inim i 2 sedmerca, nismo izbrojili tehničke greške, razbranili su gostujućeg vratara Ašanina, a Svetec je bio neriješena zagonetka u napadu s čak 12 postignutih golova. Ukratko dileme oko pobjednika nije bilo, kad je to najviše trebalo domaći su zakazali, nismo očekivali u takvom obimu, unatoč znanih poteškoća u klubu.
U takvoj atmosferi čeka se subotnje novo teško gostovanje u Velikoj Gorici kod Gorice, to je utakmica važna za Čakovčane, veliki su međutim favoriti domaćini. Iza toga iduće srijede slijedi gostovanje u Buzetu, pa toliko potrebita pauza u prvenstvu. Kako će biti u njegovom drugom dijelu ne usudimo se za sada tvrditi. Teško sigurno. I još nešto, cijeli smo tjedan trpjeli kritike oko izvješća s utakmice u Splitu, razlog što smo se usudili ustvrditi da neki igrači neopravdano nisu putovali. Ostajemo kod tih tvrdnji, ponavljamo da znamo tešku situaciju u klubu i među igračima, nismo željeli i ne želimo imenovati neke od njih koji su ostali u Čakovcu i nagovarali one koji su putovali u Split da odustanu od putovanja. Zbog «mira u kući» u sadašnjoj situaciji, jedino dodajemo da je u izvješću spomenuti mladi Peras koji je izostao opravdano, jer je još ozlijeđen.
Josip Freiler
Foto Z. Premuš

Ostali rezultati 12. kola: Kaštela - Dubrava 34:25, Zamet - Buzet 21:27, Poreč - Gorica 31:25, Međimurje - Varteks di caprio 25:35, Karlovac - Split 24:21, Siscia - Spačva 35:28, Bjelovar slobodan.
13. MEĐIM. 11 0 1 10 277:366 1
Parovi 13. kola: Spačva - Kaštela, Split - Siscia, Varteks di caprio - Karlovac, Gorica - Međimurje, Buzet - Poreč, Dubrava - Bjelovar, Zamet je slobodan.

RUKOMET
2. HNL-SJEVER 11. KOLO
Prelog peti
ILOVA 34 (17)
PRELOG 25 (10)
Grubišno Polje - sportska školska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Prpić i Kalčik.
Prelog: Žeželj, V. Belić 4, Martinčević, Balog 2, Najman, Bergovec 9, Malek 3, Grgek, Mikloška 3, Janušić 3, M. Belić 1. Trener: Saša Kuček.
U posljednjoj utakmici jeseni rukometaši Preloga poraženi su Grubišnom polju u utakmici sa Ilokom 34:35. Prvi dio domaćin je dobio sa +7 da bi drugi dio riješio u svoju korist sa + 9 Više o samoj utakmici rekao nam je trener Preloga Saša Kuček. Za mene je ovo bila neregularna utakmica iz dva razloga. Prvi je taj što su djelitelji pravde svojim neznanjem i svojim brojnim brojnim povredama materijalnih pravile igre direktno utjecali na tijek utakmice i krajni rezultat. U utakmici imali smo 9 isključenja dok je domaćin imao 6 i to samoj završnici. Osim toga dozvolili su igranjem neprikladnom loptom što je smiješno i koja nije bila po propisima što je dovelo do mnogo pogrešaka tokom utakmice.
Ostali rezultati 11. kola: Viro-Virovitica - Borovo 24:24, Nova Gradiška - Đurđenovac 38:35, Ivanska - Orahovica 43:25, Boso - Požega 32:30, Slatina - KTC 35:31
12. Boso 11 2 0 9 302:392 4
Parovi 12. kola: Nova Gradiška - Prelog (igra se 18. veljače).
Zlatko Premuš

DRUGA RUKOMETNA LIGA SJEVER – ŽENE
Na kraju - treće
ZRINSKI 36
PETRIJEVCI 34 (16:17)
Čakovec – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 100. Sutkinje: Crnojević (Zagreb) i Kostecki-Radić (Kutina).
ZRINSKI: Rob, Markanović, Ivačić, Kristofić 3, P. Posavec 11, Laptoš, Makar 8, Vrbančić 6, S. Posavec 3, Zadravec 3, T. Horvat, Resman 2, E. Horvat, Kržina, Delladio, L. Posavec. Trener: Željko Golik.
PETRIJEVCI: Ma. Koški, Ravlić 10, Antolović 10, Tabak, Ivanković 9, Zelić 4, Rebrina, Lučenčić, Crnobrnja, Mi. Koški 1. Trener: Tihomir Koški.
SEDMERCI: Zrinski: 10/7. Petrijevci: 4/4. isključenja: Zrinski: 12 minuta. Petrijevci: 6 minuta.
Mlade Čakovčanke važnom su pobjedom i bodovima zaključile prvi dio prvenstva.. U vrlo zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici svih 60 minuta na kraju su zasluženo slavile nad fizički jačim i kvalitetnim sastavom gošći pa pobjeda duplo vrijedi. Da nije bila uvjerljivija same su krive. U prvom su poluvremenu male dva puta po 3 gola razlike, promašile pritom nekoliko zicera što su gošće iskoristile i na odmor otišle vodstvom 17:16. Početkom drugog poluvremena preokret i vodstvo od 3 razlike, nedovoljno a siguran završetak, gošće su ponovo preokrenule i vodile 26:25. To je s njihove strane bilo sve jer su se domaće konačno do kraja razigrale i stekle nedostižnu razliku od 5 golova, tu razliku gošće više nisu uspjeli stići i ugroziti, tek su u finišu ublažile poraz. Unatoč svega mladi sastav domaćina pod vodstvom trenera Golika ostavio je dobar dojam i zasluženo je visoko plasirani na prvenstvenoj tablici.
Rezultati 11. kola: Osijek - Đurđevac 40:16, Podravka Lino - Bjelovar 39:27, Ivanec - Vukovar 27:23, Zrinski - Petrijevci 36:34, Darda - Cerna 24:21, Pitomača - Brod Gymnasium 28:28.

12. Vukovar 11 1 0 10 247:316 2
Drugi dio prvenstva počinje 18./19. veljače, rukometašice Zrinskog domaćini su ekipi Vukovara.
J. Freiler

1. LIGA MLADI REGIJA SJEVER
Dvije pobjede
mladih Čakovčana
Mladi sastav čakovečkog premier ligaša Međimurja, dječaci rođeni 1998. godine i mladi u 4. su krugu igranom u Koprivnici zabilježili dvije sigurne pobjede nakon kojih su primali čestitke prisutnih stručnjaka za igru, borbenost i efikasnost, jednom riječju za demonstraciju modernog rukometa. Riječ je o izuzetno nadarenoj generaciji mladih rukometaša koju vodi trener Radovan Petek, koja unatoč znanih teškoća «korača» prema naprijed i očekuje da odgovorni konačno prepoznaju te teškoće i pomognu klubu u savladavanja istih.
U Koprivnici su mladi Čakovčani pobijedili Koprivnicu 17:12, iza toga i Ludbreg 15:13, igrali su pak u slijedećem sastavu: L. Pintarić, Posavec 2, Talan, Jambrošić 1, Arambašić 2, Mrčela 4, Dvanajščak 7, Žganec, Ramuščak, Lončar 1, Vadlja, Bistrović, M. Pintarić 15, Lesjak, Jelenić i David.