Sport 12.12.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

KOŠARKA: Pobjede naših

KOŠARKA
A-2 LIGA SJEVER
Pobjede naših
Sva tri naša kluba ostvarila su pobjede u 9. kolu. Međimurje je uvjerljivo dobilo trećeplasirani Radnik iz Križevaca na svom parketu. Čakovec je ostvario vrijednu pobjedu na neugodnom gostovanju u Đurđevcu kod Mladosti. Rudar Cimper bio je uvjerljiv na domaćem terenu, pred ponovo prepunim tribinama, protiv Bjelovara.
MEĐIMURJE - RADNIK 101:66
(16-20, 31-15, 29-14, 25-17)
Međimurje: Martinović -, Pustić 8, Novak Marek 15, Miko 11, Krajačić -, Zaspan 5, Fodor 10, Krištofić 0, Biševac 18, Lončarić -, Jelenić 14, Novak Matija 20
Iako bez kapetana Maria Novaka-Mede, ozljeđenog Krajačića i trenera Šopara koji je imao zdrastvenih problema, Međimurje je uspjelo uvjerljivo dobiti Radnik iz Križevaca. Jedine probleme imali su u prvoj četvrtini, ali kada su se privikli da nema trenera Šopara na klupi, od druge četvrtine pa sve do kraja utakmice, bili su super uvjerljivi. Minus 4 iz prve četvrtine domaći su stigli i prestigli u drugoj četvrtini, a na poluvrijeme nose 12 koševa prednosti. Nakon treće četvrtine već je visokih 27 koševa razlike i tu je pitanje pobjednika bilo riješeno.
MLADOST - ČAKOVEC 65:79
(21-17, 18-23, 17-17, 9-22)
Čakovec: Horvat 14, Terek 5, Prprović 21, Megla 12, Kranjčec 5, Juras 1, Ostoja 11, Wrana 2, Fečkeš 2, Drk 6. Trener: Kovačić B.
Vrlo važnu pobjedu ostvario je Čakovec na gostovanju u Đurđevcu. Utakmica je bila potpuno izjednačena u prve tri četvrtine. Čakovec je u posljednju četvrtinu ušao s košem prednosti, a još 3:30 minuta do kraja utakmice, imali su samo 2 koša razlike. Nakon dosuđenog prekršaja igraču Mladosti, kojem se ta odluka nije svidjela, sudac dosuđuje i tehničku, što igrači Čakovca koriste i povećavaju svoju prednost koja je na kraju iznosila uvjerljivih 14 koševa. Odlično su odigrali i obranu u posljednjih 10 minuta, primili su samo 9 koševa. Najbolji kod Čakovca, što već i ptice na grani znaju, Prprović.
RUDAR CIMPER - BJELOVAR 94:78
(25-18, 24-22, 23-20, 22-18)
Rudar Cimper: Varga A. 24, Frančić D. 1, Perčić T. 1, Hrkač N. 9, Radiković T. 14, Cilar T., Bedi M. 2, Dodlek S. 19, Tkalec M.(cap.) 12, Bogdan D. 12. Trener: Damjanović B.
Iako bez ozljeđenog Saše Srneca i najboljeg strijelca ekipe, Nikole Hrkača, koji je bio isključen zbog druge nesportske pogreške na samom početku drugog poluvremena, igrači Rudar Cimpera uspjeli su uz veliku pomoć iznervirane publike doći do uvjerljive pobjede. Od samog početka utakmice krenulo je izuzetno loše suđenje na štetu igrača Rudar Cimpera, kojem su ama baš svi igrači iz petorke bili u velikim problemima s osobnim pogreškama (nitko nije imao ispod 3), a gostima su se priznavali koševi nakon isteka napada. Ključni trenutak utakmice bio je nakon isključenja Nikole Hrkača, koji je napravio svoju drugu nesportsku pogrešku na utakmici, početkom treće četvrtine. Nakon toga, igrači Rudar Cimpera u inat svemu, 3 minute igraju ko u transu i s par ukradenih lopti i laganih polaganja u kontri, odlaze na 18 poena razlike, koje su do kraja utakmice uspješno održavali.
Ostali rezultati 9. kola: Petar Zrinski - Vindija 79:93, Grafičar - Podravac 48:91, Koprivnica - Ivančica 57:72.
12. Grafičar 9 0 9 -332 9
Parovi 10. kola: Čakovec - Ivančica, Bjelovar - Koprivnica, Podravac - Rudar Cimper, Vindija - Grafičar, Radnik - Petar Zrinski, Mladost - Međimurje.

KUP “KREŠIMIRA ĆOSIĆA”
Međimurje u osmini finala
MEĐIMURJE - GORICA 94:84
(29:19, 13:21, 20:18, 18:22, OT: 14:4)
Čakovec - dvorana II. osnovne škole. Gledatelja: 100. Suci: Štrok D. i Blašković A., opunomoćenik: Košćak M.
Međimurje: Novak Nikola 0, Pustić -, Novak Marek 17, Miko 2, Krajačić 2, Zaspan 14, Fodor 22, Krištofić -, Biševac 18, Lončarić -, Jelenić 2, Novak Matija 17. Trener: Šopar S.
Gorica: Vranjić 16, Gazić 5, Novak -, Bičanić 8, Lasić 7, Kuga 0, Habljak -, Puljak 19, Kralj 3, Kuga M. 0, Primorac 26. Trener: Kovačević Z.
Šesnaestina finala Hrvatskog košarkaškog kupa donijela je košarkašima Međimurja iz Čakovca za protivnika ekipu Gorice iz Velike Gorice, koja je vodeća u A-2 ligi centar. Momčad za koju igra bivši igrač Međimurja, Vranjić, slovila je kao favorit u ovom susretu. Veliki problem za stožer i ekipu Međimurja predstavljale su i dvije stvari prije utakmice s Goricom, prvi i najveći je da Mario Novak-Medo, kapetan Međimurja još uvijek nije spreman za igru, a drugi je da su igrači Međimurja samo 3 dana prije ove utakmice, igrali derbi prvenstva u Varaždinu, protiv Vindije, koju su dobili. Obično poslije takvih utakmica, gdje se igrači psihički i emotivno isprazne, teško je igrati sljedeći susret samo par dana poslije, no očito im nije smetalo.
Uvjerljivo su naši dobili prvu četvrtinu sa 10 poena prednosti, da bi gosti iz Velike Gorice uzvratili u drugoj. Međimurje ima na poluvremenu 2 koša razlike, nakon treće četvrtine ta se prednost povećala na +4, a zatim je uslijedila iznimno napeta posljednja četvrtina. Dvije minute prije kraja utakmice, gosti vode 76-74, Međimurje iz slobodnih bacanja poravnava na 76-76. Sljedeći napad Gorica gubi loptu, a igrači Međimurja to koriste i novim košem prelaze u vodstvo 78-76. Igrači Gorice uzvraćaju tricom za njihovo novo vodstvo od 79-78, a s dodatnim slobodnim bacanjem povećavaju prednost na 80-78, 26:4 sekunde do kraja susreta. Poentiraju domaći igrači u kontri za poravnanje na 80-80, a gosti u posljednjih 5 sekundi idu pod koš na polaganje, koje na sreću domaćih navijača promašuju. Utakmica odlazi u produžetak, kojeg igrači Međimurja uvjerljivo riješavaju u svoju korist rezultatom 14-4, za konačnih 94-84 i prolazak među 16 najboljih. Vjerojatno najbolji izbor u ždrijebu za igrače Međimurja bile bi ekipe Dubrovnika ili GKK Šibenika, gledajući mogućnost prolaska, a gledajući atraktivnost protivnika, to bi bili Svjetlost Brod (Slavonski Brod), Zabok, Križevci i Sonik Puntamika (Zadar).

C-1 LIGA
Prvi poraz Međimurje
Globetke
DUBRAVČAN - MEĐIMURJE
GLOBETKA 62:44
Košarkaši Međimurje Globetke doživjeli su prvi prvenstveni poraz. Kada dodamo da je poraz došao na najtežem mogućem gostovanju u Donjoj Dubravi, onda to i nije tako veliko iznenađenje. Međimurje Globetka bila je oslabljena neigranjem najboljeg igrača Dejana Vugrinca. Dubravčan je do pobjede predvodio Božidar Međimurec sa 24 poena, dok je kod Međimurje Globetke najbolji bio Vurušić sa 12 poena koji je ujedno bio i jedini za dvoznamenkastim brojem poena u svojoj ekipi.
MEĐIMURJE II - DONJI KRALJEVEC 78:64
Uzvratili su igrači Međimurja II za visoki poraz u prvom dijelu prvenstva gostima iz Donjeg Kraljevca, koji su nakon pobjede nad Prelogom u prošlom kolu očekivali pobjedu i u ovom susretu. Očito je momčad Donjeg Kraljevca olako shvatila mladu ekipu Međimurja II, koja igra sve bolje kako prvenstvo odmiče. Donji Kraljevec je vodio 3 poena razlike na poluvremenu, ali je u drugom domaćima krenuo šut, a zatvorili su i centarsku liniju gostiju, što je bio ključ pobjede. Međimurje II do pobjede su predvodili Krištofić sa 23 poena i Mavrek sa 18. Kod Donjeg Kraljevca, Ivanović 27 poena, Ružić 18.
KOTORIBA - MLADOST 59:64
Kotoriba niti nakon 9. kola nezna za pobjedu. Svoj deveti poraz doživjeli su na domaćem terenu protiv Mladosti iz Ivanovca. Kotoriba je bila bez ozljeđenog Alena Zvošeca, svog najboljeg strijelca i igrača, a za Mladost nije igrao Igor Drk, također njihov najbolji igrač, koji je s ekipom Čakovca bio na gostovanju u Đurđevcu. Imala je Kotoriba +1 na ulasku u posljednju četvrtinu, ali boljom igrom, gosti iz Ivanovca dobivaju utakmicu. Kod Kotoribe Franjo Zvošec 19 poena, a kod Mladosti, Vurušić 22.
PRELOG - NEDELIŠĆE 73:64
Potpuno izjednačena utakmica do samog kraja, da bi iskusniji Prelog sve riješio u posljednjoj četvrtini koju dobiva s 9 poena razlike, prvenstveno zahvaljujući odličnoj obrani koja je Nedelišću dopustila samo 10 postignutih koševa. Poredoš sa 20 i Švenda s 15 predvodili Prelog, a kod Nedelišća Gospočić 27 poena, Prprović 14.